intro

Kapat !
Altay: Konya yatay mimaride nezih bir mahalle kazanacak

Altay: Konya yatay mimaride nezih bir mahalle kazanacak

Yeni Cephanelik İnşaatı Hızla İlerliyor

Altay: Konya yatay mimaride nezih bir mahalle kazanacak
2022-12-27 15:41:19

Konya Büyükşehir Belediyesi, Sillede bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait cephaneliği Çumra ilçesindeki yeni yerine taşımak için çalışmalarını sürdürüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çumra Abditolu Mahallesinde geçtiğimiz yıl yapımına başladığımız cephanelik inşaatı hızla ilerliyor. 861 milyon 950 bin lira yatırım bedeliyle bu projemiz, Büyükşehir tarihimizde yaptığımız en büyük bütçeli iş olacak. Cephaneliğin taşınmasıyla da Sillede 1 milyon 670 bin metrekarelik alanda bir dönüşüm projesini hayata geçireceğiz. dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesinin Sille Cephaneliğini Çumradaki yeni yerine taşıma projesi hızla devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak son dört yılda Türkiyeye örnek kentsel dönüşüm projelerine imza attıklarını ifade ederek, bunlardan birisinin de Sillede bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait 47. Mühimmat Bölük Komutanlığını taşıma çalışması olduğunu hatırlattı.

Konyanın hızlı genişleyen ve büyüyen yapısı itibariyle cephaneliğin zaman içerisinde artık şehir merkezinde kaldığını belirten Başkan Altay, Ayrıca, fiziki yapısı imkanlarıyla da ordumuza hizmet etme vasfını yitirmişti. Bu doğrultuda cephaneliği şehir merkezinden uzakta daha modern bir alana taşımak için çalışma başlatmıştık. Çumra ilçesi Abditolu Mahallesinde geçtiğimiz yıl yapımına başladığımız cephanelik inşaatı hızla ilerliyor. 861 milyon 950 bin lira yatırım bedeliyle bu projemiz, Büyükşehir tarihinde yaptığımız en büyük bütçeli iş olacak. Burada yapılan cephanelikler NATO standartlarına uygun halde olacak. Ayrıca akıllı mühimmat olarak da Türkiyenin ihtiyaçlarını karşılayacak bir cephaneliği inşa etmiş oluyoruz. Şehrimiz için hayırlı olsun. diye konuştu.

Başkan Altay, Silledeki cephaneliğin Çumraya taşınmasıyla birlikte 1 milyon 670 bin metrekarelik alanda bir dönüşüm projesinin hayata geçirileceğini hatırlatarak, böylelikle Konyanın yatay mimaride yeni ve nezih bir mahalle kazanacağını da sözlerine ekledi.

#UğurİbrahimAltay

#Cephanelik

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 52619

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Altay: “2022’de 3,7 Milyon Metreküp Suyun Boşa Akmasını Engelledik”
Altay: “2022’de 3,7 Milyon Metreküp Suyun Boşa Akmasını Engelledik”
KONYA BÜYÜKŞEHİRDEN KÜLTÜR HAYATINA KATKI
KONYA BÜYÜKŞEHİRDEN KÜLTÜR HAYATINA KATKI