23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİNDE ÇOCUKLARI BİLİMLE BULUŞTURDULAR

23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİNDE ÇOCUKLARI BİLİMLE BULUŞTURDULAR

KONYA BİLİM MERKEZİ 23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİNDE ÇOCUKLARI BİLİMLE BULUŞTURDU

23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİNDE ÇOCUKLARI BİLİMLE BULUŞTURDULAR
2024-04-21 22:23:06

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Konya Bilim Merkezinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi 23 Nisan Çocuk Şenliği gerçekleştirildi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, birbirinden eğlenceli bilimsel etkinliklere katılan çocuklara ve ailelerine teşekkür ederek, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.


Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Bilim Merkezi, 23 Nisan Çocuk Şenliğine ev sahipliği yaparak hafta sonunu çocuklar için renkli ve eğlenceli bir atmosfere dönüştürdü.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Türkiyenin TÜBİTAK destekli ilk ve en büyük bilim merkezinin açıldığı günden itibaren her yaştan insana bilimi sevdirme misyonunu başarıyla sürdürdüğünü ifade etti.

23 Nisanın çocukların bayramı olarak kutlandığını ve her sene büyük heyecana sahne olduğunu dile getiren Başkan Altay, Konya Bilim Merkezimizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında yavrularımıza unutulmaz bir deneyim sunmak için özel bir program hazırladık. Bu hafta sonunu çocuklarımız hazırladığımız birbirinden eğlenceli bilimsel etkinliklerle geçirerek eğlenirken bir yandan da bilimle iç içe oldu. Amacımız bu tür etkinliklerle çocuklarımızın bilimsel meraklarını ve keşif duygularını canlandırırken eğlenmelerini de sağlamak. Etkinliklerimize katılan çocuklarımıza ve ailelerine teşekkür ediyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyorum diye konuştu.

Bilimsel etkinliklerle dolu dolu bir hafta sonu geçiren çocuklar ise çok mutlu olduklarını ifade ederek, Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Konya Bilim Merkezinde her yaştan ziyaretçinin katılabildiği 23 Nisan Çocuk Şenliği programında; atölye çalışmaları, etkinlikler, yarışmalar, eğlenceli bilim gösterileri ve sürpriz balon gösterisi düzenlenirken etkinliklere katılan ziyaretçilerin hafta sonu boyunca eğlenceli ve eğitici vakit geçirmeleri sağlandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 64082

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA