GÖNÜLAL, BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

GÖNÜLAL, BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

.

GÖNÜLAL, BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN
2020-07-24 12:16:11

Hak ve özgürlüklerin rahatça yaşanabildiği çağdaş toplumlarda, basın özgürlüğü demokratik bir ülkenin olmazsa olmazıdır.
Basın özgürlüğü, doğruluk ve tarafsızlık ilkelerinden taviz vermeden, hiçbir baskı, tehdit ve sansüre maruz kalmadan, halk adına gazetecilerin görevini doğru bir şekilde yerine getirmesidir.
Basın özgürlüğünün olmadığı bir ülkede demokrasiden, özgürlüklerden, insan haklarından bahsetmek mümkün değildir.
Ülkemizde, sansürü ve baskıyı en ağır şekilde hisseden medya ikiye bölünmüş durumdadır.
Bir yanda iktidarın oluşturduğu havuzla bir merkezden yönlendirilerek aynı manşetleri atan tek sesli bir medya, diğer yanda baskı ve tehdide rağmen halkın sesi olan, halkın haber alma özgürlüğünü savunan medya vardır.
Ülkemizde gazeteciler sadece mesleklerini yaptığı için, kamuoyuna doğruları yansıttığı için yargılanmakta, demir parmaklıklar arasına konulmaktadır.
Gece gündüz demeden zor şartlarda görev yapan gazeteciler iş güvencesi sorunu yaşarken, işsizlik de ürkütücü boyuttadır.
Yöneticilerle halk arasında bir köprü görevi üstlenen yerel basınımız da zor koşullarda, borç harç içinde hayatta kalma mücadelesi vermektedir.
Yerel basına yönelik son darbe de yerel basın kuruluşlarını ayakta tutan resmi ilanlara ilişkin Basın İlan Kurumu tarafından getirilen iki bin TL ve üzeri borcu olanların vergi borcu olmaması şartı olmuştur.
Yaşanan sorunların çözülmesi, halkın sesi olan özgür bir medya temennimle, kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak, tarafsız bir anlayışla çalışmalarını yürüten,topluma ışık tutan gazetecilerin Basın Bayramını ve basında sansürün kaldırılışının 112. yılını kutluyorum.
CHP Ereğli İlçe Bşk.
Dt. Veysel Gönülal

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 80689

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Sözleşmeli personel alım ilanı
Sözleşmeli personel alım ilanı
İzmir Karabağlar’da TOKİ konutları satışa çıkıyor
İzmir Karabağlar’da TOKİ konutları satışa çıkıyor