BİLGEHANE ÖĞRENCİLERİ UÇURTMA ŞENLİĞİNDE DOYUMSUZ BİR GÜN YAŞADI

BİLGEHANE ÖĞRENCİLERİ UÇURTMA ŞENLİĞİNDE DOYUMSUZ BİR GÜN YAŞADI

BİLGEHANE ÖĞRENCİLERİ 23 NİSANI UÇURTMA ŞENLİĞİYLE KUTLADI

BİLGEHANE ÖĞRENCİLERİ UÇURTMA ŞENLİĞİNDE DOYUMSUZ BİR GÜN YAŞADI
2024-04-23 14:11:40

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik faaliyetlerini sürdüren Bilgehaneler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını uçurtma şenliğiyle kutladı. 6. Sınıf öğrencilerinin katıldığı etkinlikte çocuklar rengarenk uçurtmalarını gökyüzünde uçurmanın keyfini yaşadı.


Konya Büyükşehir Belediyesi çatısı altında şehrin çocuklarının çok yönlü gelişimine katkıda bulunan Bilgehanelerde öğrenciler, 23 Nisanı uçurtma şenliğiyle kutladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) açılışının 104üncü yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Dutlu Meram Parkında rüzgârla renkli bir yolculuk temasıyla gerçekleştirilen uçurtma şenliğinde Bilgehanelerin 6. Sınıf öğrencileri bir araya geldi.

Yapıma hazır olan uçurtmaların önce kurulması, ardından uçurulmasıyla başlayan etkinlikte rengârenk uçurtmalarının gökyüzünde süzülmesinin keyfini yaşayan çocuklar ayrıca voleybol, el baskısı, dart oyunu gibi çeşitli istasyonlarda da açık havada eğlenceli bir gün geçirdi.

BİLGEHANE VE BİLİM KONYADA 23 NİSAN COŞKUSU

Öte yandan T3 Vakfı ve Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde İbn-i Sina Bilgehanesinde faaliyetlerini sürdüren Bilim Konyada da 23 Nisan heyecanı yaşandı. Bilgehane bahçesinde çeşitli oyunların oynandığı etkinlikte öğrenciler doyasıya eğlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Atabey Gençlik Projesi çatısı altında şehrin çocuklarına hizmet veren Bilgehaneler, 4. Sınıftan 8. Sınıfa kadar öğrencilere milli-manevi eğitimler, ders destek programları, atölye ve etkinlikler düzenliyor. Ayrıca 4. Sınıflara Hafızlık Hazırlık Programı ve 8. Sınıflara LGS Hazırlık Programı ile de öğrencileri geleceğe hazırlıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 78150

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA