GÖNÜLAL ECZACILARIN GÜNÜNÜ KUTLADI

GÖNÜLAL ECZACILARIN GÜNÜNÜ KUTLADI

Veysel Gönülal :Sağlık Sektörünün olmazsa olmazlarından olan Eczacılarımızın Bilimsel Eczacılık Gününü kutluyorum

GÖNÜLAL ECZACILARIN GÜNÜNÜ KUTLADI
2020-05-14 09:28:30

14 Mayıs Bilimsel Eczacılık Gününü bu yıl Covid-19 salgını gölgesinde kutlamaktayız. Dün olduğu gibi, bugün de, bu pandemi sürecinde de Eczacılarımız halk sağlığı için gece-gündüz, büyük özveriyle çalıştı. Sağlığın en önemli aktörlerinden biri olan Eczacılık mesleğini fedakârca devam ettiren eczacılarımiz özellikle Covid-19 salgını sürecinde; maske satışı ile ilgili fahiş fiyatlarla maske satışı yapmakla suçlandı. İlaç ve sağlık danışmanlığı hizmeti verirken tedarik süreci kaynaklı eczanelerimize ulaştırılamayan maskeyi vatandaşımıza temin edememenin de sıkıntısını yaşayan Eczacılarımız kimi zaman şiddetle karşı karşıya kaldı. Hükümetin maske dağıtımı ve satışı ile ilgili bir türlü rayına oturtamadığı programı en çok Eczacılarımız ile vatandaşlarımızı karşı karşıya getirdi. Ancak Eczacılarımız, her türlü olumsuzluğa rağmen, emek ve özveriyle çalıştı. Bu salgın süreciyle birlikte salgına yakalanan ve hayatını kaybeden eczacılarımiz oldu.
Koronavirüs nedeniyle hayatlarını kaybeden eczacılarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.

14 Mayıs Bilimsel Eczacılık Gününün ilacın üretiminden hastaya ulaştırılmasına kadar her safhada emeği olan, Covid-19 salgının sürecinde yaşadığı bütün olumsuzluklara rağmen; bu onurlu mesleği yürüten, büyük fedakârlık, özveri ve sabırla çalışan, kesintisiz sağlık hizmeti sunan eczacilarimızin sorunlarının çözüme kavuşacağı ve sağlık danışmanlığının önem kazanacağı yarınlar diliyorum.
CHP Ereğli İlçe Başkanı
Veysel Gönülal

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 57278

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Özel Simya öğrencileri çevreyi tanıyor
Özel Simya öğrencileri çevreyi tanıyor
Hamza Yerlikaya Spor  Lisesi’nden ‘gel’ çağrısı   
Hamza Yerlikaya Spor Lisesi’nden ‘gel’ çağrısı