Bilal 1 info

Kapat !
BAŞKAN OPRUKÇU, BU ŞEHRE SÖZÜMÜZ VAR

BAŞKAN OPRUKÇU, BU ŞEHRE SÖZÜMÜZ VAR

,

BAŞKAN OPRUKÇU, BU ŞEHRE SÖZÜMÜZ VAR
2021-11-03 13:53:04

Hayata geçirdiği hizmet ve projeler yanında sosyal belediyecilikte de ilklere imza atan Ereğli Belediyesi ‘yaşanabilir ve insana yakışır bir şehir sloganıyla hizmet seferberliğini sürdürüyor.
Ereğlinin herkesin ortak paydası ve sevdası olduğunu söyleyen Başkan Oprukçu, bu şehre güçlü kardeşlik bağlarıyla, gönül gönüle hizmet sözü olduklarını kaydetti.
Ereğli sevdasını her fırsatta dile getirdiğine vurgu yapan Başkan Oprukçu, Bu kadim şehre hizmet etmek bizim için onur ve gurur kaynağıdır. Dün yaptığımız hizmetlerle bu şehrin geleceğine nasıl damga vurduysak bugün ve yarında aynı kararlılıkla damga vurmaya devam edeceğiz dedi.
Başkan Oprukçu Ereğlinin sanayiden tarıma, spordan turizme kadar çok geniş bir yelpazede lokomotif şehir olma özelliği ile Türkiyenin kalkınmasına güç verdiğini hatırlattı.
-EREĞLİNİN KARA NOKTALARINI AYDINLATTIK AYDINLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ
2009-2014 yılları arasında yürüttüğü Ereğli Belediye Başkanlığı döneminde Ereğliyi kentsel dönüşümle tanıştıran Başkan Oprukçu, O dönemde yıkılamaz denilen, temizlenemez denilen, yapılamaz denilen Ulu Cami önü, Halkbank karşısı, Oğuz Ata, Demiryolu üst geçidi gibi Ereğli için kara bir nokta olan yerleri yıkarak, restore ederek Ereğliye yakışır bir görümüne kavuşturduk. Bugün ise Allahın izniyle en kısa sürede Taşevleri hızlı bir şekilde restore edip Ereğlinin karanlık noktalarını aydınlığa kavuşturacağız diye konuştu.
-AKHÜYÜK EREĞLİNİN MARKA DEĞERİ OLACAK
Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Akhüyükü Ereğlinin marka değeri yapacaklarını kaydederek, Akhüyük tarihimizin önemli bir parçasını taşıyor. Şehzade Mustafanın katledildiği yerdir. Akhüyükün toprağı da suyu da bizim için ayrı bir değer taşımaktadır. Yıllardır boşa akmış, hiçbir şekilde değerlendirilmemiş şifalı suyunu Allahın izniyle değerlendirecek ve ilçemizin marka değeri yapacağız. Büyük işler küçük adımlarla başlar. Biz burası için gerekli adımı attık ve büyütmeye devam edeceğiz dedi.
-İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAĞIZ
Ereğlinin en büyük sorunlarının başında işsizlik geldiğini söyleyen Başkan Oprukçu, özellikle pandemi sonrası işsizlik rakamlarının arttığına dikkat çekerek, Ereğlide işsizlik sorununa çözüm üretmek adına çalışıyoruz. OSByi daha etkin bir şekilde canlandırmak için çalışıyoruz. Yatırımcıları Ereğliye çekmek için görüşmelerimiz oluyor. Bu konuda OSB yönetimi de büyük bir enerji ortaya koyuyor. Belediyemiz öncülüğünde deri fabrikası açarak çanta, cüzdan gibi eşyalar üreteceğiz. İstihdama katkı sağlamak ve piyasaya canlılık kazandırmak istiyoruz. İşadamlarını da Ereğliye yatırım yapmaya davet ediyoruz şeklinde konuştu.
-GÖNÜLLERİMİZ BİR
Sosyal Belediyecilik noktasında örnek çalışmalar imza atmaya devam ettiklerini kaydeden Başkan Oprukçu, vatandaşların her zaman yanında olmaya devam edeceklerini vurguladı.
Şehre okumaya gelen kız ve erkek öğrenciler için barınma sorununa Ereğli Belediyesinin çözüm ürettiğine dikkat çeken Başkan Oprukçu, Yeter ki gönüllerimiz bir olsun. Üstesinden gelinmeyecek hiçbir sorun yok. Bu şehrin kazananı bu şehirde yaşayanlar olacaktır. Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun ifadelerini kullandı.
-BU ŞEHRE SÖZÜMÜZ VAR
Başkan Oprukçu, "Ereğlinin geleneksel dokusunu bozmadan, onu içinde yaşayanların huzur bulduğu bir şehir olarak geleceğe taşımak için bütün gayretimizi ortaya koyacağımızın sözünü verdik. Söz verdiğimiz gibi bir taraftan bu nadide şehrin var olan değerlerini korurken, diğer yandan da yeni değerlerle zenginleştirmeye çalışıyoruz. Ereğlinin yarınlarını inşa etmek için ortak akıl doğrultusunda çalısmalarımız devam ediyor" diye konuştu.

BAŞKAN OPRUKÇU, BU ŞEHRE SÖZÜMÜZ VAR
BAŞKAN OPRUKÇU, BU ŞEHRE SÖZÜMÜZ VAR

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 11140

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Kadınlar kısır kalabilir
Kadınlar kısır kalabilir
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı