EREĞLİ SAADET PARTİSİNDEN YETKİLİLERE ÇAĞRI

EREĞLİ SAADET PARTİSİNDEN YETKİLİLERE ÇAĞRI

Ertuğrul Küçükkurt: Halk Sağlığı ve Ulusal Ekonomi Programı hazırlayıp hayata geçirin”

EREĞLİ SAADET PARTİSİNDEN YETKİLİLERE ÇAĞRI
2020-04-16 12:13:35

Saadet Partisi Ereğli ilçe başkanı Ertuğrul Küçükkurt, yaşanan süreçten çıkmak için çözüm önerilerinde bulundu. Küçükkurt, insanlık âlemi olarak çok önemli ve badireli bir dönemi yaşandığını ifade ederek, sağlık boyutuyla başlayan salgının, başta ekonomi olmak üzere daha bir çok boyutuyla, insanlığı derinden etkilediğini ve etkilerini daha da artıracağını dile getirdi.

Saadet Partisi olarak yetkililere bir dizi çağrıda bulunduklarını ifade eden Ertuğrul Küçükkurt; bu önerileri şöyle sıraladı:

1. Bu kriz ekonomik ve sosyal yönü çok ağırlıklı olan bir krizdir. Bu sebeple bir ‘Halk Sağlığı ve Ulusal Ekonomi Programı hazırlayıp hayata geçirin.
2. Yaşanan bu büyük kriz ancak birlik, beraberlik ve akl-ı selimle atlatılabilir. Bu sebeple lütfen ülkede barış ve huzur ortamını temin edecek bir dil ve üslup kullanınız. Birlik ve beraberliğin inşasında en önemli sorumluluk bizzat iktidarındır.
3. Lütfen israfı durdurun. Kamunun elindeki tüm imkân ve kaynakları, bu süreçte, sadece milletin ihtiyaçları için seferber edin. Çünkü devlet, millet için vardır.
4. Kriz yönetimleri ancak ehil insanlar eliyle yapılırsa başarılı olur. Bu sebeple görevlendirmelerde torpil ve iltiması değil, ehliyet ve liyakati esas alın.
5. Ülkede diyalog ortamını bir an önce oluşturun.
6. Tevazu sahibi olun.
7. Kriz ortamını siyasi fırsata çevirme çabasına girmeyin.
8. Verdiğiniz IBAN numarasını geri çekin, siz IBAN numarası isteyin. Bu süreçte kimsenin aç ve açıkta kalmayacağının umudu olun.
9. ‘Biz Bize Yeteriz kampanyasını sürdürmekte kararlıysanız toplanan yardımların yönetimi ve denetimi için, özel bir 'fon yönetimi' oluşturun. Bu fonun yönetiminde TBMMde temsil edilen tüm partilerden temsilci bulundurun. Böyle bir adım, kampanyaya olan güveni arttıracak ve birlik beraberliğimizi pekiştirecektir.
10. Belediyeler seçimle işbaşına gelmiş, halka en yakın kurumlardır. Merkezi yönetimile belediyelerin çatışmasını değil, eş güdüm halinde çalışmasını sağlayın.
11. ‘Evdeyim ama açım diyen insanlara, şefkat ve merhamet elini uzatın. Böyle bir dönemde bu milletin görmek isteyeceği en son şey baskı ve tehdittir.
12. Kapanan işyerleri ve esnafın kira harcamalarını Hazine Bakanlığı'nca karşılayın. Çiftçilerin borçlarını tümüyle yeniden yapılandırın. Başta çiftçi ve besiciler olmak üzere, küçük ve orta boy işletmelere faizsiz ve uzun vadeli kredi imkanı getirin. Çiftçinin girdilerindeki tohum, mazot, gübre vergilerini kaldırın.
13. Ülkenin zorduruma düşen stratejik müesseselerinin, yabancılara peşkeş çekilmesine fırsat vermeyin.
14. ‘İşsizlik Fonu bugünler için vardır. Bu fonu, kimsenin işsiz kalmayacağının garantisi olarak hayata geçirin. Bu ülkenin her bir vatandaşına, ayrım yapmaksızın, 1000 TL 'karşılıksız nakdi destek' verin.
Şeyh Edebalinin meşhur sözünü hatırlayın; ‘İnsanı yaşatki devletyaşasın
Bu günler elbette atlatılacaktır. Allah ülkemizin, milletimizin ve bütün insanlığın yâr ve yardımcısı olsun.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 14088

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Konya DSYB Başkanı Yıldız: Yeni fiyatlar gözden geçirilmeli
Konya DSYB Başkanı Yıldız: Yeni fiyatlar gözden geçirilmeli
Veysel Gönülal ve Yönetimi Şehit Babalarının Gününü Kutladı
Veysel Gönülal ve Yönetimi Şehit Babalarının Gününü Kutladı