Kapat !
CHP EREĞLİ İLÇE BAŞKANI GÖNÜLAL KİMİN ADAY GÖSTERİLECEĞİNİ AÇIKLADI

CHP EREĞLİ İLÇE BAŞKANI GÖNÜLAL KİMİN ADAY GÖSTERİLECEĞİNİ AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli ilçe başkanı Veysel Gönülal, Millet ittifakı üyelerinin ortak yayınlanan bildirisini açıkladı…

CHP EREĞLİ İLÇE BAŞKANI GÖNÜLAL KİMİN ADAY GÖSTERİLECEĞİNİ AÇIKLADI
2022-04-25 09:42:20

Gönülal yaptığı açıklamada;

Uzlaşmacı, özgürlükçü, demokratik değerleri içselleştirmiş, milletimizin tamamını kucaklayan, siyasi ahlak ilkelerini benimseyen, liyakat sahibi bir aday belirleyeceğiz dedi.

İŞTE MİLLET İTTİFAKININ YAYINLADIĞI O BİLDİRİ:

ALTI SİYASİ PARTİ GENEL BAŞKANININ ORTAK AÇIKLAMASI

Milli Egemenliğimizin kaynağı Gazi Meclisimizin, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 23 Nisan 1920'de açılışının 102. yıl­dönümünden bir gün sonra bir araya gelen altı siyasi partinin liderleri olarak, TBMM ye yeniden itibar kazandıracak "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" konusundaki kararlılığımızı bir kez daha teyit ediyoruz.

Bu bağlamda, iktidarın yeni seçim yasası ile yapmak istediği siyaset mühen­disliğine karşı iş birliğimizi derinleştirerek sürdürme yönündeki çalışmaları­mızı gözden geçirdik. Yoksullaşmayı derinleştiren hayat pahalılığı ve yaşanan ekonomik yıkım sürecinden çıkış yolları konusunda da görüş alışverişinde bulunduk.

Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçiş sürecinin anayasal ve yasal çer­çevesi, seçim güvenliği ve işbirliğimizin temel ilke ve hedeflen konularında oluşturmaya karar verdiğimiz çalışma gruplarının görev alanları ve çalışma yöntemlerini ele aldık.

Bu çerçevede anayasal ve yasal mevzuatla ilgili çalışma grubu;

  1. Siyasi ahlak yasası,
  2. Ekonomik ve Sosyal Konseye işlerlik kazandırılması ile ilgili düzenlemeler,
  3. Merkez Bankası bağımsızlığının teminat altına alınması.
  4. Uzun vadeli strateji ve planlamadan sorumlu bir kurumsal yapının oluştu­rulması.

konularında yasal hazırlık yapılması için görevlendirilmiştir.

Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda liderler olarak birçok kez vurguladığı­mız gibi uzlaşmacı, özgürlükçü, demokratik değerleri içselleştirmiş, milleti­mizin tamamını kucaklayan, siyasi ahlak ilkelerim benimseyen, liyakat sahibi bir aday belirleyeceğiz.

Ayrıca, bugün ABD Başkanı Joe Bidenin tarihi gerçekleri siyasi istismar aracı yapan açıklamasını kınıyor, geçen sene "soykırım ifadesinin ABD Baş­kanı tarafından ilk kez kullanılmasına güncel kaygılarla sessiz kalan iktida­rın bu ağır vebalin ortak sorumluluğunu taşıdığını vurguluyoruz.

CHP EREĞLİ İLÇE BAŞKANI GÖNÜLAL KİMİN ADAY GÖSTERİLECEĞİNİ AÇIKLADI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 85021

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Başkan Altay: Sevgi Her Engeli Aşan Yegane Güçtür
Başkan Altay: Sevgi Her Engeli Aşan Yegane Güçtür
kONYA BÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ ENGELLİLERİ BULUŞTURDU
kONYA BÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ ENGELLİLERİ BULUŞTURDU