EREĞLİ’NİN TORUNOĞLU MARKASINA SAHİP ÇIKMALIYIZ

EREĞLİ’NİN TORUNOĞLU MARKASINA SAHİP ÇIKMALIYIZ

Torunoğlu Mandıra, Ereğli’nin en büyük üretim yapan süt ve süt ürünleri fabrikası. Ve tamamen Ereğli’ye ait bir marka.

EREĞLİ’NİN TORUNOĞLU MARKASINA SAHİP ÇIKMALIYIZ
2021-07-05 13:53:26
İzlenme : 4467

TORUNOĞLU, Ereğlinin Adana asfaltı üzerindeki Torunoğlu Süt ve Süt Ürünleri fabrikasında üretim yapıyor. Bölgenin çiftliklerinden elde ettiği malzemeyi süt, yoğurt, kaymak, tereyağı ve peynire dönüştürüp Türkiyenin tüm illerine pazarlıyor.

Torunoğlunu tanıtmalıyız. Dahası, bu markaya sahip çıkmalıyız, dedim. Gezdim, gördüm, inceledim. On numara hijyenik bir ortamda, son teknolojik makinelerde, neredeyse hiç el değmeden üretim yapıyor. Ereğlinin gencecik, pırıl pırıl insanları buradan ekmek yiyor.

FABRİKA, KONUSUNDA UZMAN ÜRETKEN MÜDÜRLER TARAFINDAN YÖNETİLİYOR

Torunoğlunun başında Ereğlide hayvancılık yapanların sütünü değerlendiren yönetim kurulu başkanı Cemal Torun var. Emekçi, emektar, çalışmayı seven bir isim. Dar imkanlarla bugünlere gelen Cemal Torun, gelişen teknolojiye ayak uyduranlardan,

FABRİKADA, ÇALIŞKAN BİR EKİP ÇALIŞIYOR

Torunoğlu Süt ve Süt Ürünleri Fabrikasında Cemal Torunun konusunda uzman bir personel ekibi var. Hepsi pırıl pırıl, saygılı insanlar. Her bir personel, Ereğlide bir aile demek. İşte tam da bu yüzden, Ereğlinin bu markasına dört elle sarılmak gerek. Bu fabrikada üretim artarsa, daha fazla insan buradan ekmek yiyebilecek.

SÜT, ÖZEL ARAÇLA FABRİKAYA TAŞINIYOR

Ereğlinin değişik bölgelerindeki besicilerden temin edilen doğal süt ürünleri, özel soğutmalı termoslu araçla fabrikaya getiriliyor. Amaç, ürünün bozulmadan fabrikaya ulaştırılması.

HER ÜRÜNÜN AYRI BİR ÜRETİM BÖLÜMÜ VAR

Fabrikaya soğuk araçla getirilen ürünler, üretimhaneye giriyor. Süt, yoğurt, kaymak, tereyağı ve peynirin ayrı ayrı üretim bölümleri var, kocaman. Bir ürün, diğer ürünle karşılaşmıyor, kokular karışmıyor. Her üretim bölümünde koca makineler.

ÖNCE LABORATUARDA İNCELEME YAPILIYOR

Getirilen ürün, laboratuarda gıda mühendisleri tarafından kontrole alınıyor. Bakteri durumu ölçülüyor. Hijyen hale getiriliyor. Sonra kaynatılma, harmanlama, mayalanma derken, sütten yoğurt, peynir, kaymak, tereyağı elde ediliyor. Üretimde kullanılan su bile arıtıldıktan sonra ürüne karıştırılıyor.

HER ÜRÜNÜN SOĞUK HAVA DEPOSU DA AYRI

Fabrikada her ürünün stoklanıp muhafaza edildiği soğuk hava deposu da ayrı. İçeri girdim. Ereğli sıcaklarında rahat rahat nefes alabileceğiniz bir ortam soğukluğu var, süper.

ÜRÜNLER TÜRKİYENİN HER BÖLGESİNE HATTA YURT DIŞINA BİLE SATILIYOR

Torunoğlu Süt ve Süt Ürünleri Fabrikasında üretilen ürünler, Türkiyenin dört bir yanına gönderiliyor. Ereğlinin bir çok market ve bakkalında Torunoğlu markalı bu ürünleri görmek mümkün.

Markette Torunoğlu ürünü alırken karşılaştığımız Ereğli sevdalısı bir vatandaş biraz sitemli. Çünkü Ereğlililer kendi markasına yeterince sahip çıkmıyor diyor. Vatandaşımız, Ereğli ve çevresinden elde edilen ürünle üretilen tereyağı, yoğurt, kaymak ve süt ürünleri, yabancı fabrikaların ürünleri ile karşılaştırılıyor. Oysa ortada bir gerçek var, bu marka Ereğlinin ve Ereğlinin kalkınması isteniyorsa, Ereğli markalarına sahip çıkmak, hepimizin görevi diyor.

KENDİ AİLEMİZE YEDİRMEDİĞİMİZ HİÇBİR ŞEYİ, MÜŞTERİMİZE YEDİRMEYİZ

Fabrika Müdürlerinden Beytullah Torunun, Kendi soframa koymadığım, kendi aileme yedirmediğim bir ürünü hiçbir müşterimize yedirmeyiz sözleri, bence çok önemli. Üstlendikleri işin sorumluluğunu bilen bir fabrika yönetimi var. Beytullah Torun ekliyor, Sevdiğim insanların, köyde yediği peyniri üretiyoruz sözleriyle veriyor bu güveni ve Gıda sektöründe en önemli şey, güvendir diyerek noktalıyor sözlerini...

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 13691

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ’DE SOYGUN GİRİŞİMİ...
EREĞLİ’DE SOYGUN GİRİŞİMİ...
Bahtiyar Filorinalı Yurtman: “Temamız, Sağlık İçin Mimarlık”
Bahtiyar Filorinalı Yurtman: “Temamız, Sağlık İçin Mimarlık”