Kapat !
ALARKO TÜM GÜCÜYLE DEPREM BÖLGESİNDE

ALARKO TÜM GÜCÜYLE DEPREM BÖLGESİNDE

ALARKO DEPREM BÖLGESİ İÇİN TÜM GÜCÜYLE SEFERBER OLDU

ALARKO TÜM GÜCÜYLE DEPREM BÖLGESİNDE
2023-02-11 01:11:27

Alarko Holding A.Ş. ve Topluluk şirketlerimiz olarak; ülkemizi, halkımızı ve bölgedeki vatandaşlarımızı sarsan deprem felaketinin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Milletimize duyduğumuz sorumluluk çerçevesinde Alarko Holding A.Ş. ve Topluluk şirketlerimiz ile afetten etkilenen bölgelerimize ve vatandaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz.

AFAD, AKUT, AHBAP ve yerel yönetimler ile iletişimlerimizi sürdürerek acil ihtiyaçların temini konusunda destek vermeye devam ediyoruz.

Barınma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla alınan yaşam konteynerleri üretilmeye başlanmış olup, haftasonu ilk sevkiyat gerçekleştirilecektir. Yaşam konteynerleri ısıtma ekipmanı içerecek şekilde tam teşekküllü hazırlanmaktadır.

Bu kapsamda; Topluluk şirketlerimizden

Taahhüt Grubu şirketimiz Alsim – 5 araçtan oluşan filo ile çalışan, çalışan yakınları ve bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamak üzere çadır, kışlık kıyafet, ısıtma ekipmanları, jenaratörler göndermiş ve nakdi yardım yapmıştır. Araçlardan bir tanesi direkt Gaziantepe, diğeri Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Gaziantep hattına dağıtım yapmış, bir diğer araç Adana Osmaniyeye, kalan iki araç ise Hatay-Antakya ve İskenderuna yönlendirilmiştir. Barınma ihtiyacına yönelik olarak ise depremzedeler için yaşam konteynerleri tedariki gerçekleştirmiştir.

Sanayi ve Ticaret Grubu şirketimiz Alarko Carrier- Hatay ve Kahramanmaraş illerimizde yer alan çalışan, çalışan yakını ve bölge halkının ihtiyaçları kapsamında çadır, deprem enkaz kaldırma ekipmanları, ihtiyaç paketi, kışlık kıyafet ve ısıtma ekipmanları göndermiş ve nakdi yardım yapmıştır. Depremzedeler için yaşam konteynerleri tedariki gerçekleştirmiştir. Topluluğun sağladığı tüm yaşam konteynerlerinin tamamının ısıtma ihtiyacını karşılayacak şekilde klimalarını tahsis etmiştir.

Turizm Grubu şirketimiz Attaş - Nakdi yardım yanında depremzedeler için yaşam konteynerleri tedariki gerçekleştirmiştir.

Gayrimenkul Grubu şirketimiz Alarko Gayrimenkul - Nakdi yardıma ilave olarak depremzedeler için yaşam konteynerleri tedariki gerçekleştirmiştir. Ayrıca Bodrum bölgesinde yerel yönetimlerin gönderdikleri yardım araçlarına nakliye ve yakıt desteği sağlamıştır.

Enerji Grubu şirketimiz ALTEK - Nakdi yardıma ilave olarak portatif tuvalet tedariki gerçekleştirmiştir.

Enerji Grubu iştiraklerimizden Meram Elektrik – Kahramanmaraş ve Hatay illerine içinde stok saha malzemeleri, jeneratörler, uydu telefonları içeren 21 araç gönderilmiştir. İlave olarak teknik yeterliliği olan 36 personel bölgenin jeneratörlerinin kurulumunu

gerçekleştirmek üzere sahada bulunmaktadırlar. Kahramanmaraş iline ihtiyaç paketleri ve gıda paketleri içeren 1 tır gönderilmiştir. Nevşehir, Niğde ve Konya misafirhanelerimizdeki odalarımız ile Konyaspor locamız deprem bölgesinden gelenlerin konaklaması için hazır hale getirilmiştir.

Enerji Grubu iştiraklerimizden CENAL Elektrik – 12 Kişilik arama kurtarma ekibi kurularak Hatay iline intikal etmiştir. Yerel yönetimle beraber deprem bölgesine ulaştırılmak üzere aydınlatma kuleleri, konaklama ekipmanları gönderilmiştir. İlave olarak nakdi destek yapılmıştır.

Tüm Topluluk şirketlerimiz kendi merkezlerinde kan bağışı yapmak üzere Kızılay ile koordineli çalışmalara devam etmektedir.

Kurum içi gönüllülük platformumuz Alarko Yaşam Gönülleri, ihtiyaç listeleri doğrultusunda ayni yardım kampanyasını sürdürmektedir. Türkiyenin dört bir yanındaki çalışanlarımız tarafından oluşturulan yardım kolileri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere şirket merkezlerimizde toplanmaktadır.

Her türlü destek ve koordinasyon için kamu kurumlarıyla irtibat halinde olmaya devam ediyoruz. Bu büyük acıyı, zor günleri hep birlikte dayanışma ve yardımlaşma ile el ele atlatacağız.

Alarko Holding

#ALARKO

#MEDAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 30330

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
YORUMSUZ
YORUMSUZ