BÜLENT ECEVİT TATLIDİL ÇİFTÇİLER GÜNÜNE MESAJ YAYINLADI

BÜLENT ECEVİT TATLIDİL ÇİFTÇİLER GÜNÜNE MESAJ YAYINLADI

CHP PM ÜYESİ BÜLENT ECEVİT TATLIDIL: ÇİFTÇİLERİMİZ DE ALKIŞI HAK EDİYOR DEDİ.

BÜLENT ECEVİT TATLIDİL ÇİFTÇİLER GÜNÜNE MESAJ YAYINLADI
2020-05-14 10:52:57

Cumhuriyet Halk Partisi PM Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Türkiyede ve dünyada aralıksız bir şekilde kutlanan Dünya Çiftçiler Gününün bu yıl daha önemli olduğunu ifade eden Tatlıdil, "Bir süredir yaşadığımız korona virüs salgını ve sonrasındaki gelişmeler göstermiştir ki; çiftçisine destek olmayan, tarımsal üretimi zayıf olan, tarıma, hayvancılığa yatırım yapmayan, önem vermeyen hiçbir ülke ayakta kalamaz ve vatandaşını sağlıklı, mutlu yaşatamaz. Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk bunu yıllar önce görmüş, Milli ekonominin temeli tarımdır demiştir. Ülkemizin her bölgesinde gece gündüz demeden üreten, riskli dönemlerde dahi tedbirini alarak tarlasında, ahırında, bağında, bahçesinde çalışan, milyonlarca insanımızın zor günlerinde beslenmesini sağlayan, gıdasını sofrasına ulaştıran çiftçilerimiz de sağlık çalışanlarımız kadar alkışı hak etmişlerdir" ifadelerini kullandı.

Çiftçinin üreten, kazancını alın teri ile hak eden, dua alan insan ve toplumun can damarı olduğunu aktaran Tatlıdil, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

"Toprağı nakış nakış işleyen, hayvanına kendi evladı gibi değer veren, traktörüne gözü gibi bakan toprağın ustalarına bin selam olsun. İnsan hayatında gıda tüketimi bir numaradadır. Doğal gıda tüketemeyen, tarımsal ve hayvansal ürünleri yemeyen insan düşünülemez, düşünülmemelidir. Dünya var oldukça bu düzen böyle devam etmek zorundadır. Çiftçi gıda üretiminde temel taştır. Çiftçi toprağına bakmaz ise emeğini esirger ise bırakın ülkemizi tüm dünya zor durumda kalır. Tarım stratejik bir alandır, bunu bilim insanlarımızdan tutun da, siyaseti yönetenler, dünyanın en gelişmiş ülkeleri dahi kabul etmişlerdir. Tarıma, çiftçiye yatırılan her 1 kuruş fazlası ile kazanç olarak ülkeye döner. Bu nedenle tarımın temeli olan çiftçilerimizin her türlü sorunları ivedilikle çözülmelidir. Hep diyoruz, hep diyeceğiz: Tarım desteklenmelidir dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 48657

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Konya DSYB Başkanı Yıldız: Yeni fiyatlar gözden geçirilmeli
Konya DSYB Başkanı Yıldız: Yeni fiyatlar gözden geçirilmeli
Veysel Gönülal ve Yönetimi Şehit Babalarının Gününü Kutladı
Veysel Gönülal ve Yönetimi Şehit Babalarının Gününü Kutladı