AMİL ACAR: ALICI DA SATICI DA DERTLİ

AMİL ACAR: ALICI DA SATICI DA DERTLİ

İYİ PARTİ EREĞLİ İLÇE BAŞKANI ACAR: TEZGAHIN ARKASI DA ÖNÜ DE DERTLİ

AMİL ACAR: ALICI DA SATICI DA DERTLİ
2022-09-23 13:09:53

İYİ Parti Ereğli ilçe başkanı Amil Acar, parti çalışmaları kapsamında halk arasındaki gezilerinin sayısını artırdı. Fırsat bulduğu zamanlarda açık pazarlarda halkın görüşlerini alan Acar, pazarcının da alıcının da dert küpü olduğunu belirtti. Ereğlide kurulan açık pazar gezilerinin ardından yaptığı açıklamada "Ereğli pazarlarında gördüğümüz tablo ülkenin her bölgesinde gördüğümüz tablo ile aşağı yukarı aynı. Tezgahın arkasına geçip satıcı olduğunuz zaman fiyatlar maliyetlere göre çok ucuz kalıyor, pazarcı esnafı para kazanamıyor. Tezgahın önüne vatandaş olarak geldiğiniz zaman da cebinizdeki para maalesef poşetinizi doldurmaya yetmiyor. Böyle vahim, sıkıntılı bir durum var. Esnaf maliyetlerden çok dertli. Bu meyve ve sebzelerin bir kısmını Ereğli dışından getiriyorlar. Nakliye ve mazotun fiyatları gelen malları çok şişirdiği, cebinizdeki paranın poşeti doldurmaya yetmediği bir pahalılık dönemi yaşıyoruz. Vatandaşın ve esnafın ortak şikayeti pahalılıktan yana" dedi.
Üreticinin maliyetlerinin düşürülmesinin ve pahalılığın önüne geçilmesinin tek görevlisinin Devlet olduğunu hatırlatan Amil Acar "Maliyetler düşürülmediği sürece, petrol ve enerjideki enflasyon durdurulmadığı sürece, pazarcı esnafı ayakta kalamaz. Vatandaş da çoluğuna çocuğuna yedirecek bir poşeti dolduramaz" diyerek "Bir vatandaşımız söyledi. Her geçen gün bir önceki günden daha kötü. Bizi korkutan da bu aslında. Pahalılık olur, enflasyon olur, müdahale edersin. Devlet olarak fiyatları dizginlemek için bir şeyler yaparsın. Amenna deriz, ama gelecek her bir günün bugünden daha kötü olacağı endişesi vatandaşımızı da esnafımızı da kara kara düşündürüyor. Pazarlarda gördüğümüz tablo bu. Daha iyi şeyler daha pembe tablo çizmek isterdik. Geldiğimiz noktada hayat, pahalılık, vatandaşlarımızı teslim almış durumda. Vatandaşlarımız evinden çıkmaya korkar durumda. Bu tablo sürdürebilir bir tablo değil. Artık 'ben açım geçinemiyorum, yoksulum' diyen vatandaşlarımızın feryadını susturmak için harcanan enerjiyi, bu enflasyon canavarıyla uğraşmaya harcamalı devletimizin çok kıymetli yetkilileri, siyasetçileri, ülkeyi yönetenler. Aksi halde önümüzdeki yıllarda konuşacak esnaf da vatandaş da bulamayabiliriz" ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 52146

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ