EREĞLİ’DE SARIKIZ GÖRÜLDÜ

EREĞLİ’DE SARIKIZ GÖRÜLDÜ

.

EREĞLİ’DE SARIKIZ GÖRÜLDÜ
2020-07-25 08:38:30

Ereğlideki evinin balkonunda bulduğu Sarıkız diye bilinen örümceği gazetemiz Watsapp hattına gönderen vatandaşımız, ne yapılması gerektiğini sordu.
Biz de gazetemizin sayfalarından ve sosyal medya hesaplarından olayı duyurduk.
Konu hakkında bilgi veren bir vatandaş;
Bu yaratığın adı ‘Camel spider yani deve örümceği diye geçer. Ülkemizde ‘sarı kız olarak bilinir. Normalde akrep avcısıdır. İnsana kolay kolay saldırmaz. Isırdığında ağzından salgıladığı asit özellikli salgılar, insanda yumuşak doku zararı verir. İlaçlama ile öldürmek kolay değildir. Çünkü kesici ağız tipine sahip olduğu için ortamdan zehir almaz. Sadece ilaçtan etkilenen böcekle avlandığında ilaç alır. Sebebi ise asla ölü böcekle beslenmez, kendi avlanır. Yani taze et sever. Bu sebepten diğer haşereler gibi kolay kolay öldürülemez. Bulunduğu ortamda atomizer ile ec uygulaması uygundur. Arada görülen yerlerde sc uygulaması yapılır. Yılan, akrep gibi petrol türevlerine duyarlıdır ve kokusunu sevmez. Köy evleri vs ortamdan uzak tutmak için katran ve mazot uygulanabilir. Toz kükürtte bunları uzak tutar

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 82453

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BURAK SERPEK: BİZDE VELİ TOPLANTILARI BÖYLE
BURAK SERPEK: BİZDE VELİ TOPLANTILARI BÖYLE
Halil Etyemez’den Kılıçdaroğlu’na Tepki
Halil Etyemez’den Kılıçdaroğlu’na Tepki