Bilal 1 info

Kapat !
Acar’dan Avukatlar Günü mesajı

Acar’dan Avukatlar Günü mesajı

İYİ Parti Ereğli ilçe başkanı Amil Acar mesajı ile mesaj verdi

Acar’dan Avukatlar Günü mesajı
2022-04-05 09:57:03

İYİ Parti Ereğli ilçe başkanı Amil Acar, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında avukatlara ülkenin birliği, bütünlüğü ve bölünmemesi için büyük görevler düştüğünü söyledi.
Acar, "Avukatlar ülke yönetiminin unsurlarından biri olan yargının işleyişinde olmazsa olmaz bir görevi yerine getirmektedirler. Savunma hakkının kutsallığından yola çıkılarak yapıla gelen avukatlık, mağdur vatandaşların sesi olma amacıyla kullanıldığında, önemli başarıları da beraberinde getirir. Yargının siyasallaştığı Türkiye'de avukatlar mesleki olarak birçok sıkıntı ile boğuşmaktadır. Duruşma salonunda ceza yargılamasında savcıyla savunma avukatının kürsüde eşit olmaması yıllardır çözülemeyen ve avukatlık mesleğinin hala ülkemizde hak ettiği değeri alamadığını gösteren en büyük emarelerden biridir. Avukatların can güvenliğinin sağlandığı kürsüde savcılarla eşitlendiği, maddi ve mesleki sıkıntılarının aşıldığı bir Türkiye dileğiyle tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü'nü kutluyorum." dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 49441

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Kadınlar kısır kalabilir
Kadınlar kısır kalabilir
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı