Kapat !
Gönülal: Türkiye’de iki ayrı Türkiye var

Gönülal: Türkiye’de iki ayrı Türkiye var

CHP İlçe Başkanı Veysel Gönülal, “Kamuda israfa son diyorlar, israfa devam ediyorlar” dedi

Gönülal: Türkiye’de iki ayrı Türkiye var
2021-07-10 12:50:01

Ülkede yaşananlar konusunda bir değerlendirme yapan Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli ilçe Örgütü, değerlendirme sonucunu gazetemiz ile paylaştı. Cumhuriyet Halk Partisi adına açıklamayı İlçe Başkanı Veysel Gönülal yaptı. Türkiyenin korona virüs pandemisinden sonraki en önemli gündemi olan ekonomiyi değerlendiren CHP Ereğli ilçe Başkanı Veysel Gönülal, basın mensuplarına yönelik haksız uygulamaları kınayarak sözlerine başladı. Gönülal, Basınımıza yapılan haksız bir uygulamayı söylemek istiyorum, Halk TVye bir türkü çaldığı için kapatma cezası verildi. Ben Türkü çalanın değil para çalanın yargılandığı ve cezalandırıldığı bir özgür ülke de yaşamak dileğimi iletiyorum dedi.

ELİT TÜRKİYEYİ ANLATTI

Türkiyenin iki yüzü olduğuna değinen, yönetenleri elit olarak nitelendirerek elit Türkiyeyi tanımlayan Gönülal, Öncelikle şunun tespitini çok iyi yapmamız gerekiyor, iki farklı Türkiye var. Bir tanesi yöneten elit bir Türkiye, İçişleri Bakanı mafyanın eline esir düşmüş, Sağlık Bakanının doğruları söylememekten burnu Pinokyoya dönüşmüş, Tarım Bakanının çiftçiye ‘kepek ekin diyerek alay ettiği, Ticaret Bakanının devlete fahiş fiyattan dezenfektan satıp ve bakanlıktan alınıp yönetim kurulu üyeliği ile ödüllendirildiği, Milli Eğitim Bakanının kamuyla 25 trilyon liralık ticaret yapıp ortaya çıkınca ben satmadım, kardeşim sattı dediği, Ekonomi Bakanının 128 milyar dolar ile birlikte ortadan kaybolduğu, dağ taş aranıp bir türlü bulunamadığı ve 287 km salda gölünden taşınan kumlarla sahil oluşturulan Saraylar Kralı Cumhurbaşkanımızın olduğu, 5 maaşlı danışmanların, bürokratların olduğu elit bir Türkiye var diye konuştu.

BU DA ÖTEKİ TÜRKİYE
Gerçek Türkiyenin elit Türkiyeden farkını da ayrıntılı örneklerle ifade eden Gönülal, Gerçek Türkiye, sokaktaki Türkiye. Hepimizin her yerde karşılaştığı gerçek Türkiyeden bahsetmek istiyorum. Bu Türkiyede ay sonunu getiremeyen emekli, çocuğunun okul masraflarını karşılayamayan asgari ücretli, BAĞKUR primini ödeyemediği için sağlık hizmetinden yararlanamayan esnaf ve bu ülkeden umudunu kesmiş kurtuluşu başka ülkelere göç etmekte arayan bu ülkenin gençleri. İntiharlar, yoksulluklar ve yoksulluk ile boğuşan halk… Evet bu iki ayrım yaşadığımız durumu en iyi şekilde özetleyen bir durum. Genel Başkanımız ‘Millet kuru ekmeğe muhtaç dediği zaman o yukarıdaki Türkiyenin milletvekili çıkıp arsızca ‘Kuru ekmek buluyorsa nasıl aç? diyebiliyor, Sarayımızın Hanımefendisi ‘Porsiyonlarınızı küçültün diyor. İktidara yakın, borazanlık yapan bir gazete rehber yayınlıyor ‘Alışverişe gitmeden önce karnınızı doyurun diye rehberler yayınlıyor. Üstteki Türkiyede yolsuzluk, aşağıdaki Türkiyede yoksulluk… Türkiye zamlara boğulmuş durumda. Petrole, akaryakıta, elektrik, doğalgaz, öğrenci harçlarına gelen zamlar; cebimizi yakan bir yoksul ailenin sıradan tüketeceği yağ, şeker, çay, kuru bakliyata gelen zamlar… Zaten sokaktaki enflasyon da %80i aşmış durumda ifadelerini kullandı.

İTİBAR UÇAKLA SARAYLA OLMAZ!
TÜİKin rakamları eğik büküp uydurduğu ve enflasyonu 17,53 olarak açıkladığı bir ortam da emekliye de 8.45 zam yapıldı hatırlatmasında bulunan Gönülal, 1500 Tl alan bir emekliye 150 tl zam yaptınız. Büyük şehirlerde ev kiraları 2.000 lirayı aşıyor. Vicdanınız hak, adalet korkunuz yoksa Allah korkunuz da mı yok?diyerek Bu durum daha fazla sürdürülemez bakın geçtiğimiz günlerde bir tasarruf genelgesi yayınlandı. Herkese tasarruf yapın dendi ama bir şey dikkatinizi çekmiştir sizin de. TBMM ve Syn Cumhurbaşkanı bu tasarruftan muaf. Syn Cumhurbaşkanım sen Türkiye nüfusunun harcadığı paradan daha çok harcıyorsun tek başına. Sen tasarrufa geçsen yoksulluk da yokluk da kalmaz. Bir de son günlerde şöyle bir moda çıkmış itibardan tasarruf olmazmış. İtibar sarayla, milyon dolarlık uçakla olmaz. İtibar bunlar ile olsaydı dünyanın en itibarlı ülkeleri orta doğu ülkeleri olurdu. İtibar adaletle olur. Hukuk, demokrasi ile olur. Esnafın refah içinde yaşıyorsa, emeklin her yıl olmasa da torunlarıyla tatile gidebiliyorsa, senin gençlerin üniversite bittikten sonra ben n e yapacağım diye düşünmezse itibar olur ifadelerini kullandı.

SÖKE SÖKE ALACAĞIZ
Bu paraları Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidardan söke söke alacağız diyen Gönülal, Bu 5li çete ülke genelinde nam yapmış. Bunların aldığı çiftlikler, aldığı araziler, yaptırdıkları lüks oteller ve kamu bankalarından kullanılan krediler, bakanlıktan alınan hibeler…

Bu milleti, bu halkı, bu halkı bu yoksulluğa mahkum edenlere bedelini halkımız adına ödeteceğiz. Hem Ereğlide hem Türkiye genelinde söke söke burunlarından getireceğiz diyerek sözlerini tamamladı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 91009

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
AYRANCI ATLAS HANI’NIN HİKAYESİ
AYRANCI ATLAS HANI’NIN HİKAYESİ
HÜSEYİN MUTLU AKPINAR: 2023’TE GÖRÜŞÜRÜZ
HÜSEYİN MUTLU AKPINAR: 2023’TE GÖRÜŞÜRÜZ