Ereğli’de 15 Temmuz Anma Programı Düzenlendi

Ereğli’de 15 Temmuz Anma Programı Düzenlendi

Başkan Hüseyin Oprukçu: 15 Temmuz şehitlerimizi ve vatan uğruna şehit düşen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum

Ereğli’de 15 Temmuz Anma Programı Düzenlendi
2021-07-17 07:12:36
İzlenme : 1251

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle vatandaşlar ve Protokol Üyeleri Ereğli Belediyesinin organize ettiği Mehteran Takımı eşliğinde Anıt önünden başlayarak 15 Temmuz Demokrasi Parkına kadar demokrasi yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüş öncesi Ereğli Belediyesi vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttı.

15 Temmuz Demokrasi Parkındaki programda ise İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından Mehteran Gösterisi, sinevizyon gösterisi ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğanın 15 Temmuz ile ilgili Ulusa Sesleniş Konuşması canlı yayınla izlendi. Programın devamında protokol konuşmaları kapsamında kürsüye ilk Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu geldi.

DEVLETİMİZE, MİLLETİMİZE, VATANIMIZA SADAKAT ŞUURU BİZİM GÜÇ KAYNAĞIMIZ

Alanda bulunan protokol üyeleri ve hemşerilerini selamlayarak konuşmasına başlayan Başkan Oprukçu: Anadoluda ebedi varlığımızı sürdürebilmemiz bakımından milli birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bu ülkenin, bu milletin içerde ya da dışarıda ihanet odakları hiç bitmemiş, ihanete karşı durmak bu milletin artık genlerine işlemiş vaziyette. Dolayısıyla 15 Temmuz kalkışmasını yapanları lanetliyoruz, ne kadar hain varsa ne kadar ihanet odağı varsa hepsine lanet ediyoruz, sureti haktan görünmek suretiyle aziz milletimize tasallut etmeye tevessül eden kim varsa hepsine lanet olsun istiyoruz. Acıyı yaşayan ve çeken bilir, 12 Eylül karanlık günlerine rahmet okuturcasına yaşattıkları azaplı günleri yaşayanlardan birisiyim. 2010-2011de Anadolu Atayünün Konyada KOM Müdürü olduğu günleri hatırlayın 1200 çete operasyonu yapılmış, çete reisi diye kamuoyuna takdim edilmeye tevessül edilenlerden birisi de Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ama Allahın izniyle operasyonların hepsi boş çıktı. Mezardakilerin evet dedirtilmeye çalışıldığı bir dönemin akabinde itibarsızlaştırılmaya çalışılan bir Belediye Başkanıyım ben. Millete karşı durmanın bedeli ağır oluyor işte netice itibariyle sureti haktan göründüler, kamuoyu oluşturmaya, toplumu baskı altına almaya çalıştılar ve 15 Temmuzda hareketlerini yaptılar. İşte onu görmek ve dur demek lazım, bu yüce milletten Okyanus ötekisindekinin de Okyanus berisindekilerin de, içerdekilerin de ders alması lazım. Ders alındığı zaman tarih tekerrür etmez. Dolayısıyla biz milletimizi, hemşerilerimizi seviyoruz ve sizlerin hizmetkarı olmaktan çok büyük bir onur duyuyoruz. Birlikte olmak istiyoruz, beraber olmak istiyoruz. Gönlümüzdeki, yüreğimizdeki mücadele azmi, devletimize, milletimize, vatanımıza sadakat şuuru bizim güç kaynağımız. Biz birlik ve beraberlikten yanayız, el ele tutuşmaktan, gönül gözüyle yol yürümekten yanayız, hizmet etmekten yanayız inşallah hizmetlerimizle Ereğli huzur şehri olduğunda bir fazla ihanet odaklarına dur demenin şerefini ve onurunu birlikte yaşayacağız. Demokrasiye sahip çıkmanın aziz milletimizin en yüce erdemlerinden birisi olduğunu da 15 Temmuzda hep beraber gördük. Rabbim bu acı günleri bir daha yaşatmasın. 15 Temmuz gecesi Yunus Emre Meydanını hiç unutmayın, saat dokuz buçukta hükümetin arkasında olan Sayın Devlet Bahçeliyi hiç unutmayın, uçakta aziz milletimizi meydanlara davet eden Sayın Cumhurbaşkanımızı hiç unutmayın. Bu Kurtuluş Savaşına eş bir duruşun adıdır. Bu duruşu kutluyorum, bu duruşun Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ikinci yüzyılına girdiği bir dönemde de bir ve beraber olarak devam edeceğine, mücadelenin bitmediğine inanıyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzü kutluyorum. 15 Temmuz şehitlerimizi ve vatan uğruna şehit düşen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum ifadelerini kullandı.

15 TEMMUZ, YAKIN TARİHİMİZİN EN ALÇAK, EN HAİN, EN KALLEŞ SALDIRISIDIR

Daha sonra kürsüye gelen Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzü kutluyorum. Hepimizin çok yakından şahit olduğu 15 Temmuz 2016 tarihinde bütün ülke olarak yakın tarihimizin en alçak, en hain, en kalleş saldırılarında biriyle karşı karşıya kaldık. Şanlı Türk Ordusunun kutsal üniformasını giymiş ancak devletimize ve milletimize sadakatle yükümlü olup, hizmet etmekle görevli olan ama aslında dış güçlere hizmet eden, onlara sadakat duyan alçak FETÖ mensuplarının, milletimizin kendilerine tahsis ettiği uçaklar, helikopterler, tanklar ve silahlarla demokrasimize, ulusal birliğimize, kardeşliğimize, milli irademize saldırısını hep birlikte gördük. FETÖ mensuplarının yaptığı hain darbe girişimi Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde aziz milletimizin sağlam duruşuyla 24 saat içerisinde bertaraf edilmiş, ikinci bir milli mücadele gibi tekrardan milletimiz meydanlarda iradesine sahip çıkmış, egemenliğin kendisine ait olduğunu göstermiştir. Bu kanlı gecede 251 vatandaşımız şehit oldu, binlerce vatandaşımız gazi oldu. Rabbim bir daha bu millete 15 Temmuz ve benzeri darbe girişimleri, iç ve dış saldırıları göstermesin. Başta Milli Mücadele olmak üzere iç güvenlik harekatında şehit olan güvenlik görevlilerimize, 15 Temmuzda şehit olan vatan evlatlarımıza ve tüm şehitlerimize Rabbim gani gani rahmet eylesin. Onları rahmetle ve minnetle yad ediyorum şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından Ereğli Şehit Aileleri Derneği Başkanı Yılmaz Ertaştanın kendi yazdığı şiiri okuması, şiirler ve kompozisyonların okunmasının ardından Kuran Tilaveti ve dua ile devam etti. 00.13te tüm Türkiyede okunan selalardan sonra program sona erdi. Ereğlide 04.30a kadar nöbet devam etti.

Ereğli’de 15 Temmuz Anma Programı Düzenlendi
Ereğli’de 15 Temmuz Anma Programı Düzenlendi
Ereğli’de 15 Temmuz Anma Programı Düzenlendi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 25263

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ’DE SOYGUN GİRİŞİMİ...
EREĞLİ’DE SOYGUN GİRİŞİMİ...
Bahtiyar Filorinalı Yurtman: “Temamız, Sağlık İçin Mimarlık”
Bahtiyar Filorinalı Yurtman: “Temamız, Sağlık İçin Mimarlık”