Etyemez: Üreten, Ekonomiye Katkı Sunan Her Kesimin Yanındayız 

Etyemez: Üreten, Ekonomiye Katkı Sunan Her Kesimin Yanındayız 

Milletvekili Halil Etyemez: Üreten, Ekonomiye Katkı Sunan Her Kesimin Yanındayız 

Etyemez: Üreten, Ekonomiye Katkı Sunan Her Kesimin Yanındayız 
2021-09-24 16:34:37

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Seydişehir ve Yunak ilçelerinde ziyaretlerde bulundu, vatandaşlarla bir araya geldi. Milletvekili Halil Etyemez, AK Parti olarak üreten, ekonomiye katkı sunan her kesimin yanındayız. Tarımsal destekler ve yatırımlarla çiftçilerimizin daha fazla üretim yapmasını sağlıyoruz. dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, ilçelerdeki çalışmalarına devam ediyor. İlk durağı Seydişehir ilçesi olan Milletvekili Halil Etyemez, AK Parti İlçe Başkanlığında AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hançerli, AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve ilçe teşkilatıyla bir araya gelerek ilçedeki çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Milletvekili Halil Etyemez, daha sonra Ortakören ve Gevrekli Mahallelerini ziyaret ederek vatandaşların taleplerini dinledi, mahallelerin sorunlarına çözüm üretmeye çalıştı.

Halil Etyemez, Seydişehirin ardından Yunak ilçesine geçti. Burada da AK Parti İlçe teşkilatı ile buluşan Etyemez, teşkilat çalışmaları ve ilçedeki vatandaşların talepleri hakkında bilgi aldı. AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Murat Erikçi, AK Parti Yunak İlçe Başkanı Cihat Şekeroğlu ve Yunak Belediye Başkanı Ali Konakın eşlik ettiği Milletvekili Halil Etyemez, Koçyazı ve Kuzören Mahallelerinde vatandaşlar ile bir araya gelerek istek ve taleplerini not aldı. Milletvekili Etyemez, ilçelerdeki gençlerle de buluşmayı ihmal etmedi.

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Halil Etyemez, AK Parti olarak her zaman sahada olduklarını, vatandaşlarla buluştuklarını söyledi. AK Partinin vatana ve millete sevdanın adı olduğunu kaydeden Milletvekili Halil Etyemez, Türkiyenin geleceği, vatandaşların refahı için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

AK Parti olarak üreten, ekonomiye katkı sunan her kesimin yanında olduklarının altını çizen Halil Etyemez, tarımsal destekler ve yatırımlarla çiftçilerin daha fazla üretim yapmasını sağladıklarını vurguladı. Seydişehir ve Yunak ilçelerindeki çiftçilere verilen bitkisel üretim ve hayvancılık desteklemelerini açıklayan Etyemez, Seydişehirli üreticilerimize geçtiğimiz yıl 10 milyon 128 bin lira bitkisel üretim, 8 milyon 170 bin lira hayvancılık olmak üzere toplam 18 milyon 298 bin lira destek ödemesi yaptık. 2002-2020 yıllarında ise ilçedeki üreticilerimize toplam yaklaşık 132 milyon lira bitkisel üretim ve hayvancılık desteği verdik. Yunak ilçesindeki üreticilerimizin de yanında olduk. Yunaklı üreticilerimize geçtiğimiz yıl 46 milyon 296 bin lira bitkisel üretim, 4 milyon 926 bin lira hayvancılık olmak üzere toplam 51 milyon 222 bin lira destekleme ödemesi yaptık. Yunak ilçemizde ödediğimiz bu desteklerin toplamı ise 2002-2020 yıllarında 495 milyon 604 bin liradır. Bu desteklerimizin amacı çiftçilerimize katkıda bulunmak, üretimi arttırmaktır. dedi.

Konyaya 2002 yılından günümüze kadar sulama alanında 12 milyar liranın üzerinde yatırım yaparak 283 adet tesisi hizmete aldıklarına dikkat çeken Etyemez, bunu yeterli görmediklerini, yeni projeler için aralıksız çalıştıklarını söyledi. Seydişehir ve Yunak ilçelerine sulama alanında yapılan çalışmalardan bahseden Etyemez, 2003-2021 yılları arasında Seydişehir ilçemize sulama alanında 1 milyar 365 milyon 387 bin liralık yatırım yaptık. 2 baraj, 3 gölet, 7 sulama tesisi, 7 dere ıslahı, 3 adet arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri projesi tamamladık. 188 bin 830 dekar arazi sulamaya açtık ve Seydişehirli çiftçilerimize yıllık 151 milyon lira zirai gelir artışı sağladık. Yunak ilçemizde ise 2003-2021 yılları arasında toplam 23 milyon liralık yaptırım yaptık. diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 63498

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Ereğli’de Makas atan TIR, bariyerleri çarptı
Ereğli’de Makas atan TIR, bariyerleri çarptı
Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, Değişim için geliyoruz
Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, Değişim için geliyoruz