EREĞLİ’DE YKS SINAVI SONRASI MORAL PİKNİĞİ DÜZENLENDİ

EREĞLİ'DE YKS SINAVI SONRASI MORAL PİKNİĞİ DÜZENLENDİ

Ereğli Lokman Hekim MTAL 12.sınıf öğrencilerine YKS sınavı sonrası moral pikniği düzenlendi.

EREĞLİ’DE YKS SINAVI SONRASI MORAL PİKNİĞİ DÜZENLENDİ
2024-06-13 14:08:05

Atatürk Kültür Parkında düzenlenen pikniğe Okul Müdür yardımcısı Kahraman DURAN, Beden Eğitimi öğretmeni Ahmet Özkan YAZICI, Edebiyat öğretmeni İsmet ALAN, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Piknikte öğrenciler voleybol, ip atlama, halat çekme, seyirlik oyun vb. geleneksel oyunlarla doyasıya eğlendiler. Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Osman Bozdemir tarafından gerçekleştirilen sınav sonu kaygı ve stres konulu söyleşiye katıldılar.

Söyleşide Bozdemir şunları dile getirdi;

Gelecek kaygısını takıntı haline getiren öğrenciler için sınavlar, kaygı ve stres kaynağıdır. Belli bir düzeydeki kaygı motive ediciyken, kaygı düzeyinin kontrol edilemeyen ve yüksek olması sınavlarda başarısızlığa ve sınav sonrasında depresyona neden olur. Sınav öncesinde olduğu gibi sınav sonrasında da öğrencilerimiz keyif veren etkinliklerle kendilerini ödüllendirerek eksikleri üzerine düşünme ve geleceğe yönelik planlama yapabilecekleri bu tip aktivitelerle kaygı düzeylerini kontrol altına alabileceklerdir. Bu özel güne beni davet eden Ereğli Lokman Hekim MTAL idareci, öğretmen ve öğrencilerine çok teşekkür ediyorum.

Öğrencileriyle bir sene boyunca uzun bir maraton geçirdiklerini söyleyen okul müdür yardımcısı Kahraman Duran şunları söyledi; Böyle uzun bir maratonun arkasından bu motivasyonu hak ettiler. Her yıl olduğu gibi bu yıl da akademik, sosyal ve kültürel başarılarla sezonu tamamladık. Bu amaçla öğrencilerimizi çeşitli etkinlik ve projelerle destekledik. Günümüzün şartlarından dolayı her öğrencinin çektiği sıkıntılar, kaygılar var. Düzenlenen bu piknik ile bütün kaygılarını attılar. Önümüzdeki süreçte üniversiteyi kazanan gençlerimize burs anlamında da ciddi bir planlamamız var. Bu etkinliğin düzenlenmesinde büyük emeği olan beden eğitimi öğretmenimiz Ahmet Özkan Yazıcı Başta olmak üzere diğer öğretmenlerim ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.

EREĞLİ’DE YKS SINAVI SONRASI MORAL PİKNİĞİ DÜZENLENDİ
EREĞLİ’DE YKS SINAVI SONRASI MORAL PİKNİĞİ DÜZENLENDİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 10529

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI