BELKAYALILAR DERTLİ

BELKAYALILAR DERTLİ

Mehmet Yaşa : Hani Sağlıkta Devrim Yapmıştık. Bumudur devrim diye sordu

BELKAYALILAR DERTLİ
2021-06-30 10:38:40
İzlenme : 11896

Konyanın Ereğli İlçesine bağlı Belkaya Mahallesinde geçtiğimiz yıl inşaatı tamamlanarak, il sağlık müdürünün de katıldığı törenle hizmete açılan Belkaya Aile Sağlığı Merkezinde sargı bezi dahi bulunmamasına, CHPli meclis üyesi Mehmet Yaşa tepki gösterdi.
Belkaya Mahallesinde bulunan şehit Halil Daş Sile Sağlığı Merkezinin halinin içler acısı olduğunu söyleyen CHP Ereğli Belediye Meclis üyesi Mehmet Yaşa, aile sağlığı merkezinin sorunlarını sıralayan bir açıklama yaptı ve Belkayaya önem veriyoruz diyenler, Hasan Dağının tepesinden evliyalık yapmak kolay. Gelin bir de yerinde görün, aile sağlığı merkezi ne halde dedi.
ASMnin geçen yıl yapılmasına rağmen duvarlarında çatlamalar meydana gediğini, binanın elektrik sorunu olduğunu, binada sık sık elektriklerin kesildiğini de ifade eden Mehmet Yaşa, Ereğli merkezdeki aile sağlığı merkezleri bakımlı ve donanımlı iken, 5 bin nüfusa hizmet veren Belkaya şehit Halil Daş ASM neden bakımsız. Vatandaşlar, pansuman için bile sargı bezinin bulunmadığından şikayetçi. ASMnin etrafı tıbbi atık çöplerinden geçilmiyor. Sağlık merkezi içerisinde hastaların taşındığı sedyeler atıl halde dedi.
Açıklamasının siyasi bir açıklama olmadığını da sözlerine ekleyen Mehmet Yaşa, Ereğlinin en uzak mahallesi olan Belkayada 5 bin nüfus yaşıyor. 5 bin nüfusa hizmet veren bir sağlık kuruluşunun kötü durumda olması bizleri rahatsız ediyor dedi.

BELKAYALILAR DERTLİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 54444

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ’DE SOYGUN GİRİŞİMİ...
EREĞLİ’DE SOYGUN GİRİŞİMİ...
Bahtiyar Filorinalı Yurtman: “Temamız, Sağlık İçin Mimarlık”
Bahtiyar Filorinalı Yurtman: “Temamız, Sağlık İçin Mimarlık”