intro

Kapat !
Başkan Altay’ı Malezya’lı Bakan Ziyaret Etti

Başkan Altay’ı Malezya’lı Bakan Ziyaret Etti

Malezya Federal Bölgeler Bakanı Bin Kassim Başkan Altay’ı Ziyaret Etti

Başkan Altay’ı Malezya’lı Bakan Ziyaret Etti
2022-08-14 04:41:10

Konyanın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 5. İslami Dayanışma Oyunları kapsamında şehirde bulunan Malezya Federal Bölgeler Bakanı Dato Seri Shahidan Bin Kassim, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altayı ziyaret ederek bir süre görüştü.

Malezya Federal Bölgeler Bakanı Dato Seri Shahidan Bin Kassim, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altayı ziyaret etti.

5. İslami Dayanışma Oyunları kapsamında Konyada bulunan İslam ülkelerinden yabancı devlet adamlarıyla ve ülkelerin spor heyetleriyle görüşen Başkan Altay, Malezya Federal Bölgeler Bakanı Dato Seri Shahidan Bin Kassimı ağırladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Altay, İslami Dayanışma Oyunları başarıyla devam ederken bir taraftan da yabancı ülkelerinden gelen heyetlerle diplomatik görüşmeler yapıyor, ülkelerimiz ve şehirlerimiz arasındaki ilişkileri her yönden geliştirmenin çabasını gösteriyoruz. Nazik ziyaretlerinden dolayı Sayın Bakana teşekkür ediyorum. dedi.

KONYANIN GÜZELLİKLERİNİ GÖRMEK İÇİN GELDİM

Malezya Federal Bölgeler Bakanı Dato Seri Shahidan Bin Kassim ise hem Atletizm hem de Yüzme Federasyonu Başkanı olduğunu belirterek, Buraya oyunları izlemek ve Konya şehrinin güzelliklerini görmek için geldim. Oyunlardaki başarılarınızdan dolayı sizi tebrik ederim. Sizinle gurur duyuyoruz çünkü her zaman İslama yönelik hareket ediyorsunuz. Kuala Lumpur ve Konya arasındaki ilişkileri geliştirmek ve sizinle işbirliği yapmak istiyoruz. diye konuştu.

BAHREYNLİ HEYETTEN BAŞKAN ALTAYA ZİYARET

Başkan Altay, Bahreyn Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Faris Mustafa Al-Kooheji ile de bir araya geldi. Başkan Altay heyete ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederken ziyaretin ülkeler arasındaki ilişkilerin pekişmesine vesile olmasını diledi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 18761

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Başkan Oprukçu’dan Deprem Bölgesi’ne Destek İçin Anında Talimat
Başkan Oprukçu’dan Deprem Bölgesi’ne Destek İçin Anında Talimat
Başkan Altay: Tüm Ülkemize Geçmiş Olsun
Başkan Altay: Tüm Ülkemize Geçmiş Olsun