Başkan Altay: “Konya İçin Tarihi Bir Dönüşüme İmza Atılıyor

Başkan Altay: “Konya İçin Tarihi Bir Dönüşüme İmza Atılıyor

Başkan Altay ve Başkan Kavuş Şükran Kentsel Dönüşümünde İncelemelerde Bulundu

Başkan Altay: “Konya İçin Tarihi Bir Dönüşüme İmza Atılıyor
2023-09-15 14:23:23

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ile birlikte Şükran Mahallesinde yürütülen çalışmaları inceledi. Çalışmaların başladığı ilk etaptaki inşaatların kaba kısımlarının bitirildiğini ve yıl sonuna kadar dükkanları teslim etmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Altay, Konya için önemli tarihi bir dönüşüme imza atılıyor. Başta Meram Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şükran Mahallesinin hemen karşısında bulunan Sırçalı Medrese ile Sahip Ata arasındaki alandaki kamulaştırmalarını da tamamladık. Şu anda yıkım işlemlerine devam ediyoruz. Orası için de yeni bir proje çalışıyoruz. Böylece bu tarihi mekanları, özellikle Konya dışından gelen turistlerimize ve Konyalıların hizmetine sunmuş olacağız dedi. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Buraya geldiğiniz zaman Konyadaki en büyük şantiye alanına gelmiş oluyorsunuz. Çok hummalı bir çalışma var. Bakanlığımız, Büyükşehir Belediyemiz ve Meram Belediyesi olarak el birliğiyle Türkiyede hatırı sayılır bir dönüşüme imza atmış olacağız diye konuştu.


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi iş birliğiyle Şükran Mahallesinde yürüten ihya projesi tüm hızıyla sürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ile birlikte Şükran Mahallesinde devam eden çalışmalarda incelemeler gerçekleştirdi. İnceleme sonrasında değerlendirmelerde bulunan Başkan Altay, Şükran Mahallesindeki çalışmaların, Darül-Mülk Projesi kapsamında yürütülen projelerin en önemli ayaklarından biri olduğunu söyledi.

ÇOK UZUN SÜREDİR ŞEHRİMİZDE GÜNDEM OLAN MESELE NETİCELENDİRİLİYOR

Çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade eden Başkan Altay, Çok uzun süredir şehrimizde gündem olan mesele Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş tarafından neticelendiriliyor. Şu anda çalışmaların başladığı ilk etapta inşaatların kaba kısımları bitirildi. İnşallah yıl sonunda burada vatandaşlarımızın ticaretine başlayacağı dükkanları teslim etmeyi hedefliyoruz. Konya için önemli tarihi bir dönüşüme imza atılıyor diye konuştu.

KONYAYA YAKIŞAN BİR İŞ OLDU

Başkan Altay, projenin çok büyük emekler sonucu Konyaya kazandırıldığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

Konyaya yakışan bir iş oldu, gönlümüze sindi. Başta Meram Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şükran Mahallesinin hemen karşısında bulunan Sırçalı Medrese ile Sahip Ata arasındaki alandaki kamulaştırmalarını da tamamladık. Şu anda yıkım işlemlerine devam ediyoruz. Orası için de yeni bir proje çalışıyoruz. Böylece bu tarihi mekanları, özellikle Konya dışından gelen turistlerimize ve Konyalıların hizmetine sunmuş olacağız. Darül-Mülk Projelerimizin en önemli ayaklarından birisi olan Larende Dönüşümünde de yeni dükkanların yapım süreci hızla devam ediyor. İnşallah yıl sonu itibariyle yeni dükkanları tamamlamayı, buradaki esnafımızı yeni yerine taşımayı ve Larendedeki eski dükkanları yıkarak tarihi surların inşasıyla ilgili sürece başlamayı hedefliyoruz. Darül-Mülk Projesi, Türkiyede yürütülen en büyük ihya projelerinden birisi. 20 farklı noktada çalışmalar yürütüyoruz ve bunlar kesintisiz olarak devam ediyor. ‘Konya Modeli Belediyecilik anlayışıyla Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimizle birlikte Konyayı inşallah yarınları çok daha güzel bir şehir haline getirmek için çaba sarf ediyoruz. Şehrimize hayırlı olsun.

MERAMIMIZIN VE TÜM KONYAMIZIN KAZANACAĞI BİR ESERİ ORTAYA KOYMUŞ OLACAĞIZ

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ise ilk etabın kısa süre içinde tamamlanacağını belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

İlk etabını bu yıl bitmeden tamamlayıp hem hak sahiplerine hem de bu bölgenin hizmetine açmış olacağız. Yine Larendedeki dükkanlar tamamlanmak üzere. O bölgede de ihya projesi ayağa kalkmış olacak. Şükran Mahallesindeki kentsel dönüşüm alanında 4 ayrı firma, 4 ayrı şantiye var. Etap etap çalışmalar devam ediyor. Buraya geldiğiniz zaman Konyadaki en büyük şantiye alanına gelmiş oluyorsunuz. Çok hummalı bir çalışma var. Biz bu iş için çok büyük emek, çok büyük zaman ve çok büyük bir bütçe ayırdık. Bakanlığımız, Büyükşehir Belediyemiz ve Meram Belediyesi olarak el birliğiyle Türkiyede hatırı sayılır bir dönüşüme imza atmış olacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen tüm ekibe teşekkürlerimi sunuyorum. Bu bölgede oturan vatandaşlarımıza sabırları için teşekkür ediyorum. Sonuçta onların, Meramımızın ve tüm Konyamızın kazanacağı bir eseri ortaya koymuş olacağız.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 90138

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ