Kapat !
BAŞKAN ALTAY SEYDİŞEHİR GES’İN TEMEL ATMA PROGRAMINA KATILDI

BAŞKAN ALTAY SEYDİŞEHİR GES’İN TEMEL ATMA PROGRAMINA KATILDI

BAŞKAN ALTAY SEYDİŞEHİR GES’İN TEMEL ATMA PROGRAMINA KATILDI

BAŞKAN ALTAY SEYDİŞEHİR GES’İN TEMEL ATMA PROGRAMINA KATILDI
2024-03-11 09:30:39

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer ile Büyükşehir Belediyesinin arsa tahsisini yaptığı, Seydişehir Belediyesinin de yapımını üstlendiği Seydişehir Güneş Enerji Sisteminin temel atma programına katıldı. Başkan Altay, Belediyeler bir taraftan gelirlerini artırma yönünde çalışmalar yürütürken bir taraftan da yeşil enerjiye dönüşüm konusunda önemli faaliyetler yapıyor. Bugün Seydişehirimizin 1 megavatlık GESi bu manada çok önemli. Hem ilçe belediyemize sürekli bir akar oluşturacak ama ondan daha önemlisi iklim değişikliğinin etkilerinin konuşulduğu bu dönemde belediyemizin elektriğini temiz enerjiden üretiyor olması bundan sonraki işleri için çok iyi bir başlangıç olacak dedi.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesinin arsa tahsisiyle Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak Güneş Enerji Sisteminin (GES) temel atma programına katıldı.

Programda konuşan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, GES projesinin 26 bin metrekarelik bir alandan oluştuğunu belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ben teşekkür ediyorum. Arsanın tahsisini belediyemize yaptı. Tesisin maliyeti 30 milyonu geçiyor. İlçemize hayırlar getirmesini diliyorum ifadelerini kullandı.

İNŞALLAH BU GİBİ YATIRIMLAR DEVAM EDER

Seydişehir Kaymakamı Cevdet Bakkal, Belediyenin öz kaynaklarının geliştirilmesi açısından, maliyetlerin azaltılması açısından önemli bir proje. İnşallah bu bir milat olur ve bundan sonraki süreçte de bu gibi yatırımlar devam eder. Çünkü gelecek bu yatırımlarda. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ilçe belediye başkanımıza teşekkür ediyorum diye konuştu.

BELEDİYELERİMİZ YEŞİL ENERJİYE DÖNME KONUSUNDA ÖNEMLİ FAALİYETLER YAPIYOR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, güzel bir işin temel atma törenini gerçekleştirdiklerini ifade ederek, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutala 10 yıl boyunca ilçeye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Belediyelerin bir taraftan gelirlerini artırma yönünde çalışmalar yürütürken bir taraftan da yeşil enerjiye dönüşüm konusunda önemli faaliyetler yaptıklarını kaydeden Başkan Altay, Bugün Seydişehirimizin 1 megavatlık GESi bu manada çok önemli. Hem belediyemize sürekli bir akar oluşturacak ama ondan daha önemlisi iklim değişikliğinin etkilerinin konuşulduğu bu dönemde belediyemizin elektriğini temiz enerjiden üretiyor olması bundan sonraki işleri için çok iyi bir başlangıç olacak. Hayırlı olmasını diliyorum ifadelerine yer verdi.

BÜYÜKŞEHİRE AİT BİR ARSAYI SEYDİŞEHİRİMİZİN İHTİYACI OLUNCA HİÇ DÜŞÜNMEDEN DEVRETTİK

‘Üçlü olalım, güçlü olalım ifadesinin hayat bulmuş halini gördüklerini vurgulayan Başkan Altay şöyle devam etti: İlçe belediyesi, Büyükşehir ve merkezi hükümet eğer aynı çatı altında siyaset yapan insanlardan oluşuyorsa hizmetlerin hızı ve konforu artıyor. Bakın burası Büyükşehir Belediyemize ait bir arsa. Üzerine biz de bir şeyler yapabilirdik ama Seydişehir Belediyemizin ihtiyacı olunca hiç düşünmeden hemen devrini gerçekleştirdik. Şu anda Cumhur İttifakı adayımız Abdulmuttalip Demirel kardeşimiz aramızda. İnşallah bayrağı devraldıktan sonra da birlikte Seydişehirimize önemli işler yapacağımıza inanıyorum.

SEYDİŞEHİRE 1 MİLYAR 400 MİLYONLUK YATIRIM YAPTIK

Seydişehir için bugüne kadar güncel bedelle 1 milyar 400 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini de anımsatan Başkan Altay, Altyapıdan üst yapıya, Bilgehanesinden KOMEK binasına kadar sosyal hayata dair önemli işler yapıldı. Biz ne kadar hizmet edersek edelim şunun farkındayız; vatandaşımızın bize verdiği desteğin karşılığını ödeyemeyiz. Konyalılar her zaman bize çok yüksek destek veriyor. İnşallah bu dönemde de gereğini yapacaklarına inancım tam. Ayrıca bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımızı 17 Mart saat 14.30da Kılıçarslan Meydanında şehrimizde ağırlayacağız. Seydişehirdeki vatandaşlarımızı da Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılamak üzere Konyaya bekliyoruz. Konya vefanın şehridir. Konya, kendisine ilgi gösterene iltifat eder. Sayın Cumhurbaşkanımız Konyaya ilgisini, sevgisini her fırsatta söyledi. Konyalılar da kendisini büyük bir coşkuyla gönüllerine bastı. İnşallah yine aynı coşkuyla süreci tamamlamayı arzu ediyoruz sözlerini kullandı.

ÜLKE OLARAK ENERJİ TEDARİĞİMİZİÇEŞİTLENDİRMEK MECBURİYETİNDEYİZ

AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Hakan Özer ise Türkiye için enerji önemine değinerek şöyle konuştu: Biz yurtdışından ithalatımızın önemli bir kısmını maalesef enerji kaynaklarına yapıyoruz. Bu manada enerjiyle ilgili yapmış olduğumuz her yatırım çok kıymetli. Konyamız ve Seydişehirimiz güneş enerjisi anlamında en verimli şehirlerinden bir tanesi. Biz ülke olarak enerji tedariğimizi çeşitlendirmek mecburiyetindeyiz. Bu manada da temelini attığımız bu yatırım kıymetli. Büyükşehir Belediyemizin tahsis ettiği bu arsada 1 megavatlık yatırımla her yıl 200 bin dolar seviyelerinde Seydişehirimize bir katkı olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Konuşmaların ardından Konya Büyükşehir Belediyesinin arsa tahsisini yaptığı, Seydişehir Belediyesinin de yapımını üstlendiği Seydişehir GESin temeli dualarla atıldı.

Programa; AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hançerli, Cumhur İttifakı Seydişehir Belediye Başkan Adayı Abdulmuttalip Demirel, AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve MHP Seydişehir İlçe Başkanı Kadir Kocabaş da katıldı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 54161

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
HALİL KAYA KURSİYERLERE AŞILAMAYI ÖĞRETİYOR
HALİL KAYA KURSİYERLERE AŞILAMAYI ÖĞRETİYOR
KÖKSAL FİLORİNALI: CHP ROZETİ ÇIKARILMAMALI
KÖKSAL FİLORİNALI: CHP ROZETİ ÇIKARILMAMALI