Balkan Ülkelerindeki Genç KOMEK Yaz Okulu Başarıyla Tamamlandı

Balkan Ülkelerindeki Genç KOMEK Yaz Okulu Başarıyla Tamamlandı

Başkan Altay: “Gönül Coğrafyamızdaki Çocuklarımızın Gelişimine Katkı Vermeye Devam Edeceğiz

Balkan Ülkelerindeki Genç KOMEK Yaz Okulu Başarıyla Tamamlandı
2023-09-15 13:52:11

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Balkan ülkelerinde düzenlenen Genç KOMEK Yaz Okulu kapanış programları büyük coşkuya sahne oldu. Bosna Hersekin Kiseljak, Kreşevo ve Zenica, Kosovanın Prizren, Kuzey Makedonyanın Üsküp şehirlerinde düzenlenen Genç KOMEK Yaz Okulu kapanış programlarında 1.000in üzerinde öğrenci Konyadan gönderilen hediyelerini ve katılım belgelerini almanın mutluluğunu yaşadı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Balkanlarda 1.000den fazla öğrenci eğitimlerini başarıyla tamamladı. Gönül coğrafyamızdaki çocuklarımızın gelişimine katkı vermek için çalışmalarımıza devam edeceğiz dedi.


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Balkan ülkelerinde düzenlenen Genç KOMEK Yaz Okulu coşkulu kapanış programlarıyla yaz dönemini geride bıraktı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesinin marka haline gelen birimlerinden KOMEKin Balkanlarda yıllardır yetişkin eğitimi verdiğini, son üç yıldır da çocuk ve genç eğitiminde faaliyet yürüttüğünü anımsattı.

Bu yıl Balkan ülkelerinde Genç KOMEK Yaz Okuluna katılan 7-14 yaş aralığındaki 1.000den fazla öğrencinin eğitimlerini başarıyla tamamladığını kaydeden Başkan Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizde öğrencilerimize her yaz Genç KOMEK Yaz Okulu ile Dinimiz ve Değerlerimiz, Sanat ve Spor ana başlıkları başta olmak üzere çeşitli alanlarda eğitimler veriyoruz. Genç KOMEK Yaz Okulumuzu Balkanlarda da aynı coşku ve heyecanla gerçekleştirdik. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Bosna Hersek, Kosova ve Kuzey Makedonyada yaşayan öğrencilerimiz, Genç KOMEK Yaz Okulumuza büyük ilgi gösterdi. Öğrencilerimiz, dönem sonunda coşkulu bir kapanışla Genç KOMEK Yaz Okulunu tamamladı. Gönül coğrafyamızdaki çocuklarımızın gelişimine katkı vermek için çalışmalarımıza devam edeceğiz diye konuştu.

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN ALTAYA TEŞEKKÜR

Bosna Hersekin Kiseljak, Kreşevo ve Zenica, Kosovanın Prizren, Kuzey Makedonyanın da Üsküp şehirlerinde düzenlenen Genç KOMEK Yaz Okulu kapanış programlarında 1.000in üzerinde öğrenci Konyadan gönderilen hediyelerini ve katılım belgelerini almanın mutluluğunu yaşadı.

Çok güzel bir yaz dönemi geçirdiklerini ifade ederek Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altaya teşekkür eden öğrenciler, yaz boyunca birbirinden eğlenceli eğitim ve etkinliklerle zaman geçirerek yeni arkadaşlar edindiklerini belirterek, Genç KOMEK Yaz Okulunun her yıl devam etmesini istedi.

Bosna Hersekteki programa; Kiseljak İslam Birliği Teşkilatı, Saraybosna Müftülüğü ve Yunus Emre Enstitüsü yetkilileri, Kosovada düzenlenen programa; Prizren Belediyesi, Yunus Emre Enstitüsü ve TİKA yetkilileri, Kuzey Makedonyadaki programa ise Köprü ve Ensar Derneğinden yetkililer ile davetliler katıldı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 10899

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ