Münif info

Kapat !
AHMET AYDIN SARICA DENETİME KATILDI

AHMET AYDIN SARICA DENETİME KATILDI

Ereğli İlçe Tarım Müdürü Sarıca, gıda denetim elemenları ile birlikte okul mutfak ve kantinlerini denetledi

AHMET AYDIN SARICA DENETİME KATILDI
2022-09-28 07:31:39
İzlenme : 1652

Ahmet Aydın Sarıca, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak çocuklarımızın sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşması en büyük sorumluluğumuz olup bu kapsamda yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte ilçemizde faaliyet gösteren okul, yurt kantin ve yemekhanelerine yönelik gıda kontrol görevlilerimizce büyük bir titizlikle yürütülülen denetimlere eşlik ettik.

İlçe Müdürlüğümüz gıda kontrol görevlilerince gerçekleştirilen denetimlerde mutfak hijyeni, alet ekipman hijyeni, personel hijyeni, hammadde depolarının hijyeni, yemekhanelerde üretilen yemeklerin her çeşidinden alınan numunelerinin bir örneğinin 72 saat uygun koşullarda muhafazası, haşere mücadelesinin Sağlık Bakanlığından izinli sertifikalı kuruluşlar tarafından yaptırılması, yemekhanelerde kullanılan etlerin geriye dönük izlenebilirliğin sağlanabilmesi için fatura takipleri yapılması, yapılan işin niteliğine uygun sıcak su tertibatının olup olmadığının takibi, paketli ürünlerin son kullanma tarihlerinin takibi, çalışan personele yaptığı işler konusunda aldığı eğitimler ve gıdaların uygun şekilde muhafaza edilip edilmediğini konularında kontroller yapılmaktadır.

Ayrıca öğrencilerimizin son tüketim tarihi geçen veya açıkta ve uygun koşullarda muhafaza edilmeyen ürünleri satın almamaları hususunda özen göstermelerini ve karşılaştıkları olumsuzlukları mutlaka Alo 174 Gıda Hattına bildirmeleri gerekmektedir.

Bu vesileyle yeni eğitim öğretim yılında tüm öğretmen ve öğrencilerimize huzurlu, başarılı ve sağlıklı bir eğitim öğretim yılı dilerim.

AHMET AYDIN SARICA DENETİME KATILDI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 72748

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA