EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN OPRUKÇU’DAN BASIN AÇIKLAMASI

EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN OPRUKÇU'DAN BASIN AÇIKLAMASI

CHP EREĞLİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİN ENCÜMEN TOPLANTILARI PROTESTO ETMESİ ÜZERİNE BAŞKAN OPRUKÇU AÇIKLAMA YAPTI.

EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN OPRUKÇU’DAN BASIN AÇIKLAMASI
2021-10-08 12:02:12

Kıymetli hemşehrilerim,
CHP Belediye Meclis Üyeleri, grup kararı alarak dün gerçekleştirdiğimiz Belediyemizin Meclis Toplantısını boykot etmişlerdir. Gerekçe olarak da benim geçmişteki bazı açıklamalarımda CHP'yi HDP-PKK ve FETÖ ile ilişkilendirmemi göstermişlerdir. CHP İlçe Teşkilatı bu boykot kararını da her zaman olduğu gibi yine Sözcü Gazetesi marifetiyle Türkiye kamuoyuna taşımıştır.
Her şeyden önce şunu ifade etmek isterim ki Ereğlili hiçbir CHP'li hemşehrim asla HDP-FKK ya da FETÖ ile ilişkilendirilemez. Yine bütün samimiyetimle ifade ediyorum ki bütün hemşehrilerim en az benim kadar vatansever ve benim kadar terör örgütlerine karşı tavırlıdırlar. Benim bu konuda geçmişteki bazı açıklamalarım Genel Başkanları Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP üst yönetimiyle ilgilidir. Ayrıca CHP'yi, HDP-PKK veya FETÖ ile ilişkilendiren ve yan yana getiren ben değil, Sayın Genel Başkanları ve üst yöneticileridir.
Öyle anlaşılıyor ki CHP Ereğli örgütü, ya Genel Başkanlarını anlamakta müşkülat çekmekte ya da Genel Merkezleriyle farklı düşünmektedir.
Ereğli ilçe teşkilatına tavsiyem, eğer HDP-PKK ve FETÖ ile ilişkilenmeyi zül sayıyorlarsa ve utanç duyuyorlarsa bu boykotu Ereğli Belediyesinde değil, Genel Merkezlerinde yapmalarıdır.
Çünkü FETÖnün ABD baş imamı Faruk Taban başta olmak üzere üst düzey FETÖ imamları saatlerce Ereğli Belediyesinde değil CHP Genel Merkezinde ağırlanmıştır.
FETÖ İsrail beş imamı Harun Tokak ABD'de bana değil, CHP Genel Merkez Yöneticilerine kılavuzluk etmiştir. ABD'deki FETÖ kuruluşlarını ziyaret eden de yine CHP yönetimidir.
Başta Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşler olmak üzere ileri FETÖ'cülere sahip çıkan da, KHK'larla görevden alınan FETÖ'cülere kol kanat geren de yine kendi Genel Başkanlarıdır.
PKK'nın siyasi uzantısı olduğunu ve PKK tarafından yönetildiğini kargaların bile bildiği HDP'ye her fırsatta sahip çıkan da, onlarla ortak Anayasa taslağı hazırlayan da, Yargı tarafından terör suçu işlediği sabit görülen HDP-PKK'lılara özgürlük isteyen de, PKK'ya lojistik destek sağladığı tespit edilerek görevden alınan HDPli başkanlara ağıt yakan da, her fırsatta 'Kürt Açılımı'ndan bahseden de yine Sayın Genel Başkanları ve üst yöneticileridir.
CHP üst yönetiminin, HDP-PKK ve FETÖ ile doğrudan veya dolaylı olarak ilişki içerisinde olduğu cümle alem tarafından bilinirken ve hatta bu, CHP üst düzey yöneticileri tarafından gizlenmeye bile gerek görülmezken Ereğlili kardeşlerimizin bu konuda kendi Genel Merkezlerini boykot etmeleri gerekirken Ereğli Belediyesi Meclis Toplantısını boykot etmeleri büyük bir çelişki olmuş ve bizleri de üzmüştür.
Benim için daha da üzücü olanı Meclis üyelerimizin dün, bir ömür şerefle taşıyacakları Ereğli'nin geleceğiyle ilgili aldıkları önemli kararlarda, CHP'li Meclis Üyelerimizin mahrum bırakılmış olmasıdır.
Zira dünkü toplantımızda halkımızın sağlığını yakından ilgilendiren 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nun tahsisiyle ilgili karar alınmıştır.
Öğrencilerimizin çektiği Yurt sıkıntısını gidermek üzere Belediye olarak yurt açma kararı alınmıştır.
Daha da önemlisi Ereğlimizin kangrenleşmiş en büyük sorunlarından biri olan Taş Evler Projesine Türk Milletinin destanlaşmış Bilgesi Korkut Ata isminin verilmesi kararı alınmıştır. Maalesef CHP grubunun bu kararların altında imzalarının olmaması bizim için üzüntü vesilesi olmuştur.
CHP Meclis Üyesi Sayın İmdat Gültekin'e grup kararını dinlemeyerek özgür iradesiyle Meclis Toplantısına katıldığı için teşekkür ediyorum. Her fırsatta düşünce özgürlüğünden ve demokrasiden dem vuranların, özgür iradesiyle toplantıya katıldığı için disipline sevk eden CHP yönetimini de kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum.
Bütün hemşehrilerime selam ve saygılarımla...

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 10899

Kullanıcı Adı

 • Cevat ışık
  8 Ekim 2021 Cuma

  Hdp .akp ,le birlikte olsa bir şey yok geçmişte oldular. chp, hdp. liler chp oy verince kıyamet kopar terörist olur.kendinden olmayanlar terörist ilan ediyorlar.

 • Hüsnü yildirimer
  8 Ekim 2021 Cuma

  Sayın başkanım bu konuda yanılıyor.. 1-hdp, 2021 yılında 57 milyon lira hazine yardımı aldı. bu yardım kanun gereği veriliyor. kanun değiştirmek tbmm nde olur. çoğunluk milletvekili akp+mhp’ de olduğuna göre ellerini kaldırmakla pkk’ nın siyasi kanadı olarak tanımladıkları hdp’ nin hazine yardımını keserler.. madem hdp, pkk’ nın siyasi kolu ise bu yardımı mhp ve akp niye kesmez. bu durumda kim hdp’ nin yanında? s. soylu ne demişti ohh, ohh paralar pkk’ ya değil millete gidiyor demişti. gerçekten öyle mi? 2-özellikle mhp’ ye sormak gerekiyor. fetö ile ilgili meclis araştırma sonucu ortaya çıkan rapor nerede? 4 yıldır niye yayınlanmaz? yoksa fetö’ nün siyasi ayağı birilerine mi dayanıyor? sayın başkan kaş yaparken göz çıkarmış. söylediklerini chp tabanını kurtarmak için chp yönetimine yöneltmiş ama gerçekler hiç te öyle değil..

 • Ayşe özçimen
  8 Ekim 2021 Cuma

  Bağımsız olarak mı seçilmiştiniz sayın obrukçu

 • Hüseyin büyükulusoy
  8 Ekim 2021 Cuma

  Chp nin ne üst yöneticisi nede tabanında fetocu aramak akıl eksikligidir fetoya guzellemeler duzenlerle ittifak kuranlar fetocudur herkes önce kendi gittiği yolun ne olduğunu bilmelidir hiç kimse chp yi fetoculukla suçlama cüretini gosteremez

 • Erdal özer
  8 Ekim 2021 Cuma

  Chp meclis uyelerine helal olsun. keske sende bagimsiz olarak devam edip sozunde dursaydin, eregli halki sizin boyle birsey yapacaginizi bilseydi inanin bugun o kursude olmazdiniz.

 • Osman çetinkaya
  8 Ekim 2021 Cuma

  Sayın obrukçu geçenlerde yakınlarınızı işe almanızla ilgili eleştirilere “it ürür kervan yürür” şeklinde yakışıksız bir ifade de bulunmuştunuz . sizi kınıyorum .

 • Dilek demir
  8 Ekim 2021 Cuma

  Ne kadar basit bir açıklama..siyasi bir kişinin bilgi yoksunluğu..

 • Harun kıramanlıoğlu
  8 Ekim 2021 Cuma

  Sayın obrukcu senin genel başkanın nerede osman ocalanin yaninda doğu perincekin yaninda apodan mektup sizin yaninizda habur kapisindan yedi il yirmiiki ilceyi pkklilari tur attirmak sizin yaninizda sagina bak pkk soluna bak pkk once bunlara bak sonra bize senin akrabalarin yarısı chp li

 • Adil kalkan
  8 Ekim 2021 Cuma

  Nedense bunlara göre herkes terörist ama mhp ve akp sütten çıkmış akkaşık.!!! oprukçu sözüm hem sana hem ağababalarına terörist arıyorsanız önce kendi içinize bir bakacaksınız. ha chp de yok mu kanı bozuk olan tabi ki var ama sizde on parmaksa bizde serçe parmak kadar bile yok. bu arada bu açıklamayla neyi aklamaya çalıştın anlam veremedim. pudra şekeri dozunu iyi ayarlamalısınız akp ve mhp olarak...

 • Ergün türemen
  8 Ekim 2021 Cuma

  Bunun başkanı da bu uğurda o kadar tursili, persili telef etti!

 • Mesut ılıkan
  8 Ekim 2021 Cuma

  Başkan, fetöyü arayacaksan git mhp nin akp nin içinde ara. fetöcülüğün enson bulaşacağı partidir chp.pkk yı arayacaksan oslo görüşmeleri yapan, megri megri diyen 29 ekimde konvoyla pkkya resmi geçit yaptıran, çadır mahkemeleri kuran, sadece istanbulu kazanabilmek uğruna osman öcalan ı trt ye çıkaran, abdullah öcalan’ın mektubunu trt de okutan ortağınızın içinde ve bütün bunları bildikleri halde sessiz kalan partinizde arayın.

 • Nebi ceylan
  8 Ekim 2021 Cuma

  Kimlerin bir zamanlar muhterem fethullah hocaefendi dedikleri maşanın peşinde koştuğunu bilmeyen var mı? ama şimdi herkes onun karşısında olduğunu söylüyor. elbette böyle söyleyenler içinde haklı olan düzgün insanlar da çoktur, sözüm onlara değil. tanrı yurdumuzu ve insanlarımızı tüm belalardan, din maskesiyle dolaşan fetö vb. pisliklerden, bölücü vatan hainlerinden, hırsızlardan, vurgunculardan ve utanmaz arlanmaz yalancılardan korusun. not: korkut ata ismini çok beğendim. bütün hemşehrilerimizin destekleyeceğini umarım.

 • Hasan sesli
  8 Ekim 2021 Cuma

  Fetö nere? chp nere? fethullah gülen’e ,fetö diyenler tehdit edildi bu ülkede. fetö ,bir dinci tarikatın kurucusu degil mi? chp ile nasıl ilişkilendirilir? çok az sayıda ,fetö’ye inanmış chpartili olmuş olabilir.ya diger partilerde bu oran o kadar çok ki! fetö’ nün her kurumda bulunan bir çok adamı tutuklandı.fetö ,tek siyasette teşkilatlanmamış! bu komik bir durum değil mi? hangi partilerin yakınları, fetöcülükten kaçtı, ya da tutuklandı? cumhuriyeti kuran,laiklik ilkesini benimsemiş bir partinin tarikatlerle ilişkisi olabilir mi?


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Ağıralioğlu’ndan KGC’ye ziyaret
Ağıralioğlu’ndan KGC’ye ziyaret
TKDK Konya İl Koordinatörlüğü yeni başvuru çağrı ilanına çıktı
TKDK Konya İl Koordinatörlüğü yeni başvuru çağrı ilanına çıktı