EREĞLİ BELEDİYESİ HİJYEN UYARISI YAPTI

EREĞLİ BELEDİYESİ HİJYEN UYARISI YAPTI

BELEDİYEDEN KULLANILMIŞ MASKE VE ELDİVENLERİ YERLERE ATMAYALIM ÇAĞRISI

EREĞLİ BELEDİYESİ HİJYEN UYARISI YAPTI
2020-04-13 23:15:12

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında toplu alanlarda maske kullanımı zorunlu hale gelirken; kullanılmış maske, eldiven, mendil gibi hijyen malzemelerinin yerlere atılması risk oluşturuyor. Kullanılmış hijyen ürünlerinin atılması konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yönetmeliğinde yer alan kurallara mutlaka uyulması gerekiyor.

Ereğli Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştirdi.

Toplu alanlarda maske kullanımının zorunlu hale gelmesinin ardından özellikle kalrdırım kenarlarına zaman zaman kullanılmış maskelerin atılması sağlık açısından büyük risk oluşturuyor.

Uzmanlar, yerlere atılan maske ve eldivenlerin virüsün yayılmasını hızlandıracağını, ayrıca bunları her gün yerden toplayan temizlik görevlilerinin de büyük risk altında kaldığını belirtiyor.

Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan Tek Kullanımlık Maske, Eldiven Gibi Kişisel Hijyen Malzeme Atıklarının Yönetiminde Covid-19 Tedbirlerine İlişkin genelgede evlerden ve iş yerlerinden kaynaklanan tek kullanımlık maske, eldiven, mendil gibi kişisel hijyen malzemesi atıklarının ağzı sıkıca kapatılan iç içe iki torbaya konulması, en az 72 saat süreyle oda veya balkonlarda bekletilmesi ve diğer atık kategorisinde evsel atık olarak yönetilmek üzere belediyeye teslim edilmesi hususlarında uygulamaya esas hükümler yer alıyor.

Vatandaşların, virüsün yayılmasını engellemek için bu kurallara uyması büyük önem arz ediyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 43037

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Temizlik, kırtasiye, mefruşat ve toner satın alınacak
Temizlik, kırtasiye, mefruşat ve toner satın alınacak
HDP’NİN KAPATILMASI İSTEMİYLE  İLGİLİ İDDİANAMEYE  AYM’DEN KABUL
HDP’NİN KAPATILMASI İSTEMİYLE İLGİLİ İDDİANAMEYE AYM’DEN KABUL