Kapat !
GENÇLERE YENİ İMKANLAR SUNULUYOR

GENÇLERE YENİ İMKANLAR SUNULUYOR

SOSYAL İNOVASYON AJANSI, “ÇEKİM ALANI: KONYA KÜLTÜR ENDÜSTRİLERİ KULUÇKA MERKEZİ” PROJESİ İLE GENÇLERE YENİ İMKANLAR SUNUYOR

GENÇLERE YENİ İMKANLAR SUNULUYOR
2024-02-05 17:15:47

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğinde faaliyetlerini sürdüren Sosyal İnovasyon Ajansı, Çekim Alanı: Konya Kültür Endüstrileri Kuluçka Merkezi projesi kapsamında kültür endüstrileri iş kollarında faaliyet göstermek isteyen gençlere destek oluyor. Proje kapsamında 2023 yılında bine yakın gence yönelik; eğitimler, atölyeler, söyleşiler, paneller, yarışmalar ve teknik geziler olmak üzere çok sayıda etkinlik düzenlendi.


Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal İnovasyon Ajansı (SİA) gençlerin yeteneklerini ve becerilerini geliştirmeleri ve iş dünyasına adım atmaları için imkanlar sunmaya devam ediyor.

Sosyal İnovasyon Ajansı yürütücülüğünde kültür endüstrileri iş kollarında faaliyet göstermek isteyen gençlere destek olmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Gelecek Gençlerin çağrı programı kapsamında hayata geçirilen Çekim Alanı: Konya Kültür Endüstrileri Kuluçka Merkezi projesi ile gençlere nitelikli imkanlar sunuluyor.

Bu doğrultuda hayata geçirilen proje ile kültür endüstrileri alanında kariyer hedefleyen gençler bir araya getirilerek ortak çalışma disiplini geliştirmenin yanı sıra gençlerin beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar, yaz okulları, atölyeler ve seminerler gerçekleştirildi.

Öte yandan 2023 yılında inovatif bir alan olarak tasarlanan Çekim Alanı: Konya Kültür Endüstrileri Kuluçka Merkezinde gençlere yönelik eğitimler, atölyeler, söyleşiler, paneller, yarışmalar ve teknik geziler olmak üzere çok sayıda etkinlik düzenlendi.

İletişim, hukuk, sosyal bilimler, sanat ve tasarım alanlarında öğrenimi süren gençlere yönelik Kültür Endüstrileri Paneli, Kültür Endüstrileri Yaz Okulu, Creathon: Yeni Nesil Kültürel Mekanlar İçin İçerik Geliştirme Maratonu, Telif Hukuku Akademisi gibi çeşitli etkinliklerle bine yakın gence kültür endüstrilerinde becerilerini geliştirme eğitimleri gerçekleştirildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirilen Sosyal İnovasyon Ajansı (SİA), yerelden hareketle karşılaşılan toplumsal sorun ve ihtiyaçlara yenilikçi çözümler üretmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 13034

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI