Bülent Kuzucu, babadan kalma mesleği devam ettiriyor

Bülent Kuzucu, babadan kalma mesleği devam ettiriyor

Kuzer Muhendislik Emin Adamlarla İlerliyor

Bülent Kuzucu, babadan kalma mesleği devam ettiriyor
2021-12-01 09:46:47

Ereğlide yaşayan Bülent Kuzucu, babasından kalan mesleği devam ettiriyor. Uzun yıllardır sektörün içinde olduğunu belirten Bülent Kuzucu, kombi montaj ve doğalgaz alanında hizmet verdiğini söyledi.
Gazetemiz Muhabirine konuşan Kuzucu, son yıllarda kendini çok iyi geliştirdiğini ancak daha öğreneceği çok işi olduğunu ifade ederek şunları söyledi. Baba mesleği olduğu için kendimi bildim bileli bu sektörün içerisindeyim. Mesleğin her alanında çalışmışlığım var hala ustayım diyemem. Çünkü öğrenecek daha çok şeyim var ama son yıllarda kendimi bu işe adadığım için çok geliştirdim. Yaptığımız işler doğalgaz, kombi, kolon projelendirme, petek montajı bu şekilde çalışmalarıma devam ediyoruz. Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde işlerimizde durgunluk yaşanıyor. Yükselen döviz, yaşanan ekonomik sorunlardan dolayı insanlar alışveriş yapmaya korkuyorlar. Geçen sene işlerimiz bu seneye göre güzeldi. İnsanlar para harcıyordu. Dolar yüksek değildi

Kombinizi tamamen kapatmayın
Kuzucu, kombilerin tasarruf için sabah kapatılıp akşam açılmasının yanlış olduğunu belirek, Sabahtan akşama kadar kombiyi düşük bir seviyede yakıp, akşam belli bir saatten sonra bunu yükseltmeleri yüksek gaz sarfiyatına engel olur. Ancak siz sabahtan akşama kadar kombiniz çalışmıyorken akşam bir anda kombinizi çalıştırırsanız, tasarruf ettiğinizi zannedersiniz ama tam tersi belki de iki katına kadar varacak şekilde hem kombinizi yorarsınız hem gaz sarfiyatınız çok olur hem de kombinizin ömrü gider.dedi.

Video paylaşım sitelerine bakarak kombi tamir etmek doğru değil
Kuzucu, vatandaşların video paylaşım sitelerinde yer alan içeriklere bakarak arıza tamir etmelerinin sakıncalarına da değinerek şunları kaydetti:
Video paylaşım sitelerinde kombi arızalarıyla ilgili bazı videolar var. Bunların bir kısmı doğru ama bir kısmı da yanlış. Dolayısıyla siz bir arızayı gidermeye çalışırken, farklı bir sorunla karşılaştığınız zaman bu sefer de kombiyi içinden çıkılamayacak hale getiriyorsunuz. Ya kombinin içindeki ana kartı yakıyorlar, ya da çok daha pahalı olan bir malzemenin bozulmasına neden oluyorlar. Video paylaşım sitelerinde gösterilen her şey doğu değil veya o sıralamanın yapılması doğru değil diye konuştu.

Yapılan yanlış müdahale daha fazla mağduriyete neden oluyor
Yapılan yanlış bir müdahale ile daha fazla mağduriyet yaşanacağına dikkat çeken Kuzucu, petek temizliğinin de bilinçsizce yapılmasının daha büyük sorunlara neden olabileceğini belirterek Video paylaşım sitelerin de petek temizliğinin nasıl yapılacağına dair içerikler var ama bunun bilinçsizce yapılması yanlış. Petek temizliği yapılırken vatandaşımız bazen kombiyi kapatmayı unutuyor, bazen elektriğini kapatmayı unutuyor, bazen de suyunu fazla veriyor. Kombinin içerisinde genleşme tankının içerisinde bulunan bir hava var. Bazen o havanın kaçmasına hereh oluyorlar. Kombi bakımını adım adım yaparken o sıralamada en ufak bir hatada kombiye çok büyük zararlar verebilir. Bunları bilen birinin yapması, meydana gelebilecek problemlerin adım adım yapılması daha sağlıklı. Özellikle bazen kombiyi sökmeye kalkıyorlar. Burada çok daha büyük sıkıntılar çıkıyor. Bu sefer de kombiyi değiştirmek durumunda kalıyorlar. Vatandaşımızın bu işleri bilinçli bir şekilde yapması lazım. Bakım esnasında ustaya vereceğiniz küçük meblağlar, büyük masraflardan kurtulmanızı sağlayacak. ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 37544

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
“Başarıya Ailecek İnanmak Çok Önemlidir”
“Başarıya Ailecek İnanmak Çok Önemlidir”
Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz Öğrencilerle Buluştu
Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz Öğrencilerle Buluştu