Kapat !
GÖÇÜK ALTINDA EREĞLİLİLER DE VAR

GÖÇÜK ALTINDA EREĞLİLİLER DE VAR

Kahramanmaraş’ta 7.4 şiddetinde deprem oldu! 10 şehirde yıkım var acı haberler geliyor

GÖÇÜK ALTINDA EREĞLİLİLER DE VAR
2023-02-06 12:06:33

KAHRAMANMARAŞ'ta çok şiddetli deprem meydana geldi. AFAD'ın açıklamasına göre Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli depremin şiddeti 7.4 olarak açıklandı. Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da yıkılan binalar var... Depremin ardından artçı sarsıntılar sürüyor...

Kahramanmaraşta 7.4 şiddetinde deprem meydana geldi. AFAD, saat 04.17'de meydana gelen Pazarcık ilçesi merkezli depremin şiddetini 7.4 olarak açıkladı. Depremin derinliği ise 7 kilometre olarak bildirildi. Kandilli Rasathanesi ise depremin şiddetini 7.5 olarak açıkladı. Yabancı ajanslar sarsıntıyı "bölgede son yılların en büyük depremi" olarak tanımladı. Deprem olan fayda 1513 yılında 7.4 büyüklüğünde deprem olduğu açıklandı. Deprem Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Hatay,Sivas, Mersin, Samsun, Trabzon bir çok ilde de çok şiddetli hissedildi. Deprem, Suriye ve Lübnan'dan Gürcistan'a kadar hissedildi.Göçük altında kalan bazı vatandaşlar sosyal medyadan yardım istedi... Çok sayıda ilden yıkım haberleri geliyor... İşte dakika dakika deprem bölgesinden haberler...

MSB:2 adet Askerî Ambulans uçağımız bölgeye hareket etti

10:50...MSB'den son dakika açıklama geldi. Yapılan açıklamada "Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem sonrası bölgedeki afetzede vatandaşlarımıza yardım için Millî Savunma Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığından görevlendirilen sağlık personeli, 2 adet Askerî Ambulans uçağımız ile Ankaradan bölgeye hareket etti." denildi.

10 ilde okullar bir hafta tatil edildi

10:21... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Tüm okullarımız depremden etkilenen 10 ilimizde bir hafta tatil. Milli Eğitim Bakanlığı ayrıca açıklama yapacak.

Toplamda 284 vefat, 1710 yıkılan bina var

10:00...Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Maraş'ta 70 vatandaşımızı kaybetmiş bulunuyoruz. Bu sayıların artacağını tahmin ediyoruz. Maraş'ta 200 kişi yaralandı. 300 bina yıkıldı.
Hatay'da 4 can kaybımız, 7 yaralımız var. Osmaniye'de 20 kaybımız var, 200 yaralımız ve 83 yıkılan binamız var. Adıyaman'da 13 kaybımız, 22 yaralımız, 100 yıkılan binamız. Diyarbakır'da 14 kaybımız var. Urfa'da 18 kaybımız, 200 yaralımız ve 60 yıkılan bina var. Antep'de 80 kaybımız, 600 yaralımız var. Kilis'te 8 yaralımız, Adana'da 10 kaybımız, 118 yaralımız var. Malatya'da da yine 47 kaybımız 550 yaralımız, 300 yıkılan binamız var. Toplam 284 vefatımız, 2 bin 23 yaralımız ve 1710 yıkılan binamız var.

09:38... BOTAŞ: Kahramanmaraş-Gaziantep doğal gaz iletim hattında oluşan hasar neticesinde Gaziantep, Hatay ve Kahramanmaraş illeri ile Pazarcık, Narlı, Besni, Gölbaşı, Nurdağı, İslahiye, Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçelerine doğal gaz akışı durdurulmuştur.

09:22... Kilis Valiliği: Depremle ilgili 07.15 itibarıyla 49 ihbar alınmıştır. Musabeyli ilçesinde 4 ölü, 10 yaralı bulunmaktadır.

09: 00...Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su: 7 binamız yıkılmış vaziyette. Bunların 7si de il merkezinde. 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiş durumda, 79 vatandaşımız yaralı. Hastanelere intikal etmiş durumda. 12 vatandaşımız canlı olarak enkazlardan kurtardık.

08:45... AFAD'dan yapılan açıklamada, "Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesi merkezli 7,4 büyüklüğündeki deprem sonrasında, an itibarıyla, bölgede; 6nın üzerinde 3, 5in üzerinde 14, 4ün üzerinde 34 olmak üzere toplam 66 artçı sarsıntı meydana gelmiştir." denildi.

07:57Gaziantep Valisi Gül: Gaziantep'te 531 göçük var. İlk andan itibaren 657 ihbarın tamamı değerlendirildi.

07: 45 AFAD: SAKOMdan alınan ilk bilgilere göre an itibarıyla Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman ve Malatyada 76 vatandaşımız hayatını kaybetmiş; Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Malatya, Osmaniye, Hatay ve Kiliste 440 vatandaşımız yaralanmıştır.

07:42AFAD: Depremin ardından en büyüğü 6,6 büyüklüğünde olmak üzere an itibarıyla 42 artçı deprem meydana gelmiştir.

07:35Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun: Şu an yıkılan bina ile ölü ve yaralı sayısı vermemiz mümkün değil. Hasar ciddi.

07:15Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Deprem bölgesinde evlerine giremeyen vatandaşlarımız, müftülükler ve din görevlileri rehberliğinde uygun camilerde diledikleri kadar kalabilirler."

07:10İletişim Başkanlığı: Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen deprem dolayısıyla bölge halkının mağdur olmaması için tüm GSM operatörleri kapasite arttırarak kapanan telefon hatlarını açacak ve internet hizmeti sağlayacaktır.

Ölü sayısı dakika dakika artıyor

07:05Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su: 6 bina yıkıldı, 6 vatandaşımız hayatını kaybetti, 79 vatandaşımız yaralandı.

07:00Malatya Valisi Hulusi Şahin, kentte depremde şu ana kadar 23 kişinin hayatını kaybettiğini, 420 kişinin yaralandığını, 140 binanın yıkıldığını belirtti.

06:50Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan: Depremde şu an 17 vatandaşımız vefat etti, 30 vatandaşımız da yaralı.

TSK açıkladı! Askeri birlikler etkilendi

06:47Bu sabah meydana gelen depremlerde Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Adana, Hatay, Kilis, Osmaniye illerinde bulunan birliklerimiz etkilenmiştir. Hasar tespit çalışmaları devam etmektedir.

Malatya'da 130 bina yıkıldı

06:35Malatya Valisi Hulusi Şahin: İlk belirlemelere göre 130 bina yıkıldı. 100'ü aşkın yaralı var, 3 kişinin enkazdan cesedi çıkarıldı. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Şanlıurfa'da 12 kişi vefat etti

06:15Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan: 12 vatandaşımız vefat etti, 18 binamız yıkılmış vaziyette. Maalesef bazı binalarımızda vatandaşlarımız var müdahale ediyoruz. İl merkezi ve Bilecik ilçemizde ölen vatandaşlarımız var. Köylerimizde genel anlamda olumsuzluk yok.

Tecrübeli valiler görevlendirildi

10 ili vuran 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından koordinasyon için bazı illerin valiliklerine yeni görevlendirmeler yapıldı. Kayseri valisi Kahramanmaraşa, Mersin valisi Hataya, Mardin valisi Gaziantepe, Tunceli valisi Adıyamana, Bingöl valisi Osmaniyeye ve Sivas valisi Malatyaya görevlendirildi.

Bakan Koca: Bir çok ilde göçük ihbarı var

06:03Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Kahramanmaraş Pazarcıkta 7.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kahramanmaraş başta olmak üzere, birçok ilimizden göçük ihbarları aldık. Muhtemel yaralılara ulaşmaya çalışıyoruz." mesajını paylaştı.

Osmaniye'de 34 bina yıkıldı

05.45Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, kentte 34 binanın yıkıldığını, 5 kişinin hayatını kaybettiğini, kurtarma çalışmalarının sürdüğünü söyledi..

Gaziantep 6.6 ile sallandı

Bölgede artçı depremler de sürüyor.AFAD'ın verilerine göre 04:26'da, 6.4 büyüklüğünde merkez üssü Gaziantep Nurdağı olan ilk artçı meydana geldi. Yine Gaziantep Nurdağı'nda 04:28'de 6.6 büyüklüğünde ikinci bir artçı gerçekleşti. Bölgede artçılar devam ederken, son olarak 04.36'da Gaziantep'in İslahiye ilçesinde 6.5 büyüklüğünde bir artçı daha meydana geldi.

İçişleri Bakanı: 4. seviye alarm verdik

Deprem sonrası açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Dördüncü seviye alarm ortaya koyduk. Bu, uluslararası yardımı da içeren bir alarmdır.Şu ana kadar 6 şiddetinin üzerinde 6 deprem meydana geldi. En büyüğü 6.6 şiddetinde. Bakan arkadaşlarımızla birlikte hepimiz depremin etkilediği illere gidiyoruz. Etkilenen vilayetlerKahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Adıyaman, Malatya, Şanlıurfa, Adana,Diyarbakırve Kilis." açıklaması yaptı.

8 şehirden yıkım haberi var

Kahramanmaraş merkezli depremde çevre illerden de çok sayıda bina yıkıldığı haberleri geliyor. Kahramanmaraş'la birlikte, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da yıkılan binalar var...

Sosyal medyadan yardım istiyorlar

Atçekenler Guruptan Muhammet Emre Atçekene mesaj gönderen Ereğlili aile, Abi s.a. Mercimek Tepe mahallesi Adnan Menderes bulvarı. Hisar apartmanı kat: 1 no: 1 Maraş merkez. Merve Özdemir Mustafa Erşan.. Fatih Mehmet Erşan.. Selver sevgi Erşan.. göçük altinda. Ekipler gelmemiş daha. lütfen bir şeyler yapın diye mesaj atarken Ereğli Belediyesi Eski muhasebe müdürlerinden Mehmet Avcı, Vestiyer yıkıldı kapıyı açıp çıkamıyoruz paylaşımı yaptı. Aradan geçen 2 saat içinde bir paylaşım daha yapan Mehmet Avcı, Askerimiz tarafından kurtarıldık. Yaşasın TÜRK askeri. Paylaşımı ile sevenlerinin yüreğine su serpti

Artçılar 6 büyüklüğünde gelebilir

Deprem uzmanı Prof. Şükrü Ersoy,"Bizde 5.5 büyüklüğünde geçen depremlerde hasar meydana geliyor. Geniş bir alanda hissedildiğine göre depremin merkez üssünde yıkım çok fazla olabilir. Kocaeli depremi gibi bir deprem. Zemine bağlı olarak çok şiddetli yıkımlara neden olmuş olabilir.Artçılar 6 büyüklüğünü geçebilir. O yüzden deprem geçti diye hareket etmemeleri gerekir. Özellikle depremin merkez üssündekiler. Hava soğuk da olsa açık alanlarda kalmaları lazım." dedi.

EREĞLİ YARDIM ELİNİ UZATTI

Ereğli Kızılay Şube Başkanı Engin Sarıca Afet bölgesine yapılacak olan yardımlar için devletimizin her birimiyle istişareli çalışmaya devam ediyoruz. Bünyemizde mevcut olan ihtiyaç malzemelerini deprem bölgemize gönderdik. Allah yardımcıları olsun. Bu yara sarılana kadar yardımlarımız devam edecektir. Halkımız battaniye, çocuk bezi, hasta bezi, kuru gıda gibi yardımlarını Stad yolu üzerinde bulunan Ereğli Kızılay şubemize getirebilir, maddi destekte bulunmak isteyenler İBAN: TR 41 0001 0024 5200 0018 6863 01 numaralı hesaba Deprem Yardımı yazıp yardımda bulunabilirler dedi.

Yılmazlar inşaat sahibi Nurullah Yılmaz, kazıcı, yükleyici, taşıyıcı araçlarımız garajlarımızda hazır halde beklemektedir. Kaymakam beyin emirleri doğrultusunda hareket etmeye hazırız dedi

Afatın başladığı andan itibaren cansiperhane çabalayan ATÇEKENLER GRUP adına elini taşın altına koyan Muhammet Emre Atçeken, deprem bölgesinde işe yarayacak tüm araçlarını bölgeye gönderdi.

Ereğli belediye Başkanı Hüseyin OPRUKÇU, gece geç saatlerde hummalı bir çalışma içerisine girerek kriz ekibi oluşturdu,

Hüseyin OPRUKÇU yaptığı açıklamada; Deprem Bölgelerine destek amacıyla ilk etapta araçlarımızı akabinde de battaniye, su, meyve suyu, sandviç ve kumanya gibi ihtiyaç malzemeleri ile birlikte personelimizi yolcu ettik. Rabbim; yollarını açık etsin, deprem bölgelerindeki vatandaşlarımıza da yardım etsin inşallah açıklaması yaptı.

GÖÇÜK ALTINDA EREĞLİLİLER DE VAR
GÖÇÜK ALTINDA EREĞLİLİLER DE VAR
GÖÇÜK ALTINDA EREĞLİLİLER DE VAR
GÖÇÜK ALTINDA EREĞLİLİLER DE VAR
GÖÇÜK ALTINDA EREĞLİLİLER DE VAR
GÖÇÜK ALTINDA EREĞLİLİLER DE VAR
GÖÇÜK ALTINDA EREĞLİLİLER DE VAR

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 10917

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
YORUMSUZ
YORUMSUZ