Gönülal : Bozulmuş düzeni yeniden inşa edeceğiz

Gönülal : Bozulmuş düzeni yeniden inşa edeceğiz

Veysel Gönülal: CHP iktidarında her şey çok güzel olacak

Gönülal : Bozulmuş düzeni yeniden inşa edeceğiz
2020-09-24 10:25:50
İzlenme : 1529

CHP Ereğli ilçe başkanı Veysel Gönülal, yanına uğrayıp dertlerini anlatan EYT mağdurlarına; gasp edilen haklarınızı birlikte alacağız dedi.
BU ACI TABLONUN TEK SORUMLUSU AKPDİR
AKP iktidarını ayakta tutabilecek tek bir nedenin bile kalmadığını ifade ederek açıklama yapan Gönülal, İşe başladığı tarihte geçerli olan sigortalılık süresini ve gerekli prim gün sayısını doldurduğunda emekliliğe hak kazanacağını düşünen milyonlarca yurttaş, AKP iktidarında yaş koşuluyla karşı karşıya kaldı. Bu bir hak gaspıdır. Bu özü itibariyle yurttaşlarımızın temel haklarından mahrum bırakılmasıdır. Emeklilik yaşının ülke gerçeklerine uygun bir seviyeye çekilmesi ivedilikle gereklidir. Bugün ne yazık ki yanlış yönetimin faturası; EYT'lilere, 3600 Ek Göstergesi verilmeyen memura, alın terini toprakla harmanlayan çiftçiye, dişini tırnağına takan esnafa, ülkemizin geleceği olan gençlere, emeğini ekmeğe dönüştüren işçilere kesiliyor. Bu acı tablonun bu çarpık yapının bu kabile yönetim anlayışının tek sorumlusu AKP ve vatandaşa, yurttaşa sırtını dönmüş saray yönetimidir. dedi.
YETER Kİ BİZE YETKİ VERİN
Emekliliği bir hak değil lütuf olarak gören anlayışla karşı karşıya olduklarını söyleyerek sözlerine devam eden Gönülal, bugün AKPnin üzerinde çok insanın ahı var. Yoksulluğa terk edilen emeklinin, kaderine bırakılan EYTlinin, salgında açlığa mahkum edilen esnafın, sermayeye ezdirilen, hakları yok sayılan işçinin ahı AKPnin üzerindedir. Bugün pandeminin bütün yükü ücretliye, emekliye, esnafa yüklenmiş durumda. Siz yaşı engel yapanlara engel olacak ve onları iktidardan indirecek insanlarsınız. Ve son sözü de siz EYT'liler söyleyeceksiniz. Emeklilik haktır gasp edilemez. Seçim meydanlarında sizlere sözler verip sonra sözünde durmayıp çark eden bu iktidarı ve onun küçük ortağını sandığa gömdüğünüzde yaşadığınız tüm sorunlar ve sıkıntılar çözülecektir ve bunu yapacak olan da Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet ittifakıdır. CHP, gelir adaletini sağlayacak ve refahı toplumun tabanına yayacaktır. Yeter ki bize yetki verin, yeter ki bizim yanımızda olun dedi.
TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNİ KUCAKLAYACAĞIZ
Sosyal güvenlik sisteminin güçlendirilmesinin gerekliliğine değinerek sözlerine son veren Gönülal, Kayıt dışı istihdamı kayıt altına alamazsanız, sigortasız işçilerin sigortalanması için gerekli özveriyi sağlayamazsanız, sigorta primlerinin gerçek ücretlerin altında gösterilmesine engel olmaz ve yapılan prim hırsızlığına göz yumarsanız, alın terini, emeği insanca hakça yaşanacak şekilde ücretlendiremezseniz, taşın altına elinizi koyamazsanız toplumsal huzuru sağlayamazsınız. İşte bu topraklarda bu bozuldu. Hak, hukuk, adalet kayboldu. Biz CHP olarak toplumun tüm kesimlerini kucaklayacak, verdiğimiz sözü yerine getirecek insanca, hakça bir düzenin yeniden tesis edilmesine imkan sağlayacağız dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 36908

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU YARIŞI YERİNDE İZLEDİ
BAŞKAN OPRUKÇU YARIŞI YERİNDE İZLEDİ
Uzman Çavuş Kemal Hayta Toprağa Verildi
Uzman Çavuş Kemal Hayta Toprağa Verildi