Başkan Oprukçu’dan 19 Mayıs mesajı

Başkan Oprukçu’dan 19 Mayıs mesajı

Oprukçu: Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını seve seve veren şehitlerimizi rahmetle anıyorum

Başkan Oprukçu’dan 19 Mayıs mesajı
2021-05-18 15:41:38

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 102. Yıldönümü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
TÜRK GENÇLİĞİNİN MUHTAÇ OLDUĞU KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR
Başkan Oprukçu mesajında: 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 102. yıldönümünü pandemi nedeniyle bir arada kutlayamasakta gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Tarihini bilen, özüne sahip çıkan ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran milletler, ebedi aleme kadar varlığını sürdürecek milletlerdir. Bu doğrultuda Türk Milleti şanlı tarihine sahip çıkarak, bunun bilincinde olan gençlerle varlığını ve egemenliğini kıyamete kadar koruyacağına olan inancım tamdır. 19 Mayıs 1919, Türk Milletinin zorlu bir işgal sürecinde tarihinden aldığı güçle yeniden doğuşunun başlangıcı olan bir gündür, bizler için çok büyük bir anlam ve öneme sahiptir. "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına" inanan Mustafa Kemal Atatürk, Samsun'dan başlayarak bütün ülkeye yansıyan bir kutlu mücadeleyi başlatmıştır. Aziz Atatürkün attığı bu adım milletimizin sönmek üzere olan umutlarını yeniden canlandırmış ve milletimizin uyanışına vesile olmuştur. Bu günün anlam ve önemini gençliğin daha iyi kavranması için Ulu Önder, bu kutlu günü gençlerimize armağan etmiş, ülkemizin geleceğini Türk gençliğine emanet etmiştir. Gençlik, milletlerin gücüdür ve yarınlarıdır. Bu anlamda gençlerimizi milli bilinç ve vatan sevgisi ile yetiştirmek, onları yarınlara güçlü bir şekilde taşımak bizlerin ve ailelerimizin görevidir. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılı için ortaya koyduğumuz hedeflerimizi; gençlerimizin geniş vizyonları, milletine ve ülkesine bağlılıkları, sürekli üretmek için çalıştıkları bir tabloda gerçekleştirebileceğimize inanıyorum. Ahlaklı ve erdemli, manevi ve kültürel değerlerimizi sahiplenen, ülkesine ve ailesine karşı sorumluluklarının farkında olan; Türkiyeyi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştıracak bilgi, beceri ve donanımına sahip gençliğimizin üstesinden gelemeyeceği hiçbir engel yoktur. Aziz milletimizin layık olduğu mutlu, müreffeh ve güçlü bir ülkeye kavuşması da gençliğimizin sayesinde olacaktır. Çünkü, Aziz Atatürkün Gençliğe Hitabesinde belirttiği gibi Türk Gençliğinin muhtaç olduğu kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur. Bu duygu ve düşüncelerle kurtuluş mücadelemizin başladığı bu anlamlı günün yıldönümünde, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını seve seve veren şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Türk Milletinin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Covid-19 salgının bir an önce biterek bayramlarımızı bir arada kutlayacağımız günlere kavuşmamızı Rabbimden diliyorum ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 19050

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Sözleşmeli personel alım ilanı
Sözleşmeli personel alım ilanı
TOKİ’den 3 ilde arsa satışı
TOKİ’den 3 ilde arsa satışı