Cumali Kayaaslan: Avcılık Katliam Değil Spordur

Cumali Kayaaslan: Avcılık Katliam Değil Spordur

.

Cumali Kayaaslan: Avcılık Katliam Değil Spordur
2021-02-21 15:44:48

Ereğli Avcılar Derneği (ERAV) Başkanı Cumali Kayaaslan, avcılığı katliama dönüştürenleri sert şekilde uyararak, avcılığın sadece spor olduğunu hatırlattı.

Kaçak avcılığın önüne geçilmesi gerektiğine dikkat çeken Kayaaslan, Avcılık zor bir spordur. Dağa çıkmak meşakkat ister. Elimizde silahlar, belimizde çantalar oluyor. Avcılık, katliam değil, spordur. Kaçak avcılığın önüne geçilmeli. Kaçak avcılarda avcı sayıldığından, onların doğayı katletmesini bizden biliyorlar. Oysa biz doğa dostuyuz. Biz her hayvanı vurmayız. Biz bize verilen sayıyı da aşmayız. Bu işi bilinçsiz yapnlar avcı gibi gözükse de bizden değildir şeklinde konuştu.

Doğaya düşman olmayın

Cumali Kayaaslan, Ereğli bölgesinin avcılık için çok müsait olduğunu vurgulayarak, Ereğlide, avlak çok. Konyada kayıtlı binlerde avcı var. Tahminimize göre kaçak da 20 bin avcı var. Bunların sertifika ve avcılık ehliyeti yok. Bunları içimize çekmek istiyoruz. Avda silah doldurulduktan sonra, kesinlikle sağa ve sola tutulmamalı. Ava giderken yaralananlar da olabiliyor. Saçma küçük ama etkisi büyük olabiliyor. Avcılığın kemikleşmiş bir yasası var. Bize eli silahlı olarak bakılmamalı. Bunları vatandaşlarımıza yeterince anlatamıyoruz. Bu yüzden onlar da bizi iyice tanımıyorlar. Katil değiliz. Gerçek avcı hem doğa dostu hem de vicdan sahibi bir insandır. Vicdanlı olmayan insan dağa çıkınca kaçak avlanma yapar. Her türlü yasal olmayan yollara başvurur dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 42801

Kullanıcı Adı

  • Sevilay sevencan
    21 Şubat 2021 Pazar

    Siz kendinizi kandırıyorsunuz. resmen katliam.


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
TALHA ÜZER BİR ANLAŞMAYA DAHA İMZA ATTI
TALHA ÜZER BİR ANLAŞMAYA DAHA İMZA ATTI
NEÜ ve BMMYK’dan “Kent Ekonomisi ve İltica Sistemi” Toplantısı
NEÜ ve BMMYK’dan “Kent Ekonomisi ve İltica Sistemi” Toplantısı