Kapat !
GEÇMİŞİN İZLERİNİ GÖRMEK İSTEYENLER BU DAVET SİZE

GEÇMİŞİN İZLERİNİ GÖRMEK İSTEYENLER BU DAVET SİZE

BAŞKAN ALTAY GEÇMİŞİN İZLERİNİ TAKİP ETMEK İSTEYEN HERKESİ ÇATALHÖYÜK TANITIM VE KARŞILAMA MERKEZİNE DAVET ETTİ

GEÇMİŞİN İZLERİNİ GÖRMEK İSTEYENLER BU DAVET SİZE
2024-02-04 15:44:57

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehrin tarihi ve kültürel zenginliğini öne çıkaran Türkiyenin en büyük ahşap konstrüksiyonlu kamu binası olan Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezinin yoğun ilgi gördüğünü belirtti. Merkezin açıldığı günden bugüne kadar geçen 2.5 aylık süreçte 30 binden fazla misafir tarafından ziyaret edildiğini dile getiren Başkan Altay, geçmişin izlerini takip etmek isteyen herkesi Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezini görmeye davet etti.


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi, antik şehri ziyaret edenleri tarihi bir yolculuğa çıkarıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yaklaşık 10 bin yıllık tarihiyle Neolitik döneme ait olan Çatalhöyükün Anadolunun tarih sahnesinde çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.

ANADOLUNUN BİNLERCE YILLIK GEÇMİŞİNE IŞIK TUTUYOR

UNESCO Dünya Mirası Listesinde de bulunan Çatalhöyükün tüm dünyaya tanıtılması ve yarınlara güvenle aktarılması noktasında önemli çalışmalar yürüttüklerini anımsatan Başkan Altay, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteğiyle şehrimize kazandırdığımız Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezimizin açılışını geçtiğimiz 21 Kasımda yapmıştık. Merkezimiz açıldığı günden bugüne kadar geçen 2.5 aylık süreçte şehrimizin en önemli turizm destinasyonlarından biri haline geldi. Bu süreçte, Konyadan ve Konya dışından 30 binden fazla misafir tarafından ziyaret edilen merkezimiz, Anadolunun binlerce yıllık geçmişine ışık tutuyor ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ALTAY TARİH VE ARKEOLOJİ TUTKUNLARINI MERKEZİ GÖRMEYE DAVET ETTİ

Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezine kısa sürede oluşan bu yoğun ilgiden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren Başkan Altay, Şehrimizin geçmişine dair derinlemesine bilgiler sunan modern ve interaktif bir alan olarak büyük beğeni toplayan merkez, ziyaretçilere benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Ziyaretçiler, Çatalhöyükün eski yerleşim düzenini, günlük yaşantısını ve o döneme ait arkeolojik buluntuları keşfetme fırsatı buluyor. Konya turizminin gelişmesine katkı sağlayacak böyle önemli bir merkezin şehrimize kazandırılmasına katkı sağlayan Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoya şükranlarımı sunuyorum. Geçmişin izlerini takip etmek isteyen tüm tarih ve arkeoloji tutkunlarını merkezimizi görmeye davet ediyorum diye konuştu.

Türkiyenin en büyük ahşap konstrüksiyonlu kamu binası olma özelliği taşıyan Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezini görmeye gelen her yaştan ziyaretçi de merkezi çok beğendiklerini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 28107

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR