Gökçin Yalçın için ’Tencere Yuvarlandı Kapağını Buldu’ Diyorlar

Gökçin Yalçın için ’Tencere Yuvarlandı Kapağını Buldu’ Diyorlar

.

Gökçin Yalçın için ’Tencere Yuvarlandı Kapağını Buldu’ Diyorlar
2020-07-19 11:50:15

Sayın Gökçin Yalçın hanımefendiyi çeyrek asırdan fazla bir zamandır tanıyorum. Sayın Gökçin hanımefendi bir dönem Kültür Bakanlığı Kütüphaneler Genel Müdürlüğü görevini üstün bir başarı ile sürdürürken,laik cumhuri­yetin yerine İslam cumhuriyeti kurmak hayali içinde bulunan bazı çevreler, O'nun yaptığı hizmetlerden rahatsız oldular...
Gökçin hanım, hukukun üstünlüğü ilkelerine de Laik Cumhuriyeti kuran Atatürk'ün ilkelerine de bağlı kalınması ve cehaletin önlenmesi için Edirne'den Yan'a kadar en küçük yerleşim yerlerine kadar kütüphaneler açma gayreti içinde idi.
Öncelikle Atatürkçü Düşünce Derneklerine olanakları nisbetinde destek veriyordu. Bu türlü hizmetleri ile bazı çevrelerin hedefi konumunda kalıyordu. Bazı siyasi çevrelerce karalanmaya çalışılırken aşırı solculuk yapıyor gerekçeleri ile rahatsız edilmenin doruk noktasına geldiği günlerde Ereğli kütüphanesi için bir gece evinden aradığımda telefona rahmetli annesi Hafize hanım çıktı ve Gökçin namaz kılıyor. Biraz sonra ara dedi.
Gelişen zaman içinde her gün artan siyasi baskılara dayanamayıp emekli olup önce İstanbul'a yerleşti. Daha sonra da ata yurdu olan Anamur'a yerleşti. Emekliliğinde de ideallerini gerçekleştirmeye çalışırken Atatürkçü Düşünce Derneği başkanlığını da kabul ederek çevresine olan güvenini tazelemiş oldu.
İfademizin başında altını çizdiğimiz gibi gerek Mersinli gerekse Anamur'lu tanışlarımız, Tencere yuvarlandı, kapağını buldu diyorlar...
Ana-Çocuk Sağlığını Koruma Derneği
Kurucu Başkanı Hasan Can

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 54357

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Sözleşmeli personel alım ilanı
Sözleşmeli personel alım ilanı
İzmir Karabağlar’da TOKİ konutları satışa çıkıyor
İzmir Karabağlar’da TOKİ konutları satışa çıkıyor