ASEL UÇAK: ÜLKEMİZDE MUHALEFETİN ÖNEMİ

ASEL UÇAK: ÜLKEMİZDE MUHALEFETİN ÖNEMİ

ÜLKEMİZDE GÜÇLÜ MUHALEFET...

ASEL UÇAK: ÜLKEMİZDE MUHALEFETİN ÖNEMİ
2021-06-28 18:19:40
İzlenme : 11852

Sevgili okuyucularım sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum
Bir ülkenin muhalefeti güçlü ise o ülke zenginleşir, güzelleşir. İnsanları kendini güvende görürler güçlü bir muhalefet olmaz ise, insanlar kendilerini güvende hissedemez korkuya kapılırlar. Arabaları düşünelim şimdi nasıl ki arabanın direksiyona ihtiyacı var ise nasıl ki arabanın vitese ihtiyacı var ise aynı arabanın frene de ihtiyacı vardır. Virajlarda savrulmamamız hatta tehlike anında durabilmemiz için arabanın frene, Türkiyenin güçlü bir muhalefet olan CHP ‘ye de ihtiyacı vardır. Bunun için de Cumhuriyet Halk Partisinin mutlaka korunması kollanması, itibarını sarsacak tuzaklara karşı kendilerini teyakkuzda bulundurmaları lazım. Muhalefetin gürül gürül olması gerekmektedir. Güçlü bir Muhalefet Türkiyeyi zenginleştirir. Türkiye de muhalefet ne kadar güçlü ise demokrasi o kadar güçlü demektir. Muhalefetin varlığı hükümeti güçlendirir. Ülkemizde gerilimin özellikle siyasetçilerin aralarındaki gerilimin kalkması için iktidarın ve muhalefetin mutlaka anlaşması lazım. Muhalefet, Devlet ve hükümetin kendini koruma refleksine yardımcı olması aynı zamanda ülkemizin çıkarlarına zarar verecek endişelerini dile getirmesi lazım. Hükümetinde Muhalefetin endişelerine karşı garanti vererek uzlaşı sağlanması gerekmektedir.
İngiltere de bulunan derin devletin (Yuvarlak masa ekibi) nin ülkemizdeki uzantılarına karşı Hükümetin ve Muhalefetin sevgi ile uzlaşması birlik ve bütünlüğümüzü yineleyen sözler söylemeleri çok hayati bir konudur. Bunun için de SEVGİ SEFERBERLİĞİ ŞARTTIR. İşte bu çerçevede siz kıymetli okuyucularımla Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Sayın Veysel Gönülal beyefendi ile yapmış olduğum söyleşiyi paylaşıyorum.
ASEL UÇAK: Efendim kişisel anlamda ve parti olarak Ereğlimiz ve Türkiye için yapmayı düşündüğünüz projeleriniz nelerdir.?
VEYSEL GÖNÜLAL: Türkiye ve Ereğlimizin daha Huzurlu ve Mutlu olabilmesi insan odaklı düşünerek gayret gösteriyoruz
ASEL UÇAK: Bildiğiniz gibi etkili Muhalefet siyasette ve Ülkenin gelişiminde çok etkili bir rol oynamaktadır. Sizce Muhalefet ve İktidarın birlik ve beraberlik adına ortak paydaları neler olabilir?
VEYSEL GÖNÜLAL: Cumhuriyet Halk Partisinin etkili ve yeterli muhalefet ettiğini düşünüyorum. İktidardaki siyasetçiler Muhalefetin endişelerini mutlaka göz ardı etmemeli ve dikkate almaları gerekmektedir.
ASEL UÇAK: Başta kadına şiddet olmak üzere şiddet ve nefretin bertaraf edilebilmesi için sizce neler yapılmalıdır?
VEYSEL GÖNÜLAL: Şiddet kime ve niye olursa olsun kesinlikle karşıyım. Bunun için de İstanbul sözleşmesinin yürürlüğe girmesini istiyorum. Başta TV. Kanalları olmak üzere sosyal medyada şiddet içerikli nefret söylemlerinin kalkması, bunların yerine sevgi dilinin yer alması ve özellikle gençlerimize sevgi ile ilgili eğitimler verilmesi. Ve sevgi sözcüklerinin yayılması lazım.
ASEL UÇAK: Başkanım tv. de sosyal medyada şiddet ve nefret dili hakim. Şiddet ve nefret dilinin ortadan kaldırılması için sevgi seferberliği adlı bir projem mevcut. Sizin ve partinizin sevgi seferberliği projemin, sevgi ve merhametin topluma hâkim olası için katkılarınızı bekliyorum.
VEYSEL GÖNÜLAL: Güzel düşünülmüş bir proje tebrik ederim. Projenizi destekliyorum.
Asel UÇAK
Araştırmacı-Yazar

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 45178

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Büyükelçilerin geri adımı sonrası Erdoğan’dan ilk değerlendirme
Büyükelçilerin geri adımı sonrası Erdoğan’dan ilk değerlendirme
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel alacak
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel alacak