BU ÇOCUKLAR BİR HARİKA

BU ÇOCUKLAR BİR HARİKA

Ereğli BİLSEM 4006 Tübitak Bilim fuarında 20 proje sergilendi

BU ÇOCUKLAR BİR HARİKA
2024-05-09 08:14:09

Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencilerinin proje fuarında sergiledikleri çalışmaları büyük ilgi gördü.

BİLSEM Kütüphanesi'nde açılışını Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı İlker Çobanoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç'in birlikte yaptığı sergiyi ilk gününde çok sayıda kurum yöneticisi, veliler ve vatandaşlar ziyaret etti. BİLSEM öğrencilerinin Ereğli'den ilham alarak ürettikleri birbirinden ilginç projelerini büyük bir özgüvenle sunmaları da beğeni topladı.

Sergi ile ilgili bilgi veren Proje yürütücüsü BİLSEM öğretmenlerinden Tahir Kılıç, "4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları kapsamında, kurum öğrencilerimiz ile geçen yıl başvurulan 20 projemiz kabul edilerek hibe aldı. Böylece TÜBİTAK EREĞLİ BİLSEM BİLİM FUARLARI için hazırlanan projelerin 8- 9 Mayıs günleri 10.30-17.00 saatleri arasında kurumumuzda sergilenmesini sağladık. Açılışımıza katılan sayın yöneticilerimize, emeği geçen öğrencilerimize, danışman öğretmenlerine ve katılım gösteren velilerimize teşekkür ediyoruz." dedi.

Ereğli BİLSEM 4006 Tübitak Bilim fuarında 8 danışman öğretmen ve 45 öğrenci; yazılım, dil ve edebiyat, coğrafya, teknoloji tasarım, robotik kodlama, sosyoloji, matematik, değerler eğitimi, yenilenebilir enerji, artırılmış sanal ve karma gerçeklik, STEM alanlarında toplam 20 proje sergilediler. Öğrenciler projelerini katılımcılara anlatırken, soruları da yanıtladılar.

BU ÇOCUKLAR BİR HARİKA
BU ÇOCUKLAR BİR HARİKA

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 80886

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA