EREĞLİ CHP BAŞKANI GÖNÜLAL BAŞKAN OPRUKÇU’YU UYARDI

EREĞLİ CHP BAŞKANI GÖNÜLAL BAŞKAN OPRUKÇU’YU UYARDI

.

EREĞLİ CHP BAŞKANI GÖNÜLAL BAŞKAN OPRUKÇU’YU UYARDI
2020-05-16 14:08:07

CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal yaptığı yazılı basın açıklamasında Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçuyu meclis üyelerine karşı kullandığı yakışıksız ifadeden dolayı sert bir şekilde uyardı.

Gönülal, "Bu ifadeler nezaketsiz ve bir başkana yakışmıyacak ifadeler... Ne demek? EREĞLİ Belediyesi Meclis üyelerine yönelik olarak "Güdülecek Sıpa değilsiniz" sözü? Meclis üyelerine yönelik bu söylemi kınıyoruz.Meclis üyelerimiz toplumda yeri olan değerlerimizdir. Belediye Başkanı olarak konuşmalarına dikkat etmesi konusunda uyarımızı yapıyoruz" dedi.

Gönülal: Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluş amacına uygun olarak, sanayileşme sürecinde kurulan EREĞLİ Sümerbank Bez fabrikasının işçilerinin kullanımı için yapılan Taşevler, Sümerbank Fabrikasının satılmasıyla birlikte EREĞLİ Belediyesine geçmistir. AKP ve MHP belediyeleri döneminde kaderine terk edilerek bugünkü haline gelmistir. 12.05.2020 tarihinde Belediye Meclis Toplantısında Taş evlerin yapılmasıkonusunda Belediye Başkanı Hüseyin Obrukçu tarafından kredi talebinde bulunulmuş ancak bu talep projenin maddi boyutu nedeniyle reddedilmiştir.
Toplantıda en dikkat çeken konu Cumhur ittifakı çatlamış, AKP ve MHP Meclis üyeleri Taş evler konusunda anlaşmamışlardır. Merkezlerinde yürütülen ittifakın yerel bazda yürüyemeyeceğinin örneği ulusal basında yer almıştır.
Ereğli Belediye Başkanı Sayın Oprukçunun daha önce Akhüyükte sondaj çalışması için 6,5 milyon TL, belediye harcamaları için 8 milyon TL, asfalt ve yol yapımı için 16.5 milyon TL yetki talebine meclis uyerimiz onay vermiştir. Ancak, Taş evler için 49.7 milyon TL, kentimizin, çok büyük borçla karşı karşıya kalmasını istemeyen meclis üyelerimizin gösterdiği ekonomik çekinceden dolayı geçerli oy kullanılmamıştir. Ereğli Belediyesi'nin bu kadar yüksek borçlanma talebine CHP olarak karşı olduğumuzu bildirmek istiyorum.
Belediye Başkanı proje ve mali boyutu hakkında hiç bir açıklama yapmadan bir emrivaki ile sunduğu önergeye EREĞLİ'nin çıkarlarını her zaman öncelik olarak gören CHP Meclis grubu üyelerimiz RED oyu vermiştir. CHP Meclis Üyeleri Ereğli'nin çıkarları doğrultusunda görevlerini yapmaya en iyi şekilde devam edeceklerdir. Bizleri üzen Belediye Başkanı Hüseyin Obrukçu'nun yaptığı başın açıklamasında EREĞLİ Belediyesi Meclis üyelerine yönelik olarak "Güdülecek Sıpa değilsiniz"sözüdür. Meclis üyelerine yönelik bu söylemi kınıyoruz. Meclis üyelerimiz toplumda yeri olan değerlerimizdir. Belediye Başkanı olarak konuşmalarına dikkat etmesi konusunda uyarımızı yapiyoruz dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 16568

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
VEYSEL GÖNÜLAL: CHP CAMİASININ VE AİLESİNİN BAŞI SAĞOLSUN
VEYSEL GÖNÜLAL: CHP CAMİASININ VE AİLESİNİN BAŞI SAĞOLSUN
Asel Uçak Sordu Başkan Mehmet Bakkal Yanıtladı
Asel Uçak Sordu Başkan Mehmet Bakkal Yanıtladı