Münif info

Kapat !
Başkan Oprukçu canlı yayında hemşerileriyle buluştu

Başkan Oprukçu canlı yayında hemşerileriyle buluştu

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu özel bir radyo canlı yayınına katıldı ve gündeme dair açıklamalarda bulunarak gelen sorulara da cevap verdi.

Başkan Oprukçu canlı yayında hemşerileriyle buluştu
2022-01-25 13:03:59
İzlenme : 292

Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan ve gelen sorulara açık yüreklilikle cevap veren Başkan Oprukçu: Şükürler olsun Ereğlimizde arzu ettiğimiz, beklediğimiz karın yağmasından dolayı çok mutluyuz. Bu yılın Allahın izniyle bereketli bir yıl olacağını düşünüyorum. Hemşerilerimizin bir mağduriyet yaşamaması için gece gündüz canla başla çalıştık. Türkiyede bütün yolları açık olan tek şehir Ereğli, bu noktada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kardan dolayı tek bir kaza, bela yaşamadık ayrıca yolların bozulma ihtimaline karşı da hazırlıklıyız havalar düzeldiğinde hızla yollarımızın onarımını yapacağız. Diğer yandan Otogar ve çevre yollarımızda tedbir olarak bekletilen insanlarımıza sıcak çorba ikramında da bulunduk ifadelerini kullandı

İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM ÜRETMEK İÇİN NE GEREKİYORSA ONU YAPIYORUZ

Başkan Oprukçu: 121 kilometre asfalt çalışması gerçekleştirdik, 86 Bin metrekare kilitli parke taşı çalışması gerçekleştirdik ama böyle bir hizmeti kamuoyuna çıkıp show yapmadık. Hüseyin Oprukçu yol arkadaşlarıyla birlikte sahada ve adam gibi hizmet ediyor. Ereğlimizde işsizlik problemi hat safhada çözüm üretmek için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Hatırlarsanız 2013 yılında 100 hektarlık Ereğli Organize Sanayi Bölgemize 158 hektarlık bir alanı ilave etmiştik şimdi bütün arsalar satıldı, inşaatlar devam ediyor. Bütün mesele oradaki sanayicilerimizin bir fazla üretmesi ve o üretim ile birlikte ciddi manada istihdam sağlanması ve bu anlamda da hiçbir hemşerimizin işsiz, aşsız, yok ve yoksul kalmaması tek muradımız. Ereğli Belediyesinin kapısı herkese açıktır, istisnası yok bunun, o kapıdan da hiç kimse boş dönmez. Yaptığımız çalışmaları görmek istemeyen troller var, bizim trollerle işimiz yok şeklinde konuştu.

NE YAPIYORSAK EREĞLİ İÇİN YAPIYORUZ

Başkan Oprukçu: Sayın Murat Kurum Bey Taş evler bölgesini Ereğli Belediyesine tahsis ettikten sonra orada restorasyon çalışmalarımız devam ediyor, orası hiçbir şekilde kirletilmeyecek bir alan olacak. Kurduğumuz deri atölyesinde şu an 30 kişi çalışıyor bunun yanında 25 tane usta yetiştirici personel alımı yapacağız. Yöresel Ürün Satış Merkezimizi de yakın zamanda açacağız. Yani üretken bir belediyecilik anlamında bir taraftan hizmet üretiyoruz, bir taraftan da mal ve hizmet üretiyoruz. Şimdi üniversiteye bir fakülte binası yapılıyor Ali Talip Özdemir Bey yaptırıyor teşekkür ediyorum, biz elimizden gelen desteği veriyoruz bu manada NEÜ Dekanı Cem Zorlu Beye teşekkür ediyorum. Ereğli Üniversitesinin yolu açılıyor. Ereğli Üniversitesi Yerleşkesinin olmasını istiyoruz ve bu anlamda Ereğlide binlerce öğrencimiz olsun istiyoruz. Belediye olarak kız öğrencimize misafirhane açtık, Taş Evler Restorasyonunda da yani Korkut Ata Sosyal Tesislerinde Otel olarak planlanan binaları kız ve erkek yurdu hüviyetinde kullanma kararlılığımız var inşallah onu da başaracağız. Allahın izniyle muhteşem bir tabloyu orada Ereğlinin önüne koyacağız. Bu anlamda da 2022 yılı çok büyük bir öneme haiz. Ayrıca NEÜ işbirliği ile inşallah organik tarımın da önünü açıyoruz. Gecikmeden bu yıl üretime geçsin istiyorum, orası da istihdama katkı sağlayacak. Küçük Sanayi Sitesi kurulacak alanı Kentsel Dönüşüm ile ilgili olarak Sayın Bakanımız rezerv alanı olarak Ereğli Belediyesine tahsisinin talimatını verdi. Sayın Bakanımız Murat Kurum Beye tüm desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ereğli Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile birlikte orada hızla Küçük Sanayi Sitesi Yerleşkesi inşa edeceğiz. Ne yapıyorsak Ereğlili hemşerilerimiz için yapıyoruz ifadelerini kullandı.

Canlı yayının son bölümünde Başkan Oprukçu: Çok yol kat ettik, karlı dağları aştık da geldik. Büyükşehir Belediye Başkanımızla, Sayın Bakanımızla, Cumhur İttifakının ortağı partilerimizin İlçe Başkanlarıyla daha da çok yol kat edeceğimize inanıyorum. 90 dükkanların bulunduğu yerde planladığımız katlı otopark ile de karmaşık trafiği çözebileceğimizi düşünüyoruz. Akhüyük noktasında da Belediyeyi Hüseyin Oprukçu zarar ettirmez, gecikmesinden dolayı ben çok üzgünüm ama bu işi 2022 yılında sonlandıracağım. Bu yıl bittiğini ve Ereğlinin bayram ettiğini göreceğiz şeklinde konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 96812

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA