ALTAY KARDEŞLİK HUKUKUNU GÜÇLENDİRİYOR

ALTAY KARDEŞLİK HUKUKUNU GÜÇLENDİRİYOR

TDBB BAŞKANI ALTAY: “GÖNÜL COĞRAFYAMIZDAKİ SOYDAŞLARIMIZLA KARDEŞLİK HUKUKUNU DAHA DA GÜÇLENDİRİYORUZ”

ALTAY KARDEŞLİK HUKUKUNU GÜÇLENDİRİYOR
2024-05-13 01:19:00

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bulgaristanın başkenti Sofyada ve Kırcaali şehrinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Görüşmelerin çok verimli geçtiğini ifade eden Başkan Altay, Türk dünyasında ve gönül coğrafyamızda yaşayan soydaşlarımızlaaramızdaki muhabbeti ve kardeşlik hukukunu daha da güçlendirmek için çalışıyoruz dedi.


Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bulgaristanda çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Yunanistandan sonra Bulgaristanda da çeşitli temaslarda bulunan Başkan Altay, ilk olarak Türkiyenin Sofya Büyükelçiliğini ziyaret ederek, Büyükelçi Mehmet Sait Uyanık ile bir araya geldi. Bulgaristan Yüksek İslam Şura Başkanı Vedat Ahmed ve müftü yardımcılarıyla da görüşen Başkan Altay, ardından Kırcaali Çernooçene Belediye Başkanı Aycan Ahmedi ziyaret etti. Daha sonra Çernooçene Merkez Camiinde soydaşlarımızla bir araya gelen Başkan Altay son olarak Kırcaali eski Milletvekili Şabanali Ahmeti de ziyaret etti.

Ziyaretlerle ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Altay, Yunanistandan sonra Bulgaristanda da soydaşlarımızla bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek, TDBB olarak Türk dünyasında ve gönül coğrafyamızda yaşayan soydaşımızla aramızdaki muhabbeti ve kardeşlik hukukunu daha da güçlendirmek için çalışıyoruz. Bulgaristan ziyaretimiz de bu kapsamda oldukça verimli geçti. Aramızda mesafe olsa da gönlümüz, kalbimiz her zaman Balkanlardaki, Batı Trakyadaki ve gönül coğrafyamızdaki soydaşlarımızla birlikte çarpıyor. Gösterdikleri misafirperverlikleri için kardeşlerimize teşekkür ederim açıklamalarını yaptı.

ALTAY KARDEŞLİK HUKUKUNU GÜÇLENDİRİYOR
ALTAY KARDEŞLİK HUKUKUNU GÜÇLENDİRİYOR

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 83857

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA