Kapat !
Bolat: “Türkiye’de Belediyecilik Konusunda Model Şehir Konya’dır

Bolat: “Türkiye'de Belediyecilik Konusunda Model Şehir Konya'dır"

Ticaret Bakanı Bolat, Ereğli Millet Bahçesi ile Tarihi Kent Meydanı Cephe İyileştirmesinin Açılışını Yaptı

Bolat: “Türkiye’de Belediyecilik Konusunda Model Şehir Konya’dır
2024-03-16 10:47:58

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Konya Büyükşehir Belediyesinin Ereğliye kazandırdığı Tarihi Kent Meydanı Cephe İyileştirmesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan Ereğli Millet Bahçesinin açılışını yaptı. Konya Büyükşehir Belediyesinin birçok hizmeti Ereğliye kazandırdığını belirten Bakan Bolat, hizmetlerin devam etmesi için merkezde de yerelde güçlü olmak gerektiğine vurgu yaptı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altayı efsane başkan olarak nitelendiren Bakan Bolat, Türkiyede belediyecilik konusunda model şehir Konyadır ve Uğur Başkan Dünya Belediyeler Birliği Başkanı. Bakın dünyanın başkanı Uğur başkan. Konya Büyükşehir Belediyemiz Ereğlimize desteğini her zaman arttırarak devam ettirecek. Biz de merkezi hükümet olarak Ereğli için yapılması gereken ne varsa yapacağız dedi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bugüne kadar yaptıklarımızla Ereğlinin altyapısından sosyal hayatına kadar birçok projeyi hayata geçirmiş olduk. Ama şimdi yeni bir yolculuğa çıkacağız ve ‘gerçek belediyecilik diyerek bugüne kadar edindiğimiz tecrübelerle; belediye başkanımız, milletvekillerimiz, Sayın Bakanımızın desteğiyle inşallah Ereğlinin yarınlarının çok daha güçlü olması için gayret edeceğiz diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesinin Ereğliye kazandırdığı Tarihi Kent Meydanı Cephe İyileştirme Projesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının yatırımı olan Ereğli Millet Bahçesinin açılışı Ticaret Bakanı Ömer Bolatın katıldığı coşkulu törenle gerçekleştirildi.

ÇOK ARZU ETTİĞİMİZ UYUMU YAKALAMIŞ DURUMDAYIZ

Devlet Bahçeli Meydanında düzenlenen açılış programında konuşan Ereğli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Ereğli Belediye Başkan Adayı Hüseyin Oprukçu, Ereğliye yakışacak bir atmosferi oluşturma gayretlerinin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle tahsis edildiğini söyledi. Oprukçu, Büyükşehir Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. Ereğli gelişiyor, çok arzu ettiğimiz uyumu, çok arzu ettiğimiz birlikteliği de bu vesileyle yakalamış durumdayız ifadelerini kullandı.

BİR HAFTA İÇERİSİNDE EREĞLİYE KAZANDIRDIĞIMIZ İŞLERİN TOPLAM BEDELİ 650 MİLYON LİRA

Açılışta konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ereğliye her geldiklerinde heybeleri dolu geldiklerini belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

Geçen geldiğimizde 8 halı sahanın açılışını gerçekleştirmiştik. Çarşamba günü eski adliye binasının bulunduğu yerde gençlerimize, öğrencilerimize hizmet edecek Bilgehanenin temelini attık. Bugün Ereğliye kazandırdığımız Cephe Sağlıklaştırmasının açılışını gerçekleştiriyoruz. Yine 200 bin metrekarelik alanıyla Konyada yapılan en büyük Millet Bahçesi olan TOKİ tarafından yapılan millet bahçemizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bitmedi, inşallah Salı günü Ereğli Belediye Başkanımız ve protokolün katılımıyla Kamyon Garajının da temelini atmış olacağız. Sadece Çarşambadan Salıya yani bir hafta içerisinde Ereğliye kazandırdığımız işlerin toplam bedeli 650 milyon lira. Ereğli, merkezin dışındaki en büyük ilçemiz. Onun için hizmetlerimizi Belediye Başkanımız Hüseyin Oprukçu ile planlayarak yürütmeye devam ediyoruz. Hemen solumuzda bulunan Rüstem Paşa Kervansarayının restorasyonunu Büyükşehir Belediyemiz yaptı. Hemen karşıdaki cephe sağlıklaştırmasını, prestij yolları, bununla birlikte itfaiye binamızı, merkez dışında yaptığımız iki yüzme havuzundan biri olan yarı olimpik yüzme havuzumuzu, parke ve yol çalışmalarımızı gerçekleştirdik. İnşallah bu dönem çok daha güçlüyüz. Çünkü kabinede 4 bakanımız ve bu bakanlarımızdan Ereğlinin evladı Ticaret Bakanımız Sayın Ömer Bolat bizlerle birlikte, hizmette beraber olacağız inşallah.

EREĞLİNİN YARINLARININ ÇOK DAHA GÜÇLÜ OLMASI İÇİN HİZMET EDECEĞİZ

Yeni dönemde de Ereğliye hizmet etmek istediklerinin altını çizen Başkan Altay, Meydanlarda söylediğimiz bir şey vardı; ‘üçlü olalım, güçlü olalım. Ereğlide inşallah üçlü ve güçlü olacağız. İlçe Belediyesinde Cumhur İttifakının adayı değerli Belediye Başkanımız Hüseyin Oprukçu, teveccüh ederseniz Büyükşehirde bizler, sayın milletvekillerimiz ve kabinede temsil edilen 4 bakanımızla birlikte Ereğlinin hizmetinde bulunacağız. Bugüne kadar yaptıklarımızla Ereğlinin altyapısından sosyal hayatına kadar birçok projeyi hayata geçirmiş olduk. Ama şimdi yeni bir yolculuğa çıkacağız ve ‘gerçek belediyecilik diyerek bugüne kadar edindiğimiz tecrübeleri, belediye başkanımız, milletvekillerimiz, Sayın Bakanımızın desteğiyle inşallah Ereğlinin yarınlarının çok daha güçlü olması için gayret edeceğiz, hizmet edeceğiz ifadelerine yer verdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Ereğlinin ihtiyaç duyduğu hizmetleri hayata geçirmeye devam edeceklerini de aktaran Başkan Altay, Ereğlinin bütün işlerinde Hüseyin Oprukçunun arkasında olduklarını vurguladı.

Başkan Altay, 17 Mart Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın katılımıyla Kılıçarslan Meydanında gerçekleşecek Konya Mitingine de tüm Ereğlilileri davet etti.

KONYAMIZI, EREĞLİMİZİ TÜRKİYENİN PARLAYAN YILDIZI HALİNE GETİRECEĞİZ

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer, AK Partinin kurulduğu ilk günden itibaren bir hizmet partisi olduğunu ifade ederek, Bizler belediye başkanlarımız, teşkilatlarımız, bakanlarımız el birliği ile güç birliği ile uyum içerisinde hizmet gayreti içerisindeyiz. Ereğlide bugüne kadar güzel işler yapıldı. Kıymetli belediye başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, hükümetlerimizle hep birlikte büyük güçlü Türkiyeyi inşa edeceğiz. Konyamızı, Ereğlimizi Türkiyenin parlayan yıldızı haline getireceğiz açıklamalarını yaptı.

EREĞLİ HİZMET DOLU BİR 5 YIL DAHA GEÇİRECEK

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, Ereğlinin Konyanın en nadide ilçelerinden biri olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti: İşte AK parti belediyeciliği bu, işte Cumhur ittifakının belediyeciliği bu, işte bizim bütün dünyaya Konya Modeli Belediyecilik diye anlattığımız bu. Biz icraatlarımızla konuşuyoruz, biz yaptıklarımızla konuşuyoruz. İnşallah bu dönem Cumhur ittifakının gücüyle hem merkezi hükümetimizin gücüyle hem Konya Büyükşehir Belediyemizin gücüyle hem de Hüseyin başkanımızın tecrübesi ile Ereğli hizmet dolu bir 5 yıl daha geçirecek.

İNSANIMIZI ÇOK SEVİYORUM, MİLLETİMİ ÇOK SEVİYORUM, ÜLKEMİ ÇOK SEVİYORUM

Ticaret Bakanı Ömer Bolat ise memleketi Ereğlinin her zaman kendileri için baş tacı olduğunu dile getirerek, Ereğliye gençlimizde sık sık geldik. Bakan olduktan sonra da ilk ziyaretimi hatırlarsınız ilk Ereğliye yapmıştım ve söz vermiştim Ereğlinin, Konyamızın, diğer ilçelerimizin neresinde sıkıntılar, sorunlar olursa Cumhurbaşkanımızın bize verdiği bu görevlerle hizmetinizdeyim diye. Hiçbir zaman duyarsızlık göstermedim, çünkü insanımızı çok seviyorum milletimi çok seviyorum ülkemi çok seviyorum sözleriyle konuşmasına başladı.

BU ASİL MİLLET ÇALIŞANA, HALKA HİZMET EDENE, ÜLKEYİ KALKINDIRANA, GÜÇLENDİRENE DESTEK OLUYOR

31 Mart seçimlerinin önemine değinen Bakan Bolat, Bizim asil milletimiz, Konyalılarımız, Ereğlililerimiz 21 yıldır dünya lideri olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğana ve arkadaşlarına destek verdiler. Allah sizden razı olsun. Cumhurbaşkanımız ve arkadaşları da elhamdülillah sizleri mahcup etmediler. Zaten çalışmasaydılar, hizmet etmeseydiler ilk seçimde gönderilirdi. AK Partiden önceki dönemlere bakın hükümetler ya 5, ya 6, ya 7 aylık. Bir yılı dolduran çok azdı. Demek ki bu asil millet çalışana, güven verene, halka hizmet edene ülkeyi kalkındırana, güçlendirene destek oluyor. 17 seçimdir destek oluyor, inşallah 18ncisinde de destek olacak diye konuştu.

BUGÜN BAMBAŞKA BİR TÜRKİYE VAR

21 yılda Türkiye ekonomisinin 5 katına çıkarıldığına anımsatan Bakan Bolat konuşmasına şöyle devam etti: 230 milyar dolarlık milli gelir 1 trilyon 119 milyar dolara çıkarıldı. Bunun etkilerini hayatımızda görüyoruz. 20 yıl önceki hayatımızı bir düşünelim; yaşam standartlarımızı, hayat kalitemizi, tüketim ve refah seviyemizi bir düşünelim. Bugün bambaşka bir Türkiye var. 81 vilayet bizim için kutsaldır. Hepsine hizmet etmek bizim sevdamızdır. Ereğlide de Konyada da çok güzel gelişmeler oldu. Ereğliyi gençlik ve çocukluk yıllarımdan hatırlarım. Bugün bambaşka bir Ereğli var. Daha şehre varmadan sanayiler, yatırımlar, yenilenen evler, değiştirilen araçlar, belediyecilik hizmetleri, yollar, parklar ve işte millet bahçesi; 200 bin metrekarelik millet bahçesi. Hayırlı, uğurlu olsun.

HİZMETLERİN DEVAM ETMESİ İÇİN MERKEZDE DE YERELDE DE GÜÇLÜ OLMAMIZ GEREKİYOR

Konya Büyükşehir Belediyesinin Ereğli Tarihi Kent Meydanı Cephe İyileştirme Projesinin yanında birçok hizmeti kazandırdığını anımsatan Bakan Bolat, Hizmetlerin devam etmesi için merkezde de yerelde de güçlü olmamız gerekiyor. İstikrarı kaybetmememiz gerekiyor. Merkezi hükümet emrinizde. Bakın Cumhurbaşkanımız 4 tane Konyalı bakana görev verdi. Ereğliden de Allaha şükür bize nasip oldu; Türkiyemize, Konyamıza, sizlere hizmet etmek dedi.

UĞUR BAŞKAN EFSANE BAŞKAN

Konuşmasında Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altayı efsane başkan olarak nitelendiren Bakan Bolat konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

Türkiyede belediyecilik konusunda model şehir Konyadır ve Uğur Başkan Dünya Belediyeler Birliği Başkanı. Bakın, dünyanın başkanı Uğur başkan. Bir tecrübe abidesi Hüseyin Oprukçu başkanımız. Ayrılmıyoruz, dayanışma içindeyiz. Benim partim, senin partinin kavgası yok. Kim nerede hizmet edecekse o isimler tercih edildi. Konya Büyükşehir Belediyemiz Ereğlimize desteğini her zaman arttırarak devam ettirecek. Biz merkezi hükümet olarak Ereğli için yapılması gereken ne varsa yapacağız.

Konuşmaların ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Ereğliye kazandırılan 200 bin metrekarelik Konyanın en büyük Millet Bahçesi ile Konya Büyükşehir Belediyesinin ihya projesi Tarihi Kent Meydanı Cephe İyileştirme Projesinin açılışı dualarla yapıldı.

Programa; Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Munlafalıoğlu, Salih Koyuncu, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Erol, MHP Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Ereğlideki açılış sonrasında Bakan Bolat, Başkan Altay ve protokol ilçe esnafınıda ziyaret etti. Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ereğli öncesi Halkapınar ilçesini de ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 40483

Kullanıcı Adı

  • Necdet
    21 Mart 2024 Perşembe

    Sn yıldırım demirbaş kardeşim ereğli’mizi uçurdular zaten her yer pislik içinde,yatırımcı yok,organize sanayi yaptık doğru dürüst fabriika yok,alt yapı sorunu çok göç almış aldı başını gidiyor,yasaklı madde kullanma oranı çoğalmış ereğli’miz uçmuş uçmuş zaten. belediye bol park yapsın düzeltme yapmış sanki fabrika açmış onunla övünüyor çalışma yok yok yazık ettiler şu güzel memlekete kasaba havasındayız..

  • Yıldırım demirbaş
    18 Mart 2024 Pazartesi

    Ereğlili bakanımız ereğliye yatırım bekliyoruz. ankaradan siz konyadan uğur ibrahim altay ereğliden oprukçu uçurun ereğliyi


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
HALİL KAYA KURSİYERLERE AŞILAMAYI ÖĞRETİYOR
HALİL KAYA KURSİYERLERE AŞILAMAYI ÖĞRETİYOR
KÖKSAL FİLORİNALI: CHP ROZETİ ÇIKARILMAMALI
KÖKSAL FİLORİNALI: CHP ROZETİ ÇIKARILMAMALI