ERMES Kolejinden Ömer Atasever’in Korana Üzerine Yazısı

ERMES Kolejinden Ömer Atasever’in Korana Üzerine Yazısı

HEP BİRLİKTE MÜCADELE

ERMES Kolejinden Ömer Atasever’in Korana Üzerine Yazısı
2021-05-24 23:06:29

Öğrencileri bilgilendirme, eğitme, topluma kazandırma adına çalışmalarını sürdüren ERMES Bilim Teknik Koleji Edebiyat Öğretmeni, bilgilerini sadece öğrencilere aktarmakla kalmayıp halkımızın da bilinçlenmesi adına gazetemizle paylaştı.
Gazetemizde haftada iki gün Ermes Koleji Edebiyat Öğretmenimiz Ömer Ataseverin yazılarını sizlerle buluşturacağız.
Bugünkü yazısı: Hep birlikte Mücadele
Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 virüsü, diğer bir tabirle korona bizim ülkemizi de olumsuz etkiledi. Sağlıktan eğitime, esnaftan memura, alıcıdan satıcıya kadar hemen hemen her kesim, bu salgından bir şekilde hem maddi hem manevi etkilendi. Bir eğitimci olarak bizi etkileyen yönü ise eğitim alanında oldu. Biz öğretmenler öğrencilerimizden, öğrenciler ise derslerinden uzak kaldılar. Bu sebeple Covid 19 virüsüne karşılık topyekün bir mücadele gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz.
Bu salgın; gencinden yaşlısına, öğretmeninden öğrencisine, esnafından çiftçisine kadar bize bir sorumluluk yükledi. Bu illetten her zaman olduğu gibi milletçe baş etmemiz gerekecek. Salgının seyri ile alakalı açıklama yapan görevlileri dinleyip uyarıları dikkate almakla bu virüsü yenebileceğimizi, toplum şuuruyla, kolektif hareket ederek başaracağımızı bilmeliyiz. Bireysel hareketten ziyade toplumsal birliktelik bizi bu salgına karşı daha güçlü bir hale getirecektir.
Hepimizin birbirimizden sorumlu olduğumuz şu günlerde salgının seyrini kısaltmak adına temizliğe, sosyal mesafeye ve maskeye her zamankinden daha fazla dikkat etmemiz gerekecektir. Bu salgın herkese bir sorumluluk yükledi, herkes taşın altına elini koyarak virüsten tez zamanda kurtulabiliriz. Koronanın kasıp kavurduğu şu günlerde herkese koronasız ünler diliyor, hastalığın bir an önce son bulması temennisiyle herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Son olarak bize bu yazılarımızı paylaşma fırsatı veren, Ereğli'nin güzide gazetesi olan Güneş gazetesine teşekkürlerimi sunuyorum.
Ömer ATASEVER

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 83154

Kullanıcı Adı

  • Admin
    24 Mayıs 2021 Pazartesi

    Adam gibi adam


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi