EREĞLİ’DEKİ DEV PROJE ADIM ADIM İLERLİYOR

EREĞLİ’DEKİ DEV PROJE ADIM ADIM İLERLİYOR

Dünya Bankasının Türkiye’deki en büyük projesi Ereğli’ye yapılıyor

EREĞLİ’DEKİ DEV PROJE ADIM ADIM İLERLİYOR
2021-03-20 05:37:53

Dünya Bankasının Türkiyede desteklediği dört projeden biri olan Konya Ereğli kapalı sulama sistem projesinde inşaat çalışmaları devam ediyor.
Sağ sahil ve sol sahil sulama bölgesi olarak ikiye ayrılan Ereğli havzasında başlayan inşaat çalışmaları sona erdiğinde, 400 bin dekarlık arazi modern sulama sistemine kavuşacak. 1 milyarı aşkın bedelli bu proje bittiğinde, yıllık 60 milyon liralık gelir elde edilecek.
Projenin Ereğli için büyük bir fırsat olduğunun altını çizen Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun ise hükümet olarak her alanda hizmetlerimize devam ediyoruz. Bölgemiz tarım ve hayvancılık bölgesi, yüzyılın projesi olarak nitelendirdiğimiz sulama projesi hayata geçiyor. Hem sol sahil hem de sağ sahil projeleri olmak üzere toplamda 1 milyar 200 milyonu bulan bir bedel ve bin 150 kilometrelik alana boru döşenecek. 42 bin hektarlık alanda gerçekleşen bir proje ciddi anlamda ekonomimize girdi sağlayacak ve beş yıl içerisinde bitirilecek diye konuştu.
BİR DÜĞME İLE SU AÇILIP KAPANACAK
Projemiz Sayın Veysel Eroğlu beyin bakanlığı döneminde onaylandı, Ak parti Konya bölge Milletvekilimiz Halil Etyemezin de büyük katkıları oldu diyen Dursun, çiftçilerimizin dekar başına elde ettikleri gelir miktarları artacak. Vahşi sulama sistemi tamamen sona erecek. Teknolojik bir proje olacak yani.Çiftçimiz oturduğu yerden telefonla bağlanıp butona basarak suyu açacak, bittikten sonra kapatacak. Dünya Bankasının Türkiyede ki dört projesinden bir tanesi, ama en büyüğü Ereğliye yapılıyor. Bu da bizim için büyük bir onur kaynağı. Bizde Ak Parti teşkilatı olarak Milletvekillerimiz ile ciddi gayret gösteriyoruz, Ereğliye hayırlı olsun ifadelerini yer verdi.

EREĞLİ’DEKİ DEV PROJE ADIM ADIM İLERLİYOR
EREĞLİ’DEKİ DEV PROJE ADIM ADIM İLERLİYOR

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 46826

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Sözleşmeli personel alım ilanı
Sözleşmeli personel alım ilanı
TOKİ’den 3 ilde arsa satışı
TOKİ’den 3 ilde arsa satışı