DURSUN CÖMERT: SÖNMEYEN BİR IŞIK

DURSUN CÖMERT: SÖNMEYEN BİR IŞIK

.

DURSUN CÖMERT: SÖNMEYEN BİR IŞIK
2020-09-02 15:45:49

Yıllar önce PÜLÜMÜR yöresinden gelip Ereğli'ye yerleşen sayın Dursun Cömert için bazılarına göre SÖNMEYEN IŞIK, bazılarına göre ise ULU ÇINARbenzetmesi yapılıyor.
Ereğli ve çevresinde çok iyi bir konumu olan sayın Dursun Cömert, yaşamı boyunca insanlar arasındaki, baliğin, beraberliğin, kardeşliğin, hakça paylaşmanın tesisini kurmak için özen göstermiştir. Ereğli ve çevresinde ilk defa yer altı sondaj kuyularının açılmasına önderlik etmiştir. İlk defa ziraat bankası aracılığı ile yurt dışından süt inekçiliği kredisi ile çalışmayı kendisi başlatmış ve örnek olmuştur.
Halkın ürettiği sütün en iyi bir şekilde değerlendirilmesi için olumlu sonuçlanan İsrarlı mücadeleler vermiştir. Sütün önemini içeren yayınlar da yaparak öğrencilere meşrubatlar yerine pastörize süt verilmesi için halen önerilerini sürdürmektedir.
Dursun Cömert'in en önemli başarılarından birisi atıl durumda olan ÖNCELLER çiftliğine PÜLÜMÜR çevresinden getirdiği yurttaşlarla fedakar ve çalışkan insanlar topluluğu olan ÖZGÜRLER köyünü kurmasıdır.
Dursun ağabeye sökmeyen ışık benzetmesinin yapılışı ise 96 yaşına gelesine karşın halen halkımızı çeşitli konularda aydınlatmasındandır.
Çevrede büyük bir saygınlığı olan Dursun ağabeye nice uzum ömürler dileriz..

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 16957

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Temizlik, kırtasiye, mefruşat ve toner satın alınacak
Temizlik, kırtasiye, mefruşat ve toner satın alınacak
HDP’NİN KAPATILMASI İSTEMİYLE  İLGİLİ İDDİANAMEYE  AYM’DEN KABUL
HDP’NİN KAPATILMASI İSTEMİYLE İLGİLİ İDDİANAMEYE AYM’DEN KABUL