Asel Uçak Sordu Başkan Mehmet Bakkal Yanıtladı

Asel Uçak Sordu Başkan Mehmet Bakkal Yanıtladı

SEVGİ SEFERBERLİĞİ SEVGİYİ ÖĞRENMEK NASIL BAŞLAR

Asel Uçak Sordu Başkan Mehmet Bakkal Yanıtladı
2021-06-22 07:13:41

Allahın kainatı yaratılış amacı sevgidir. Bir insan ruh sahibi ise Allahın ruhunu taşıyorsa ki buradaki Ruhun ne olduğunu hayat rehberimiz Kuran da Secde Suresi 9. Ayette (Sonra onu düzenli bir şekle soktu ve içine kendi ruhundan üfledi size kulaklar gözler ve kalpler verdi ne az şükrediyorsunuz) buyurduğu üzere Allah korkusunun temelinin Allah sevgisi olduğunu anlıyoruz.

Allah korkusu olmadığın da vefa olmuyor Allaha karşı vefa olmadığında ise sevgisizlik başta insanın kalbinde başlayıp çevresi ve tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılmaktadır. İnsanda Allah korkusu olduğun da vefa olur sadakat olur şu unutulmamalıdır ki Allah korkusu olmadığın da Allah sevgisi olmaz. Allah korkusu sevginin kökenidir işte bu çerçevede

Siz kıymetli okuyucularıma Hayatını insanların daha rahat daha mutlu daha huzurlu olmaları adına çaba sarf eden toplum da nefret dilinin değil sevginin hâkim olmasını isteyen Halkapınar belediyesi başkanı Sayın Mehmet Bakkal ile yapmış olduğum söyleşiyi paylaşıyorum

ASEL UÇAK: Sayın başkanım dünya üzerinde sevgisizlik bilinçli olarak yok edilmek isteniyor. Sevginin insanlar arasında daha fazla yaygınlaşması için belediyeniz ve kişisel olarak sizin de bu yönlü çalışmalarınız var mı varsa nelerdir?

MEHMET BAKKAL: İnsanlarımıza tek tek ulaşmamız gerekiyor insanlara olan sevgimizi gösterebilmemiz için insanların yanında olmak lazım bunun içinde ne kadar çok insana ulaşabilirsek insanlar ile daha fazla bir arada olabilirsek onlara olan sevgimizi bir şekilde göstermiş oluyoruz Halkapınardan bir örnek vereyim. Küçük bir ilçeyiz ben burada herkese ismi ile hitap edebiliyorum. İlçemizde 10 yaşındaki bir çocuk bile beni telefonumdan arayıp benim bir ihtiyacım var diyebiliyor bu da karşılıklı samimi bir sevginin göstergesidir. Herkese ulaşmaya çalışıyoruz hastalığında sağlığında a dan z ye genciden yaşlılarımıza herkesin yanındayız olamaya devam edeceğiz biz halkımızı samimine bir sevgi ile seviyoruz ve bunu gösterdiğime de inanıyorum.

ASEL UÇAK: İnsanlar üzerinde manevi olarak sevgisizlik hâkim olduğunda takdir edersiniz ki şiddet eğilimi baş göstermektedir. Bunu bariz örneklerinden biriside kadınlara olan şiddettir. Kadınlara şiddet konusun da öncelikleriniz nelerdir?

MEHMET BAKKAL: Şiddet konusu kime ve neye olursa olsun benim çok karşı olduğum bir durumdur. Ben şunu istiyorum kadınlarımıza daha çok fırsat vermeliyiz. İş hayatında ve hayatın diğer alanlarında da kadınlarımız ön planda olmalıdır. Kadınlara desteğimiz tamdır. Kadınları ne kadar güçlendirirsek o kadar kadınlara olan şiddet de azalacaktır. Kadınlarımızın daha güçlü olabilmeleri adına benim bir projem var. İş adamları derneği Sayın Halit Demirel beyefendi Halkapınar belediyesi ortak olarak bir proje yapıyoruz bu proje bayanlara özeldir. Kooperatif kurup yurt dışından Ak Filik Keçisi getirip bayanların iş hayatında da aktif ve güçlü olmaları adına bu projeyi gerçekleştireceğiz. Bayanlarımızı çok düşünüyoruz ve öncülük veriyoruz başarılı olmaları adına elimizden gelen desteği veriyoruz inşaALLAH

ASEL UÇAK: Milli ve manevi değerlerimize zıt olan homoseksüellik özellikle genç nesillerin arasında bilinçli olarak yaygınlaştırılmak istenmektedir. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?

MEHMET BAKKAL: Bu duruma kesinlikle karşıyız. İlçemizde de yaygınlaşmasına kesinlikle izin vermeyiz. Özellikle gençlerimizle birebir olarak ilgilenerek ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda gereken çalışmaları yapmaya çalışıyoruz.

ASEL UÇAK: Sayın başkanım Halkapınar Belediyesi olarak; Halkapınara yapmış olduğunuz hizmet nedir ve yapmak istediğiniz hizmetler nelerdir?

MEHMET BAKKAL: Geldiğimiz günden bu yana ilçemiz için yapılması gereken birçok şey vardı. Seçim vaatlerimizi neredeyse hepsini iki yıl içinde gerçekleştirmek üzereyiz. Şu anda devam eden sağlık ocağı projemiz vardı. Bunu entegre tipi hastaneye çevirmek için ihalesi gerçekleşecek. Halkapınar da üçüncü etap TOKİleri tamamlamak üzereyiz. Mesire alanlarımızı düzenledik. Hatta Halkapınar da seyir tepesini şu anda faaliyete sokmak üzereyiz. Halka açık. Allah nasip ederse on beş gün sonra açılışını yapacağız. Halkapınarda ekmek fırını ve gofret fabrikasını hizmete açtık.

İlçenin eksiği olan ne varsa var gücümüzle kendi memleketimize hizmet ediyoruz. Kim memleketine bir çivi çakarsa bizim için çok önemli. Ben geçmiş dönemdeki ki bütün belediye başkanlarımı ada teşekkür ediyorum. Sonuçta hepsi de hizmet için belediye başkanı olarak seçildiler. Hepsi neler yaptılar ise hepsinden Allah razı olsun. Biz de eksik ne varsa onu tamamlamak için gayret gösteriyoruz. Yapılan her hizmet hem Halkapınara hem de ülkemize katkı sağlayacaktır.

ASEL UÇAK: Sayın başkanım sevgi dünyada bilinçli olarak yok edilmek istenmekte, bunun içinde benim bir projem var. Projem; Sevgi Seferberliği. Sevgi Seferberliği bir an önce ilan edilmeli ve toplumun birliğini ve insanların da psikolojilerini planlanan ve uygulanan şiddet ve nefret dili yerine sevgi seferberliği başlatılarak toplumdaki birlik ve beraberlik ruhu canlandırılmalıdır. Bu konuda Sizin de destek olmanızı istiyorum.

MEHMET BAKKAL: Çok güzel düşünülmüş bir proje. Sevgi Seferberliği konusunda her türlü desteği vermeye hazırız.

ASEL UÇAK: Başkanım bu güzel söyleşi ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

MEHMET BAKKAL : Ben de teşekkür ederim.

ASEL UÇAK

Araştırmacı-Yazar

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 77065

Kullanıcı Adı

  • Erhan
    22 Haziran 2021 Salı

    Cok faydali guzel bir soru cevap olmus tesekkur ler


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BURAK SERPEK: BİZDE VELİ TOPLANTILARI BÖYLE
BURAK SERPEK: BİZDE VELİ TOPLANTILARI BÖYLE
Halil Etyemez’den Kılıçdaroğlu’na Tepki
Halil Etyemez’den Kılıçdaroğlu’na Tepki