CAFER TATLIDİL DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

CAFER TATLIDİL DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

TATLIDİL, ÜRÜNLERİMİZİN GERÇEK DEĞERİNİ BULACAĞI BİR GELECEK DİLİYORUM DEDİ

CAFER TATLIDİL DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
2020-05-14 07:29:47

Ereğlili çiftçi önderlerinden Cafer Tatlıdil, 14 Mayıs Dünya çiftçiler günü dolayısıyla yaptığı açıklamada üretimin her aşamasında fedakarca görev alan üreticileri kutladı.

Nüfusunun büyük bir bölümünün tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı Ereğlide yaşanan ekonomik karışıklıktan en fazla etkilenenlerin başında çiftçiler geldi. Ancak ekonomik çalkalanmaya rağmen inadına üretim diyen çiftçilerimiz dünya üzerinde emsaline az rastlanır fedakarlıkla provokasyonlara rağmen dik duruşlarına devam ettiler. Gerek hayvansal ürünler gerekse tarlalardan kaldırılan ürünlerin yetiştirilmesi için kullanılan malzemelere son bir yıl içerisinde zam gelmesine karşılık üretim diyen fedakar çiftçiler 14 Mayıs dünya çiftçiler gününde unutulmadı. Kendiside bir çiftçi olan ve inadına üretim diyerek her fırsatta vatan millet sevdasını dile getiren çiftçi önderi Cafer Tatlıdil 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü dolayısıyla bir açıklama yaparak; Tarım sektörü, ekonomik ve sosyal nitelikleri nedeniyle Türkiye için vazgeçilmez bir sektördür. İnsan yaşamının sürdürülebilmesi için olmazsa olmazların başında gelen sektör, bugünün sadece gelişmekte olan değil, gelişmiş bütün ülkelerin öncelikli gündemini oluşturmaktadır dedi.

Bir dönem Çiftçi Koruma başkanlığı, Ziraat Odası Başkanlığı gibi önemli görevler de üstülenen Tatlıdil çiftlikleri sahibi, Cafer Tatlıdil, Bu çerçevede her türlü zorluğa rağmen alın teri ile en güzel sebzeyi, meyveyi, tahılı üretmek için fedakârca çaba harcayan çiftçilerimizin ürünün gerçek değerini bulacağı bir gelecek diliyorum. Ayrıca Tarımsal üretimin her kademesinde alın teri olan çiftçilerimizin, üretim ve verimliliğin arttırılması, hayat standartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin dünya pazarlarına ulaştırılması, tarım sektörü politikalarının istihdam ve sosyal politikalar içinde ele alınması, tarımsal kalkınmada büyük yol almamızı sağlayacaktır. Bu çerçevede her türlü zorluğa rağmen, alın teri ile en güzel sebzeyi, meyveyi ve tahılı üreterek sofralarımıza alın terinin saf ve temizliğinde ekmeğimizi ulaştırmak için fedakârca çaba harcayan çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutluyor saygılar sunuyorum dedi.
Bahri Can

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 16872

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Temizlik, kırtasiye, mefruşat ve toner satın alınacak
Temizlik, kırtasiye, mefruşat ve toner satın alınacak
HDP’NİN KAPATILMASI İSTEMİYLE  İLGİLİ İDDİANAMEYE  AYM’DEN KABUL
HDP’NİN KAPATILMASI İSTEMİYLE İLGİLİ İDDİANAMEYE AYM’DEN KABUL