AES KONYA İL BAŞKANI ÖZİNCE “YAZIKLAR OLSUN” DEDİ

AES KONYA İL BAŞKANI ÖZİNCE “YAZIKLAR OLSUN” DEDİ

Ereğlili öğretmenlerimizden Anadolu Eğitim Sendikası Konya İl Başkanı Kevser Yazar Özince, Nagihan Alçı’ya yazıklar olsun dedi

AES KONYA İL BAŞKANI ÖZİNCE “YAZIKLAR OLSUN” DEDİ
2021-05-17 13:48:52

Gündemde kalma adına değişik açıklamalar yapan Nagehan Alçıya bir tepki de Anadolu Eğitim Sendikası Konya İl Başkanı Kevser Yazar Özinceden geldi.

Özince yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Habertürk yazarı Nagehan Alçıdan bir hadsizlik daha. Gündeme gelmek için yine ÖĞRETMENLERE sataşmış ' Hani neredesiniz öğretmenler? Okullar açılsın diye ses çıkardığınızı duyamadık bugüne kadar diye başlık atmış. Öğretmenlik ile uzaktan yakından alakası olmayan bir kişinin uzaktan eğitimi kolay! zannederek öğretmenlere böyle bir ithamda bulunulması kabul edilemez. AES olarak biz sürekli Milli Eğitim Bakanlığına, öğretmenleri tüm eğitim çalışanlarını bir an önce aşılayın, gerekli tedbirleri alın, yüz yüze eğitime başlayalım diye çağrıda bulunduk. Ancak uyarılarımızı dikkate almayan bakanlığın tedbirsizliği sonucu onlarca öğretmenimizi salgından kaybettik.

Sayın @ziyaselcuk öğrencilerin görebileceği tüm eğitim çalışanları ne zaman aşılanacak? diye Bakan Ziya Selçuka sorduk, çağrıda bulunduk. Salgının seyrini kontrol altına alın, aşılamayı yapın, okulları yüz yüze eğitime açalım dedik. Yüz yüze eğitimi en çok isteyenlerin öğretmenler olduğunu herkese duyurduk hadsiz Nagehana duyuramadık. Kaldı ki, öğretmenler yüz yüze eğitimden çok daha zor olan uzaktan eğitim sürecinde fedakarca görev yapmakta ve öğrencilerinin öğrenme kayıplarının önüne geçebilmek için gayret sarf etmektedir.

Uzaktan eğitim sürecinde fedakarca görev yapan öğretmenler sizden teşekkür beklemiyor, kötü düşüncelerinizi öğretmenlerin üzerinden çekin yeterlidir...

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 62498

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Ereğli’de Makas atan TIR, bariyerleri çarptı
Ereğli’de Makas atan TIR, bariyerleri çarptı
Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, Değişim için geliyoruz
Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, Değişim için geliyoruz