Başkan Altay: “Çanakkalede Tarih Yeniden Yazılmıştır

Başkan Altay: “Çanakkalede Tarih Yeniden Yazılmıştır

Başkan Altay: “Çanakkalede Tarih Yeniden Yazılmıştır

Başkan Altay: “Çanakkalede Tarih Yeniden Yazılmıştır
2023-03-17 15:00:47

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; aziz milletimizin Çanakkale Zaferi ile diriliş ateşini yeniden yaktığını ve bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya haykırdığını ifade etti. Başkan Altay, Ecdadımız Çanakkalede asırlar boyu dillerden düşmeyecek bir zaferi daha tarihimize altın harflerle kazımış, Çanakkalede tarih yeniden yazılmıştır dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Altayın mesajı şöyle:

Şanlı tarihimizin destansı bir zaferle taçlandığı en özel günlerden birini idrak ediyoruz. Bundan tam 108 sene önce vatanımızı esaret altına almaya çalışan sömürgeci devletlere karşı aziz milletimiz eşine az rastlanır bir mücadele vererek Çanakkaleyi düşmana dar etmiş ve büyük bir zaferle diriliş ateşini yeniden yakmıştır.

Binlerce yıllık şanlı tarihi boyunca esarete hiçbir zaman boyun eğmeyen ve hürriyeti için gerekirse canını feda eden ecdadımız; Çanakkalede de aynı inançla bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. ‘Çanakkale Geçilmez düsturuyla ecdadımız Çanakkalede asırlar boyu dillerden düşmeyecek bir zaferi daha tarihimize altın harflerle kazımış, Çanakkalede tarih yeniden yazılmıştır.

Vatanımızın dört bir yandan kuşatıldığı o çetin günlerde milletimizin kahraman evlatları sadece cephede değil, cephe gerisinde de çok büyük bir dayanışma örneği göstermiş ve elinde ne varsa kahraman Mehmetçiğe ulaştırmıştır. 6 Şubatta Kahramanmaraşta meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından ortaya koyduğumuz devlet-millet dayanışması da aynı şekilde ecdadımızdan kalan bu kutlu iradenin sapasağlam ayakta durduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

Ülkemizin her bir köşesi şehitler yadigârıdır. Bugün bizlere düşen en önemli vazife; vatanımız ve mukaddesatımız uğruna şehadete yürüyen kahramanlarımızın aziz hatıralarını yaşatmak, bizlere emanet ettikleri cennet vatanı yüksek ufuklara taşımak ve bizden sonraki nesilleri de bu uğurda yetiştirerek sahip olduğumuz değerleri yüreklerine nakşetmektir.

Bugün, aziz şehitlerimiz sayesinde Cumhuriyetimizin 100üncü yılı içerisindeyiz ve çok daha güçlü adımlarla yarınlara doğru ilerliyoruz. Bu yüzyıl, Türkiyenin yüzyılıdır ve çok daha müreffeh bir Türkiye, şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere bıraktığı eşsiz miras üzerinden yükselecektir.

Bu duygularla; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkalede cansiperane çarpışan tüm kahramanlarımızı saygıyla ve hürmetle yâd ediyorum. Ruhları şad olsun.

Aziz milletimizin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 108. yılını en kalbi duygularla tebrik ediyorum.

#ÇanakkaleDestanı

#KonyaBüyükşehirBelediyesi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 30255

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
MUHTAR ECEVİT TİLKİCİ’DEN ZOR SORU
MUHTAR ECEVİT TİLKİCİ’DEN ZOR SORU
Konya Büyükşehir Kültür Gezileriyle Konya’yı Tanıtıyor
Konya Büyükşehir Kültür Gezileriyle Konya’yı Tanıtıyor