Arda Altınkaynak: İşimizi bilerek yapıyoruz

Arda Altınkaynak: İşimizi bilerek yapıyoruz

Nar Evden Eve İlden ile taşımacılık sektörün sorunlarını dile getirdi

Arda Altınkaynak: İşimizi bilerek yapıyoruz
2021-03-03 13:16:00
İzlenme : 10014

Pandemi sürecinde işlerini bilinçli yaptıklarından dolayı fazla etkilenmediklerini, en çok korsan nakliye işi yapan kamyonculardan ve kalitesiz ucuz iş yapan nakliyecilerden etkilediklerini dile getiren Nar Nakliyat işletmecisi Arda Altınkaynak, Türkiye genelinde yaklaşık 80 bin civarında insanın bu sektörde evine ekmek götürdüğünü belirti.
Ereğlide bulunan Nar Evden Eve Taşımacılık firması yetkilisi Arda Altınkaynak, yasa dışı nakliye işi yapanlara karşı denetimlerin daha çok sıklaştırılmasını istediklerini, pandemi döneminde yakaladıkları fırsatları ve karşılaştıkları sorunları Gazetemiz Muhabirine anlatı.
Altınkaynak, Bizim işimiz ev eşyası, ofis eşyası benzeri eşyaları bir yerden alıp başka bir yere emniyetli bir şekilde götürmektir.
Tabi bütün bunları yaparken, tamamen yasalara bağlı olarak yapıyoruz. Vergi mükellefiyiz ve devletimizin bu iş için şart koştuğu belgelere sahibiz
Devletimizden tek isteğimiz korsanlara dur desinler
Taşıdıkları her eşyadan sorumlu olduklarını, korsan işi yapan nakliyecilerin bu durumu istismar etiğini dile getiren Altınkaynak, Bizim bu konuda devletimizde istediğimiz tek şey devletin istediği belgelere sahip olmayan korsan nakliyecilerin önüne geçsinler. Daha fazla denetlesinler çünkü biz onlarla rekabet edemiyoruz. Türkiye genelinde gün geçtikçe sayıları artıyor. Ne vergi veriyorlar, ne kurallara uyuyorlar, bir kamyon alan bu işi yapıyor. Bu kişiler müşterilerimizi de mağdur ediyorlar, insanlar bunlar inanıp ev eşyalarını taşıtıyorlar, gelişi güzel iş yaptıklarında çoğu taşıma esnasında mala ve eşyaya zarar veriyorlar, kırıp döküyorlar, insanları mağdur ettiklerine şahit oluyoruz.
Biz ise taşıdığımız her kalemden sorumluyuz, çalıştırdığımız işçilerin hepsi bizim sorumluluğumuzdadır. Bir eşyaya zarar görse veya çalışan birisinin başına bir şey gelse biz devreye giriyor, mağduriyeti gideriyoruz. Bir buz dolabı 10 bin lira civarında kolay değil, düşüp kırıldığında korsan işi yapanların bunu ödeme durumları olmuyor ama biz bu tür eşyayı özel havalı brandalarla taşıyoruz.
İnsanların evine giriyoruz, onların özeline giriyoruz, su içtikleri bardaktan tutun giydikleri elbiselere kadar dokunuyoruz, dost oluyoruz, akraba oluyoruz. Bütün bu işleri ciddi bir işletme sahibi olarak bizzat titizlikle takip ediyorum diye belirti..

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 64812

Kullanıcı Adı

  • Ahmet teke
    3 Mart 2021 Çarşamba


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Büyükelçilerin geri adımı sonrası Erdoğan’dan ilk değerlendirme
Büyükelçilerin geri adımı sonrası Erdoğan’dan ilk değerlendirme
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel alacak
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel alacak