Kapat !
Başkan Oprukçu: “Ereğli’mize hayırlı olsun

Başkan Oprukçu: “Ereğli’mize hayırlı olsun

Ereğli’de İki Okulun Açılışı Gerçekleşti

Başkan Oprukçu: “Ereğli’mize hayırlı olsun
2021-10-16 07:59:18

Ereğlide yapımı ve Ereğli Belediyesi tarafından çevre düzenlemeleri tamamlanan İbrahim Özşenol Veterinerlik Fakültesi ve Ereğli Ziraat Fakültesi ile Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulunun açılışı gerçekleşti.
Açılış programlarına Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Siyasi Parti Başkanları, STK Temsilcileri, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.
Programlarda duygularını ifade eden İbrahim Özşenol: İnsana yatırımın en önemlisinin eğitim, eğitim yuvası olduğunun bilinci ile Ereğliye böyle bir eser kazandırılmasında bizim yanımızda olan, bizlere destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu okulun açılma sürecinde Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu çok büyük destek verdi. Ayrıca buranın Veterinerlik Fakültesi olmasında çok büyük desteğini gördüğümüz Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlıya da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu eğitim yuvası babamın hayaliydi çok şükür dostlarımız sayesinde gerçekleşti, hayırlı uğurlu olsun dedi.
Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu: İbrahim Özşenol Veterinerlik ve Ziraat Fakültesi aynı binada onun açılması ve Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulu açılışı vesilesiyle bir aradayız. Ereğlimize hayırlı uğurlu olsun şeklinde konuştu.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: Bugün ilim, irfan yuvalarının açılışlarını gerçekleştiriyoruz. Bu vesileyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.
Konya Valisi Vahdettin Özkan: Bugün çok bereketli bir günü yaşıyoruz İlimiz açısından, İlimizde özellikle eğitim alt yapısını iyileştirmesi, diğer kamu hizmetlerinde olduğu gibi bütün Konyalıların, Ereğlililerin ilgi duyduğu bir alan. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı Bey Ereğli için büyük bir şans, büyük bir destek vererek bu hizmetleri daha etkinleştirmektedir. Açılışını gerçekleştirdiğimiz okullarımız Ereğlimize ve Konyamıza hayırlı uğurlu olsun şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı: Bugün böyle eğitim kurumlarının açılışı vesilesiyle sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyum. Eğitim gerçekten çok önemli bu konuda Mustafa Özşenola teşekkür ediyorum. Ayrıca kendi memleketimde, kendi adımı taşıyan böylesi modern bir okulun açılmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bunun yanında Sayın Valimize, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Ereğli Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Hem Ereğlimize hem okulumuzun hizmetleri için Belediye Başkanımız Hüseyin Oprukçuya ayrıca teşekkür ediyorum. Bu memleket için bir çivi çakan, destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesile ile bugün açılışlarını gerçekleştirdiğimiz okullarımız EreğlimizeHayırlı olsun ifadelerini kullandı.
Açılış programlarından sonra Ereğli Belediyesini ziyaret eden Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü Sayın Bilal Şentürk, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik İşleri Genel Müdürü Sayın Yusuf Karaoğlu ve Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Özel Kalem Müdürü Ertuğrul Örnek Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçuya desteklerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Oprukçu: Bugün iki güzel eğitim kurumumuzun açılışı vesilesiyle çok mutluyuz. Ereğlimize hayırlı uğurlu olsun. Hem İbrahim Özşenol Veterinerlik Fakültesi ve Ereğli Ziraat Fakültesi hem de Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulunun açılmasına vesile olan başta Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı, hemşerimiz Metin Kıratlı Beye, Konya Valimiz Vahdettin Özkana, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoya, NEÜ Rektörü, hemşerimiz Cem Zorluya, İşadamımız Mustafa Özşenola, İşadamımız Özcan Halaça ve emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

Başkan Oprukçu: “Ereğli’mize hayırlı olsun
Başkan Oprukçu: “Ereğli’mize hayırlı olsun
Başkan Oprukçu: “Ereğli’mize hayırlı olsun
Başkan Oprukçu: “Ereğli’mize hayırlı olsun

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 87191

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BİLAL YİĞİT: BU ZAFER HEPİMİZİN!
BİLAL YİĞİT: BU ZAFER HEPİMİZİN!
ZAFER KONUŞMASINI BEŞTEPE’DEN YAPTI
ZAFER KONUŞMASINI BEŞTEPE’DEN YAPTI