BASIN GÖZÜ İLE ERMES

BASIN GÖZÜ İLE ERMES

.

BASIN GÖZÜ İLE ERMES
2021-02-05 00:41:20
İzlenme : 2532

Geçtiğimiz gün Ermes Koleji Okul MüdürüEcvet Erkoç'u ziyarete gittim. Okul 18.500 metre kare üzerine kurulmuş. Derslik binaları ve sosyal tesisleri ile adeta bir teknik üniversiteyi andırıyor. Atölye binalarında öğretmenlerin, öğrencilerle birlikte kendi eğitim setlerini üretmeleri ve kendi laboratuvarlarını yapmalarını hayranlıkla izledim. Okulda eğitim gören Ereğlili öğrencilerimizin tamamen ücretsiz devlet desteği ile eğitim almaları da mesleki eğitime verilen önemi ortaya koymakta. Okulun Organize Sanayi Bölgesi içinde olması ayrıca güzel. Çünkü öğrenciler buradaki fabrikalarda bire bir uygulama imkanına sahip oluyorlar. Müdür bey okulu üreten ve projeler yapabilen bir kurum haline getirmek için Konya Karatay ve Necmettin Erbakan Üniversiteleriyle yaptıkları protokolden bahsedince, hedeflerinin ilçemiz değil bölge okulu olma yolunda hızla ilerleyeceklerine dair kanaatim arttı. Ankara'da Havelsan ile yapılan görüşmelerde beni ziyadesi ile mutlu etti. Okulda kendilerinin yaptıkları 3 D yazıcı ve farklı programların öğretildiği bilgisayar laboratuvarı ile bir çok projeleri hayata geçecek. 9. Sınıfa başlayacak yavrularımızın burayı görmeden eğitimlerine karar vermesinler. Okulda personel ve öğretmen dahil olmak üzere 45 kişi istihdam edilmekte. Sanki bir fabrikayı andırmakta.
Şundan eminim ki bu güzide okulda yetişen gençlerin bir mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri ve uygulama yeterliliğine sahip olarak Ereğlimizin hedeflerini ve taleplerini karşılayacaktır.
O kadar güzel eserler yapmışlar ki her birinin üzerine de haklı olarak ERMES logosunu kondurmuşlar.
İlerleyen zamanda ERMES logosunu daha kapsamlı görmeyi umut ediyor, bu okulu Ereğli'ye kazandıran ismini hatırlayabildiğim
Halil Ercan'a,Abdullah Çalışkan'a,Abdullah Ender Akçay'a,Beytullah Gezve mühendislerden oluşan eğitimcilerine teşekkür ediyorum.

BASIN GÖZÜ İLE ERMES
BASIN GÖZÜ İLE ERMES
BASIN GÖZÜ İLE ERMES
BASIN GÖZÜ İLE ERMES
BASIN GÖZÜ İLE ERMES

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 65653

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Av. KÖKSAL FİLORİNALI KARARI OLUMSUZ BULDU
Av. KÖKSAL FİLORİNALI KARARI OLUMSUZ BULDU
HALİL ERCAN MASRAFTAN KAÇMIYOR, BİL ÖĞRENCİLERİ YARARLANIYOR
HALİL ERCAN MASRAFTAN KAÇMIYOR, BİL ÖĞRENCİLERİ YARARLANIYOR